Bez kategorii
Like

Donaldzie, pamiętaj Ty masz dopiero 54 lata i się nie wymigasz

13/04/2011
223 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Donald Tusk ma dopiero 54 lata. To niedużo jak na polityka.Jeżeli jest współwinny, chociażby przez zaniechanie w zapewnieniu bezpieczeństwa śp Lecha Kaczyńskiego, to będzie sie bał odpowiedzialności do końca swoich dni.

0


Donaldzie, pamiętaj Ty masz dopiero 54 lata i się nie wymigasz

 

Donald Tusk rocznik 1957 ma dopiero 54 lata. Jest to wiek stosunkowo młody jak na polityka.  Donald Tusk jako przywódca partii pokazał się przy współzakładaniu  Kongresu Liberalno – Demokratycznego (KLD)  w 1990 r . Kongres nazywany liberały – aferały z racji licznego udziału jego członków w różnego rodzaju  aferach , co mogło być odpowiedzią na słowa JKB „pierwszy milion trzeba ukraść”. Pierwszy raz ciemną stronę mocy pokazał Tusk w pamiętnym filmie  J. Kurskiego i P. Semki „ Lewy czerwcowy” , gdy mówił słowa „ panowie policzmy głosy” w czerwcu 1992 r. przy obalaniu rządu premiera Olszewskiego. Minęło prawie dwadzieścia lat. Tusk jest od prawie 4 lat premierem z obiecywanej „zielonej wyspy” robi się „czarna dziura”. Kraj rządzony przez nieudaczników,  dramatyczny wzrost długu publicznego, który wynosi prawie 55% , wzrasta bezrobocie a zadłużenie państwa dramatycznie. Co robi rząd D. Tuska , robi to co umie najlepiej,  sięga ręką do kieszeni obywateli (23% VAT czy skok na OFE). Tylko działania w gospodarce Tuska i jego ekipy, powinno skreślić tę formację z polityki, ale jest jeszcze coś. Dzień 10.04.2010 , dzień tragedii Smoleńskiej. Katastrofa , pozbawiła życia  kwiat narodu polskiego z śp Prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką na czele.

Sama katastrofa była skutkiem całej serii wymierzonych przeciwko prezydentowi działań, w których oprócz partii rządzącej brały udział media. Jak to się stało , że na skutek nacisków rosyjskich rozdzielono wizytę , na tą rosyjską z 07.04.2010 i tą polską z 10.04.2010, zakończoną tragiczną katastrofą. Nie wiem czy D. Tusk jest winny czy współwinny katastrofie, ale chcę , żeby miał tę świadomość, że prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw. Uważam , że odwaga nie jest przymiotem charakteru D. Tuska a raczej tchórzostwo i jak każdy tchórz jeżeli ma coś na sumieniu będzie drżał i bał się prawdy.

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Andy 51

Maz , ojciec lubiacy isc pod prad

194 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758