HYDE PARK
Like

Domowe sposoby w walce z przeziębieniem

27/09/2014
927 Wyświetlenia
2 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Jesień to czas gdy jesteśmy szczególnie narażeni na przeziębienia. Jeszcze nie przyzwyczajeni do niższych temperatur, często zapominamy o cieplejszych ubraniach i przeziębienie gotowe. Zanim choroba całkowicie rozłoży nas na łopatki możemy zwalczyć ją w zarodku. Nie musimy od razu udawać się do lekarza i wykupywać pół apteki tajemniczych medykamentów. Istnieją sprawdzone domowe sposoby walki z przeziębieniem. Pierwszymi oznakami przeziębienia są katar, przemęczenie, dokuczliwy kaszel a nawet bóle głowy. Jeśli po pojawieniu się tych pierwszych symptomów choroby nie przystąpimy do działania, będzie już tylko gorzej – dreszcze, wysoka temperatura i tydzień wyjęty z życia. Dlatego warto jest przystąpić do działania od razu i spróbować kilku sprawdzonych sposobów, które pomogą nam stanąć na nogi. Herbata, miód i maliny! Gdy przeziębienia zmusza nas […]

0


Jesień to czas gdy jesteśmy szczególnie narażeni na przeziębienia. Jeszcze nie przyzwyczajeni do niższych temperatur, często zapominamy o cieplejszych ubraniach i przeziębienie gotowe. Zanim choroba całkowicie rozłoży nas na łopatki możemy zwalczyć ją w zarodku. Nie musimy od razu udawać się do lekarza i wykupywać pół apteki tajemniczych medykamentów. Istnieją sprawdzone domowe sposoby walki z przeziębieniem.

Pierwszymi oznakami przeziębienia są katar, przemęczenie, dokuczliwy kaszel a nawet bóle głowy. Jeśli po pojawieniu się tych pierwszych symptomów choroby nie przystąpimy do działania, będzie już tylko gorzej – dreszcze, wysoka temperatura i tydzień wyjęty z życia. Dlatego warto jest przystąpić do działania od razu i spróbować kilku sprawdzonych sposobów, które pomogą nam stanąć na nogi.

Herbata, miód i maliny!

Gdy przeziębienia zmusza nas do koniecznego zwolnienia codziennego tempa i podcina nam skrzydła, na pierwszy ogień możemy z powodzeniem zastosować herbatę rozgrzewającą. Podniesienie temperatury ciała zahamuje rozwój wirusów i może ograniczyć rozprzestrzenianie choroby. W tej roli świetnie sprawdza się herbata z miodem. Musimy jednak pamiętać aby nie dodawać miodu do bardzo gorącej herbaty – pozwólmy jej chwilę przestygnąć. Dzięki temu miód nie straci swoich wartości. Dobrze jest dodatkowo wzbogacić smak napoju, warto jest dodać do herbaty sok malinowy i plasterek cytryny. Dzięki tym dodatkom również lepiej się rozgrzejemy.

Dodatkowo jeśli tylko ktoś może dla nas ugotować domowy rosół, to również będzie pomocne rozwiązani w walce z przeziębieniem. Solidna porcja gorącego rosołu, herbata z miodem, cytryna i malinami i pod kocyk!

Domowe medykamenty

Aby jeszcze dodatkowo wspomóc nasz organizm w walce z przeziębieniem, dobrze jest wzbogacić dietę o owoce i warzywa. Dostarczą one nam niezbędnych witamin – szczególnie pomocne będą tu cytrusy – cytryny i pomarańcze. Ponadto warto jest zjeść surową cebulę i czosnek. Mimo, że nie wszyscy z nas lubią te mocno aromatyczne warzywa, dodanie ich do kanapek na pewno wzmocni nasz organizm.

Sprawdzonym sposobem jest także wypicie gorącego mleka z miodem, masłem oraz dodatkiem … czosnku. To wydawać by się mogło karkołomne połączenie, raczej niezbyt dobre w smaku, jest jednak bardzo skuteczne. Taka mikstura jest szczególnie pomocna w walce z uciążliwym kaszlem i dodatkowo wzmacnia organizm. Na zatkany nos warto również przeprowadzić inhalację – pomoże to nam udrożnić drogi oddechowe i z pewnością poprawi nasz komfort podczas uciążliwej choroby. Warto również spróbować naturalnych leków, które wspomogą nasze działania obronne.

Walka z przeziębieniem, aby była skuteczna musi nastąpić szybko i za pomocą sprawdzonych środków. Domowe sposoby oraz naturalne leki na przeziębienie mogą być równie skuteczne jak medykamenty zapisywane na receptę przez lekarza. Nie musimy od razu faszerować się farmaceutykami żeby stanąć na nogi. Przeziębienie nie musi być wcale uciążliwą dolegliwością jeśli będziemy potrafili zwalczyć je po wystąpieniu pierwszych objawów.

0

Majkel007

37 publikacje
0 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758