Bez kategorii
Like

Dr. Krzysztof Szwagrzyk: „Zaprzeczam informacji jakoby zostały zidentyfikowane szczątki rotmistrza Witolda Pileckiego”

22/01/2013
352 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się konferencja prasowa, na której prezes Instytutu Pamięci Narodowej poda nazwiska kolejnych zidentyfikowanych przez nas bohaterów.

0


 

 

Dr. Krzysztof Szwagrzyk: "Zaprzeczam informacji jakoby zostały zidentyfikowane szczątki rotmistrza Witolda Pileckiego"

 

 

 


 
Tygodnik Lisickiego · 10,278 like this

9 hours ago ·

  • Zaprzeczam informacji jakoby zostały zidentyfikowane szczątki rotmistrza Witolda Pileckiego – mówi nam dr. Hab. Krzysztof Szwagrzyk, pełnomocnik prezesa IPN ds. poszukiwań miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego 1944-1956, kierujący pracami ekshumacyjnymi na powązkowskiej „Łączce”.
    1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się konferencja prasowa, na której prezes Instytutu Pamięci Narodowej poda nazwiska kolejnych zidentyfikowanych przez nas bohaterów. Do tego czasu nie będziemy informować opinii publicznej o wynikach badań identyfikacyjnych. 


    Magda Zdort
     

"Pilecki pochowany na Łączce"

W IPN prowadzone są badania szczątkówt tych polskich bohaterów pomordownych przez komunistycznych zbrodniarzy, które znaleziono w lecie na Łączce na Powązkach.

Historycy wiedzą, że był tam pochowany rotmistrz Witold Pilecki, ale – jak mówi dr hab. Krzysztof Szwagrzyk z IPN – jego szczątków nie ma wśród dotychczas przebadanych.

Szczątki te mogą być ciągle pogrzebane na Łączce. IPN chce wznowić tam poszukiwania w kwietniu.

 

0

Andy-aandy http://blogmedia24.pl/blog/3727

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... -- Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą kaądego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos... Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...

823 publikacje
236 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758