Mazowsze
Like

Dramatyczne wyznanie głodującego pod Sejmem Ariela Trząskiego

02/04/2014
1492 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Dramatyczne wyznanie głodującego pod Sejmem Ariela Trząskiego

Od trzech dni, tj. od godz. 17.00 w dniu 31 marca 2014 r., Ariel Trząski, który ogłosił komunikat o dołączeniu do protestujących Opiekunów Osób Niepełnosprawnych przed Sejmem podjął strajk głodowy.

0


 

Głodówka_pod_Sejmem_RP

 

Nikt nie spodziewał się jednak jaki dramat dotyczy tego młodego człowieka (21 l.), który swoją postawą (nie jest on opiekunem osoby niepełnosprawnej) postanowił zwrócić uwagę na problem społeczny jakim jest brak właściwego wsparcia państwa wobec opiekunów Osób Niepełnosprawnych (w stopniu znacznym, niezdolnych do samodzielnej egzystencji), którzy poświęcili swoje życie zawodowe oraz osobiste celem świadczenia całodobowej opieki, czy różnicowanie sytuacji opiekunów bądź Osób Niepełnosprawnych przez faworyzację jednych i dyskryminację drugich.

 

Przed odsłuchaniem wypowiedzi Ariela Trząskiego dodam, iż nocuje On wraz z opiekunami i Osobami Niepełnosprawnymi w miasteczku namiotowym, rozbitym pod Sejmem. W nocy jest kilka stopni na minusie…

 

wyznanie Ariela Trząskiego głodującego w imię wsparcia Opiekunów Osób Niepełnosprawnych

 

Więcej informacji o Arielu możecie przeczytać TUTAJ

Z posianych przeze mnie informacji wynika, iż do protestu głodowego dołączyła już druga osoba o imieniu Kinga oraz ma dopiero dołączyć, wspomagający akcję protestacyjną, były poseł – Piotr Ikonowicz.

Z bieżącymi wiadomościami o sytuacji Opiekunów Osób Niepełnosprawnych można zapoznać się na blogu http://wykluczeniopiekunowieon.blog.pl

 

 

Inne zapisy autora:

0

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758