Globalnie i Lokalnie
1

Dr Daniel Alain Korona: w wieczystym użytkowaniu panowała patologia

09/05/2019
1110 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Jak bronić się przed urzędnikami, którzy utrudniają wydawanie zaświadczeń przekształceniowych? 1 stycznia 2019 prawo użytkowania wieczystego wygasło z mocy ustawy. Jednak fakt przekształcenia “wieczystego” na “własnościowe”, musi być potwierdzone urzędowym zaświadczeniem. Jak przekonuje gość Roberta Wyrostkiewicza w “Nocnej wymianie myśli”, dr Daniel Alain Korona, prezes Stowarzyszenia Interesu Społecznego “Wieczyste”, urzędnicy – zwłaszcza w Warszawie  – utrudniają poprawny przebieg procedury. Dr Korona twierdzi, że opłata przekształceniowa została wyśrubowana w stolicy przez bezpodstawne podwyżki opłat za wieczyste użytkowanie pod koniec 2018 roku, a to na ich podstawie ustalana jest opłata za przekształcenie. Przed patologią w zakresie przekształceń dr Korona przestrzegał już 12 lipca 2018 r. podczas prac sejmowej Komisji Infrastruktury, Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Państwo nie wiedzą, co się dzieje w […]

0


Jak bronić się przed urzędnikami, którzy utrudniają wydawanie zaświadczeń przekształceniowych? 1 stycznia 2019 prawo użytkowania wieczystego wygasło z mocy ustawy. Jednak fakt przekształcenia “wieczystego” na “własnościowe”, musi być potwierdzone urzędowym zaświadczeniem.
Jak przekonuje gość Roberta Wyrostkiewicza w “Nocnej wymianie myśli”, dr Daniel Alain Korona, prezes Stowarzyszenia Interesu Społecznego “Wieczyste”, urzędnicy – zwłaszcza w Warszawie  – utrudniają poprawny przebieg procedury.
Dr Korona twierdzi, że opłata przekształceniowa została wyśrubowana w stolicy przez bezpodstawne podwyżki opłat za wieczyste użytkowanie pod koniec 2018 roku, a to na ich podstawie ustalana jest opłata za przekształcenie.
Przed patologią w zakresie przekształceń dr Korona przestrzegał już 12 lipca 2018 r. podczas prac sejmowej Komisji Infrastruktury, Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.
Państwo nie wiedzą, co się dzieje w użytkowaniu wieczystym, w szczególności w Warszawie. Tu mamy patologię. Powinno się powołać komisję śledczą ds. patologii i przestępstw – mówię wprost, że przestępstw – które miały miejsce w Warszawie, m.in. w SKO, bo poświadczono nieprawdę w wielu dokumentach – mówił wówczas dr Korona.
Po niespełna czterech miesiącach funkcjonowania ustawy likwidującej tzw. “wieczyste”, mało kto wie, że przekształcenie we własność prywatną dotyczy tylko wybranych gruntów i pośrednio związanych z nimi nieruchomości, a użytkowanie wieczyste – jako takie – nie przestaje istnieć.

“Nocna Wymiana Myśli” Roberta Wyrostkiewicza to rozmowy o tym, o czym nie chcą zazwyczaj rozmawiać dziennikarze mediów głównego nurtu. Przed ekrany zapraszamy w każdą środę i piątek o godzinie 21.00.

https://

Robert Wyrostkiewicz – publicysta wSensie.pl i redaktor naczelny “Warszawskiego Wieczoru”, “Białostockiego Wieczoru” i “Sokólskiego Wieczoru”, wcześniej dziennikarz śledczy, informacyjny, reporter m.in. w “Warszawskiej Gazecie”, Polskim Radiu Radio dla Ciebie, “Niedzieli”, “Naszej Polsce”, Fronda.pl czy Prawy.pl; redaktor Naczelny serwisu Archeolog.pl i publicysta pism archeologiczno-historycznych (m.in. “Odkrywca”, “Zakazana Historia”). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i były wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. Muzealnik, nieskończony archeolog i poszukiwacz skarbów…

Inne zapisy autora:

0

Avatar
sprzeciw21

226 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816