WARTOŚCI
Like

Dr Korona wylicza kłamstwa byłego ministra rolnictwa Marka Sawickiego. Mocne słowa prezesa Elewarru!

30/09/2019
640 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Mocne słowa prezesa Elewarru Daniela Alain Korony pod adresem byłego ministra rolnictwa Marka Sawickiego w wywiadzie dla Świat Rolnika Info.

0


„Minister Sawicki ma inne poczucie rzeczywistości. Innymi słowy, pan Sawicki w wielu punktach swej wypowiedzi minął się z prawdą. Począwszy od wątku, w którym informował, że afera w firmie Elewarr zakończyła się uniewinnieniem jej bohaterów” – mówi dr Daniel Alain Korona w rozmowie z Robertem Wyrostkiewiczem.
“Minister Sawicki zapomniał, że jeszcze za czasów rządów PO-PSL dwóch członków kierownictwa firmy w procesie sądowym dobrowolnie poddało się karze, a sąd skazał te osoby. Chodziło o fikcyjne wyjazdy do Chorwacji wraz z rodzinami, podczas gdy delegacja służbowa miała mieć miejsce na Węgrzech” – przypomniał Sawickiemu dr Korona.
Marek Sawicki z PSL zaatakował także ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego dotyczące niegospodarności w związku z nietrafionym zakupem elewatora w Koronowie.
“Nie waham się tego powiedzieć – to podłe. Minister Ardanowski objął stanowisko w czerwcu 2018 roku. Zakup Koronowa, który imputował ministrowi Ardanowskiemu pan Sawicki miał miejsce w grudniu 2017 roku, a więc pół roku wcześniej niż Ardanowski stał się ministrem rolnictwa, a dopięcie transakcji miało miejsce w maju 2018, a więc na miesiąc przed nominacją. Krótko mówiąc, obecny minister nie miał z tą sprawą nic wspólnego, a rzecz działa się za czasów kadencji ministra Jurgiela” – ripostuje dr Daniel alain Korona, prezes Elewarru.
W rozmowie poddano krytyce także inne twierdzenia Sawickiego,m które padły w programie “Minęła ósma” w TVP
https://www.youtube.com/watch?time_continue=109&v=vAUBBJkywNA
Robert Wyrostkiewicz

———————————–
Robert Wyrostkiewicz – publicysta wSensie.pl i redaktor naczelny “Warszawskiego Wieczoru”, “Białostockiego Wieczoru” i “Sokólskiego Wieczoru”, wcześniej dziennikarz śledczy, informacyjny, reporter m.in. w “Warszawskiej Gazecie”, Polskim Radiu Radio dla Ciebie, “Niedzieli”, “Naszej Polsce”, Fronda.pl czy Prawy.pl; redaktor Naczelny serwisu Archeolog.pl i publicysta pism archeologiczno-historycznych (m.in. “Odkrywca”, “Zakazana Historia”). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i były wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. Muzealnik, nieskończony archeolog i poszukiwacz skarbów..

Inne zapisy autora:

0

Avatar
sprzeciw21

226 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816