HYDE PARK
Like

Do kibiców

19/08/2013
554 Wyświetlenia
18 Komentarze
6 minut czytania
Do kibiców

Dzisiaj sprawa wydaje się nadzwyczaj jasna. Ta władza traktuje środowisko kibicowskie, jako poligon doświadczalny dla swoich służb „jawnych, tajnych i dwupłciowych”. „Przeciwko komu to się tak zebrały”? – pytał Poeta i zaraz potem sam sobie odpowiadał – „Przeciwko paru myślom, co nie nowe”!

0


Daleki jestem od idealizowania polskich kibiców, tych, którzy uznają się za fanatyków. Rzadko spotkamy wśród nich tzw. „grzecznych chłopców”. Tutaj nienawiść miesza się z tzw. „zgodą” i konia z rzędem temu, kto mi wytłumaczy, dlaczego mecze Legii Warszawa z Pogonią Szczecin, to mecze przyjaźni, a jak na Łazienkowskiej pojawia się łódzki Widzew, to z każdego zakamarka stadionu roznosi się gromki okrzyk, który razi najbardziej nawet wytrzymałe błony bębenkowe. Nie jesteśmy zresztą w takiej subkulturze odosobnieni w Europie i na świecie. W gruncie rzeczy Polska jawi się jako oaza kibicowskiego spokoju w porównaniu z takimi krajami jak Brazylia, czy Argentyna i żeby niedaleko szukać warto także pojechać tuż za miedzę i zobaczyć w akcji kibiców Dynama Drezno, na przykład, a potem zapytać dziennikarzy „jedynie słusznej gazety”, która „nie chce przeprosić za Szechtera”, dlaczego tak bardzo straszą polskie społeczeństwo fanami Legii, Lecha, Śląska, Wisły, czy Górnika, a ekscesach podczas i po meczach Bundesligi milczą jak zaklęci. Od lat pod rządami Platformy Obywatelskiej trwa spektakl prowokacji, agresji tej psychicznej, ale przede wszystkim fizycznej wobec ludzi, którzy przywiązanie do barw klubowych traktują śmiertelnie poważnie. Nie czas i miejsce teraz na rozprawkę socjologiczną, traktującą o postawach fanów Śląska, Ruchu czy Cracovii. Nie czas przypominać, że wielokrotnie kibice z Wrocławia, Poznania czy Warszawy dawali dowody przywiązania do patriotycznych wartości, co idzie pod prąd szerzącej się lewacko-liberalnej propagandzie w mainstreamowych mediach. Bo przyglądając się ostatnim wydarzeniom, i tym w Łomiankach na meczu Polonii Warszawa i tym na plaży z udziałem kibiców Ruchu Chorzów i meksykańskich marynarzy, a także czytając takie wrzeszczące tytuły, jak „kibolski terror”, słuchając ministra Bartłomieja Sienkiewicza, który coraz bardziej jawi mi się jako bardzo groźny i zdeterminowany aparatczyk, który zrzucił inteligencką opończę i przywdział prawdziwą wilczą skórę, to chciałbym polskim kibicom przypomnieć kilka gorzkich prawd. I chociaż wiem, że będzie to głos wołającego na puszczy, ale moja siwa głowa upoważnia mnie dzisiaj do tych kilku słów przestrogi, bo przychodzą ciężkie czasy.

Po pierwsze wasza klubowa solidarność zostanie wystawiona na ciężka próbę. Bo jesteście inwigilowani przez owe służby „jawne, tajne i dwupłciowe” w stopniu, którego nie jesteście sobie nawet w stanie wyobrazić. Za czasów karnawału Solidarności, też nam się wydawało, że jesteśmy „nieprzemakalni” i ubecja nic o nas nie wie, kto knuje i gdzie. A jak było naprawdę? Teraz już wiemy! Z tej ułudy warto wyciągnąć pozytywne wnioski. Po drugie czeka was i nas cała masa prowokacji, bo jak już powiedziałem na wstępie ta władza ustawia sobie kibiców, jak lepszy bokser boksera gorszego; na wyciągnięcie ręki, żeby z „drugiej mańki” zadać nokautujący cios. To władza chowa za pazuchą wszystkie instrumenty przemocy, a pod rękawicą trzymają kastety. Wy macie tylko gniew. Po trzecie wreszcie jesteście rozgrywani propagandowo, bo w słabym państwie, takim jak Polska żeby rządzić społeczeństwem, trzeba je nieustannie dzielić i podsycać wszelakie antagonizmy i to nie są prawdy przeze mnie ani odkryte, ani objawione. Gazeta, która nie chce przeprosić za Szechtera i minister Sienkiewicz dołożą wszelkich starań, żeby postawić was na marginesie społeczeństwa. Pamiętacie sprzed bodaj dwóch lat na Marszu Niepodległości tego degenerata z policji (w cywilu), który kopał bezbronnego demonstranta. Coś mi się wydaje, że jesteście/jesteśmy w roli tego kopanego.

