Bez kategorii
Like

Dr. Krzysztof Szwagrzyk: “Zaprzeczam informacji jakoby zostały zidentyfikowane szczątki rotmistrza Witolda Pileckiego”

22/01/2013
259 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się konferencja prasowa, na której prezes Instytutu Pamięci Narodowej poda nazwiska kolejnych zidentyfikowanych przez nas bohaterów.

0


 

 

Dr. Krzysztof Szwagrzyk: "Zaprzeczam informacji jakoby zostały zidentyfikowane szczątki rotmistrza Witolda Pileckiego"

 

 

 


 
Tygodnik Lisickiego · 10,278 like this

9 hours ago ·

  • Zaprzeczam informacji jakoby zostały zidentyfikowane szczątki rotmistrza Witolda Pileckiego – mówi nam dr. Hab. Krzysztof Szwagrzyk, pełnomocnik prezesa IPN ds. poszukiwań miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego 1944-1956, kierujący pracami ekshumacyjnymi na powązkowskiej „Łączce”.
    1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się konferencja prasowa, na której prezes Instytutu Pamięci Narodowej poda nazwiska kolejnych zidentyfikowanych przez nas bohaterów. Do tego czasu nie będziemy informować opinii publicznej o wynikach badań identyfikacyjnych. 


    Magda Zdort
     

"Pilecki pochowany na Łączce"

W IPN prowadzone są badania szczątkówt tych polskich bohaterów pomordownych przez komunistycznych zbrodniarzy, które znaleziono w lecie na Łączce na Powązkach.

Historycy wiedzą, że był tam pochowany rotmistrz Witold Pilecki, ale – jak mówi dr hab. Krzysztof Szwagrzyk z IPN – jego szczątków nie ma wśród dotychczas przebadanych.

Szczątki te mogą być ciągle pogrzebane na Łączce. IPN chce wznowić tam poszukiwania w kwietniu.

 

Inne zapisy autora:

0

Andy-aandy
Andy-aandy http://blogmedia24.pl/blog/3727

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... -- Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą kaądego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos... Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...

823 publikacje
236 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816