Globalnie i Lokalnie
Like

Dołącz do naszej najważniejszej akcji. Podpisz list do papieża Franciszka

01/05/2015
344 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
Dołącz do naszej najważniejszej akcji. Podpisz list do papieża Franciszka

Drogi Przyjacielu! Bardzo wpływowi biskupi z Niemiec zaproponowali, by dopuścić rozwodników do przyjmowania Komunii św. oraz aby związki homoseksualne zostały zaakceptowane przez Kościół. W tej chwili bardzo mocno naciskają na Ojca Świętego, by podczas obrad synodu, które odbędą się jesienią, zaakceptował ich rewolucyjne postulaty. Jeśli nie wesprzemy papieża Franciszka, te zgubne dla Kościoła plany mogą wejść w życie.

0


 

Dlatego piszemy do Ojca Świętego, prosząc Go, by pomimo postawy niemieckich hierarchów, trwał przy nauczaniu o rodzinie i sakramencie małżeństwa, pozostawionym nam przez Jezusa Chrystusa. Na stronie www.ratujmyrodzine.pl zamieściłem apel, sądzę, że jest to najważniejszy apel, jaki do tej pory napisałem.

Być może to jedyna okazja, by napisać do Ojca Świętego i poprosić o Jego jasne stanowisko, uratować jedność Kościoła i obronić naturalny model rodziny.

Zagubienie w Niemczech narasta i promieniuje do Rzymu, o czym coraz częściej informują media:

  • Niemieccy biskupi chcą rewolucji w Kościele… zaproponowali dopuszczenie osób rozwiedzionych, żyjących w ponownych związkach cywilnych do Komunii (pch24.pl, 22 marca 2015 r.)

Dlatego przez ostatnie miesiące nie próżnowaliśmy. Nasza inicjatywa nabrała charakteru międzynarodowego, udało się stworzyć aż 10 wersji językowych strony www z listem. Lecz co najważniejsze…

… pod apelem na stronie podpisało się już blisko 200 tysięcy katolików z wielu krajów świata!

Polacy dopiero dołączają do tej licznej grupy, dlatego zależy nam, by dzięki wspólnemu wysiłkowi, przybyło co najmniej 100 000 podpisów.

Tylko od Ciebie zależy czy osiągniemy ten cel!

Dlatego zwracam się do Ciebie z prośbą – wejdź na stronę RatujmyRodzine.pl i podpisz naszą synowską prośbę do papieża Franciszka.

To szalenie ważna sprawa – jeśli bowiem Ojciec Święty odpowie na naszą prośbę i potwierdzi naukę Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa i Komunii Świętej, wszelkie przeciwne temu pomysły stracą rację bytu.

Jeśli możesz także wydrukować nasz apel i zachęcić inne osoby do podpisania się pod nim, nie wahaj się. Skorzystaj z tego linku, aby pobrać tekst do wydruku , tam też znajdziesz adres, pod który możesz przesłać zebrane podpisy.

Jak zapewne wiesz, Przyjacielu, my, Polacy mamy szczególne powody, by wspierać papieża. To właśnie św. Jan Paweł II przez całe 27 lat swojego pontyfikatu stał niezmiennie po stronie świętości małżeństwa i rodziny.

  • „Tym, którzy w naszych czasach uważają za trudne lub niemożliwe wiązanie się z jedną osobą na całe życie, i tym, którzy mają poglądy wypaczone przez kulturę odrzucającą nierozerwalność małżeństwa i wręcz ośmieszającą zobowiązanie małżonków do wierności, należy na nowo przypomnieć radosne orędzie o bezwzględnie wiążącej mocy owej miłości małżeńskiej, która w Jezusie Chrystusie znajduje swój fundament i swoją siłę” (Jan Paweł II, “Familiaris consortio”)

Także dziś, stojąc w obliczu zbliżającej się sesji synodu, mamy wsparcie naszych polskich pasterzy. Nie bacząc na propagandowe ataki mediów mętnego nurtu, stoją oni po stronie niezmiennej jezusowej nauki:

  • Duszpasterstwo nie może być sprzeczne z nauczaniem Kościoła. Takim osobom nie można udzielać Komunii. Bo to byłaby nagroda za dobre zachowanie, a nie sakrament. Kościół w swoim nauczaniu kieruje się zmysłem wiary, zgodnym z samym depozytem wiary. Żadne ankiety i wyniki większościowych głosowań nie mogą tego depozytu zmienić.

Abp Stanisław Gądecki

  • Na Synodzie będzie konfrontacja z delegatami z krajów, gdzie jest już większościowa patologia rodzinna – rozpad rodzin, rodziny patchworkowe, niewielki procent trwałych, nierozerwalnych małżeństw…

Abp Henryk Hoser

Jak widzisz, polscy duchowni są razem z nami, dlatego nie wahaj się i od razu podpisz apel do Ojca Świętego. Kliknij w któryś z linków lub w baner znajdujący się poniżej, a po wejściu na stronę podpisz apel. Zajmie Ci to zaledwie minutę, a przyczynisz się do ocalenia Kościoła i instytucji rodziny!

Ratujmy Rodzinę

W Jezusie i Maryi

Sławomir Olejniczak
Prezes Instytutu
Ks. Piotra Skargi

P.S. Być może to Twoja jedyna okazja, by osobiście zwrócić się do Ojca Świętego ze wsparciem w obronie świętości małżeństwa i rodziny, w obronie Kościoła. Ufam, że wykorzystasz tę szansę!

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816