I dlatego jest dzisiaj tylko jedna rada. Środowiska kibicowskie powinny zakopać topory wojenne. Nie, nie chcę przez to powiedzieć, że ci z Widzewa muszą zaraz wpaść w objęcia tych z Łazienkowskiej a Górnicy z Zabrza czapkować z wzajemnością chłopakom z Chorzowa. Wystarczy tylko zachować solidarny umiar we wzajemnych postawach i pokazać tej władzy, że stać was na kibicowską solidarność ponad podziałami. A łatwiej także byłoby w takiej sytuacji rozpoznać tych z ABW pośród was.

No, a teraz już wszyscy wiecie, dlaczego to był mój głos wołającego na puszczy. Ale może nie wszystko stracone. Przecież, to właśnie dzięki solidarności manifestantów udało się jednak ukarać tego tajniaka, dawniej byśmy powiedzieli z Golędzinowa. I nagle się okazało, że na brutalność policji mamy jednak naszą odpowiedź.

Fot.: internet

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz
Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

 1. Maciek, właśnie tak jest jak piszesz. Ustawiają sobie bo muszą mieć poligon oraz ciągłe powody do zaostrzania kursu, takie wiesz, akceptowane przez zmanipulowane społeczeństwo. Odpowiednio sprowokowana grupa kibiców to fantastyczny pretekst, a Dariusz Loranty – jeden z najlepszych w historii policyjnych negocjatorów i antyterrorystów – mówił wyraźnie: Policja i służby są szkolone jak wyprowadzać grupy i tłum z równowagi by reagował agresją wtedy gdy władza tego potrzebuje.
  Zwłaszcza, że jak słusznie zauważyłeś te grupy wyjątkowo łatwo antagonizować i napuszczać na siebie. Ba jeśli nawet mężczyźni bronią polskich kobiet przed chamstwem meksykańskiego bydła ze statku, co zrozumie i poprze każdy Polak, to sytuacja medialna się zmienia gdy mężczyzn nazwiemy kibolami. Bo wytresowany widz TVN już wie, że kibol jest agresywny, kibol zaczyna, kibol nie ma racji, kibol atakuje i kibol to ksenofob który dokonał chamskiego ataku na kulturalnych Meksykanów w eleganckich białych mundurach marunarzyków, którzy tylko chcieli pozwiedzać Gdynię, poopalać się, porozmawiać z pięknymi Polkami i akurat im się butelka coli zbiła.
  Jeśli Prezydent Gdyni Szczurek, niezmiernie popularny przeprosił Meksykanów, a Minister Sienkiewicz oaza spokoju nazwał sprawę po imieniu, to obywatel i prokuratura już wiedzą kto winien i nie ma nad czym deliberować, tylko trzeba teraz winnych ukarać. Przykładowo. A że Policja i świadkowie mają inne zdanie? Najwyżej zmienią.

  0
  • Co władza kręci za lody ? O co tak naprawdę chodzi, w tej zadymie na plaży? Do bicia piany w temacie, dołączyły się nawet lokalne media czy bardzo niszowe portale – dziwnym trafem w wielu redakcjach rozgrzały się telefony u naczelnych, aby temat PODKRĘCAĆ ! CO TAKIEGO, tym zajściem na plaży, CHCĄ PRZYKRYĆ WŁADZE ? Ludzie odwróćcie uwagę od tej zadymy plażowej, WŁADZA, coś zamiata pod dywan !!! Czy to chodzi o kolejne USŁUGI dla amerykańców z danymi obywateli III RP/PRL bis. ? Czy coś jeszcze bardziej wrednego ?

