Bez kategorii
Like

Dramatyczny list ze Szczecinka.

05/04/2011
212 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
no-cover

Za portalem Szczecinek24

0


 

Za portalem Szczecinek24
 
Do internautów, blogerów, hakerów i ludzi dobrej woli.
 
Chodzi o 40 tyś. miasto Szczecinek w woj. zachodniopomorskim, znane głównie z  fotoradarów i kominów. Miasto umiera i wyludnia się na naszych oczach, nikt i nic nie jest w stanie nam pomóc.Jesteśmy zakładnikami jednej firmy zwanej u nas Krematorium S.A. , kto był i widział rozumie dlaczego. Firma straszy, że się wyniesie na Ukrainę, pozwalnia ludzi, a tak naprawdę zatrudnia ze Szczecinka ok. 400 osób. W turystycznym mieście jest smród nie do wytrzymania, wydano pozwolenia na wybudowanie kominów kilkaset metrów od bloków gdzie mieszkają tysiące ludzi. Nie ma dźwiękoszczelnych osłon, latem przy 30 stopniowych upałach nie można otworzyć okna, bo smród jest nie do wytrzymania, do tego jeszcze taka niebieska mgiełka, samochody pokryte są odpadami drewnopochodnymi. Zachorowalność na raka tkanki limfatycznej jest u nas 2,5 razy większe niż gdziekolwiek indziej. Burmistrz, który powinien nam pomagać jest bardziej rzecznikiem tej firmy niż nas mieszkańców
Za zanieczyszczenia powietrza obwinia ludzi grillujących przy domach i samochody, wspierany przez miejscową TV, co najmniej raz w tygodniu wygłasza w TV jakieś chore monologi. Drogi są niszczone przez tiry wożące tysiące ton drewna, ceny nieruchomości są średnio 20% niższe od cen w podobnych miastach – nikt nie chce ich kupować, piękne jezioro jest potwornie zanieczyszczone, miasto wydało już 4,5 milionów na ratowanie tego akwenu bez żadnych efektów. W miejscu gdzie spływa deszczówka z zakładu do jeziora, z opublikowanych niedawno badań wynika, że woda jest tak brudna, że nie spełnia nawet wymogów, żeby nazwać je ściekiem! Turyści omijają szerokim łukiem nasze miasto, co powoduje zapaść w miejscowym handlu i gastronomii. Ilość lokali do wynajęcia jest porażająca. Od siedmiu lat nie pojawił się w mieście żaden poważny inwestor (kto będzie inwestował w tym syfie?).
Ludzie są zakładnikami fabryki i panującego u nas despoty, skłóconego ze wszystkimi. Powstałe z inicjatywy mieszkańców ekologiczne stowarzyszenie Terra, dzięki któremu dowiedzieliśmy się o truciznach jakimi raczy nas fabryka, jest wrogiem publicznym nr 1 i jest odpowiedzialne za wszystkie niepowodzenia miasta, łącznie z 27% bezrobociem.
Fabryka ma armię prawników, którym płaci fortunę za omijanie prawa. Zmienia nazwę firmy, żeby nie płacić podatków. Ludzie tam pracujący traktowani są jak zwykłe bydło, oszczędzają na wszystkim czym się da, zwłaszcza na bezpieczeństwie. Niedawno w sądzie, dyrektor tej firmy stwierdził, że za smród i zanieczyszczenia w Szczecinku odpowiedzialny jest islandzki wulkan i ludzie palący w piecach pieluchami. Korupcją śmierdzi na kilometr, firmie sto razy bardziej opłaca się płacić kary, niż montować nowoczesne i drogie filtry. Firma ma tyle pozwoleń, że jedno zaprzecza drugiemu. Bezkarność tej pseudo firmy jest niebywała, nawet powiadomione zostało CBA i cisza!
Ludzie  umierają na białaczkę, rośnie liczba alergików i ludzi mających problemów ze wzrokiem. Urządzenia pomiarowe wskazują, że normy rakotwórczego pyłu przekraczane są nawet sześciokrotnie! Burmistrz, nazywający stowarzyszenie banda oszołomów otoczył się klakierami, którzy są zastraszeni utratą pracy spełniają wszystkie fanaberie tego chorego człowieka, a paradoksem tej całej sytuacji jest fakt, że on sam jest lekarzem onkologiem.
Wchodźcie na
WWW.szczecinek24.com – właściciel tego portalu jest wzywany co jakiś czas na policję i wspomóżcie nas swoimi wpisami. To wam zajmie chwilkę, a naprawdę możecie pomóc, już nawet samo wejście pomoże. Nie bądźcie obojętni, jutro może to spotkać twoje miasto i będą bezkarnie truć twoje dzieci! Błagamy o pomoc!
Rok  temu dowiedzieliśmy się że z kominów wydobywa się amoniak, który jest trucizną, a fabryka nie miała pozwolenia na emisję. Myślicie że ktoś się przejął? Tak przejęli się, urząd marszałkowski wydał właśnie pozwolenie na emisję amoniaku, żeby teraz mogli nas truć zgodnie z prawem. Jak można wydać pozwolenie na trucie ludzi? Co to ma być?
Zrozpaczony i bezsilny ojciec chorego dziecka.

PS

Jak Panstwo mysla,  jaka platforma polityczna dzierzy niepodzielna wladze w Szczecinku? 

Inne zapisy autora:

0

MacGregor
MacGregor

moherowy J23 na angielskiej prowincji

463 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816