ONA I ON
Like

Domowe sposoby walki z bólem głowy i migreną

16/06/2015
703 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Domowe sposoby walki z bólem głowy i migreną   Problem bólu głowy dotyczy wszystkich nas, już często małe dzieci uskarżają się na palący ból w głowie i nie mogą sobie z nim poradzić. Wielu z nas łyka czym prędzej tabletki i jest to pewna metoda, aczkolwiek nie walczy ona z rzeczywistym problemem, tylko z jego objawem.   Notujmy przyczyny   Coraz częściej lekarze chcąc nam pomóc zalecają opisanie wszelkich możliwych przyczyn, jakie mogły spowodować nasz ból i zachęcają do prowadzenia dzienniczków migrenowych. Co w nim będziemy notować? Wszystkie najważniejsze czynności, jakie wykonywaliśmy w dniu, w którym złapała nas migrena. Szczególnie notujmy tam kwestię związane z naszą dietą (bardziej szczegółowo o niej za chwilę), snem czy dobrze nam się spało, ile […]

0


Domowe sposoby walki z bólem głowy i migreną

 

Problem bólu głowy dotyczy wszystkich nas, już często małe dzieci uskarżają się na palący ból w głowie i nie mogą sobie z nim poradzić. Wielu z nas łyka czym prędzej tabletki i jest to pewna metoda, aczkolwiek nie walczy ona z rzeczywistym problemem, tylko z jego objawem.

 

Notujmy przyczyny

 

Coraz częściej lekarze chcąc nam pomóc zalecają opisanie wszelkich możliwych przyczyn, jakie mogły spowodować nasz ból i zachęcają do prowadzenia dzienniczków migrenowych. Co w nim będziemy notować? Wszystkie najważniejsze czynności, jakie wykonywaliśmy w dniu, w którym złapała nas migrena. Szczególnie notujmy tam kwestię związane z naszą dietą (bardziej szczegółowo o niej za chwilę), snem czy dobrze nam się spało, ile spaliśmy, czy mieliśmy problemy z zaśnięciem, czy budziliśmy się w nocy, albo śniły nam się koszmary? To wszystko może być przydatną wiedzą w ręku lekarza specjalisty. Notujmy nasze ciśnienie w czasie dnia, a może ilość obowiązków się zwiększyła i stres? I to one są przyczynami bólu głowy i jego nawrotów?

 

Odpowiednia dieta

 

Obiecałem, że rozważę bliżej tą kwestię to spełniam dane słowo.  Tym bardziej, że to ciekawy i ważny problem w kontekście problemów z migreną. Unikajmy produktów spożywczych, które zawierają w sobie

–  tyraminę np. bananów, twardych serów, awokado.

– fenyloetyloaminę, czyli czerwonego wina i czekolady

– azotan sodu, glutaminian sodu oraz słodziki

– kawy, energetyków oraz alkoholu

 

Walka zawsze jest nieprzyjemna, ale jeśli chcemy ją wygrać koniecznie jest poniesienie pewnych ofiar, dlatego odpuśćmy wspomniane produkty i notujmy możliwe przyczyny.

Zobacz więcej

Inne zapisy autora:

0

Avatar
nanatalie

10 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758