   0
 2. Avatar policjant łapówkarz

  Nic nowego. Ten mądry tekst jest po prostu dokładnym wytłumaczeniem starego przysłowia: W jedności siła. Niestety wśród kibiców jedności prawdziwej, takiej ponad podziałami – nie ma.

  0
  • Tusk władzy nie odda, POdpali Polskę jak Neron Rzym. Tusk boi się, że przy zmianie rządu(mam na myśli PiS)musi odpowiedzieć za zdewastowanie państwa Polskiego. Dlatego jest zdolny użyć siły wobec narodu. Będzie coraz więcej prowokacji. Musimy uważać. Wnuk gestaPOwca szykuje bestialstwo band zomo na skalę niespotykaną od okupacji stalinowskiej. Na razie trenują na domniemanych “przestępcach” – osobach zatrzymanych na jakichś interwencjach zomo. POtem okazuje się, że zatrzymany był “PObudzony” i zomole “musieli użyć przymusu bezPOśredniego”, PO czym “zatrzymany nagle traci przytomność”, a “dobrzy” zomole “POdejmują reanimację”… Skatowany “zatrzymany” umiera w katowni ub, lub szpitalu, lub ktoś znajduje zwłoki na ulicy… Do POwtarzanego coraz częściej schematu trzeba dodać fałszywe “opinie” zomowskich “biegłych” o śmierci “sPowodowanej niewydolnością oddechową”… W ostatnich dniach liczebność bestialskich zabójstw i tortur w katowniach ub dramatycznie wzrosła. Nasiliła się tez zastraszająco nawała kłamstw głównego rynsztoka propagandy. Sprawa zakatowania śp. Tomasika PO rzekomym dziwacznym “napadzie” na starca przez balkon była najgłośniejsza, ale dziś już media POdały o POdobnej śmierci w Tychach. Apel do IPN – Proszę gromadzić informacje o zaginionych, zmarłych i samobójcach PO PObycie w katowniach ub. To pomoże zlokalizować powstające, być może POza nasza świadomością wsPÓłczesne “łączki” zbrodniczej III Targowicy. Apel do dziennikarzy: Proszę sprawdzić te POdejrzane “interwencje” zomo. Kim dla zomo jest staruszek rzekomo “napadnięty” w Gdańsku przez “pobudzonego” śp. Tomasika? To pytanie nie daje mi spokoju od ujawnienia MOrdu w mediach. Myślę, jestem tego pewien, że jednak poproszą o pomoc “zaprzyjaźnionych” sąsiadów, bo z tymi siłami, wojskiem policją, a nawet esbeckimi agencjami ochrony, sztycha z Polakami nie zrobią. Policjantom i wojsku, trzeba dać czytelny sygnał, że trzymanie z tym antypolskim rządem nic dobrego im nie przyniesie.

   0
 3. Dzisiaj rano rzecznik policji Sokołowski w TVN-ie wygadał się i jak gdyby nigdy nic powiedział, że od dwóch lat policja prowadzi wojnę z polskimi kibicami i w tym czasie zatrzymano 2000 osób, pod różnymi zarzutami. Tę wojnę wypowiedziała oczywiście policja, czytaj państwo. No i ta wojna będzie oczywiście się toczyć, bo Zyleta, Torcida i Wiara Lecha, to nie Mahatma Gandhi.

  0
  • I będzie to łatwy cel jak kibice nie pójdą po rozum do głowy i nie zrobią tego co napisałeś

   0
  • Cytuję ryżego: ,,Będę się zwracał do wielu instytucji i polityków, by wsparli nas w budowaniu atmosfery dla wsparcia działań policji, gdy te będą zdecydowane i brutalne” . – To są nawoływania niezgodne z prawem. Każda instytucja publiczna, również Policja ma obowiązek działać zgodnie i w ramach przepisów prawa. Nawoływanie przez osobę tak wysoko postawioną w hierarchii politycznej jak premier do zastosowania działań brutalnych jest odwołaniem się do czasów ZOMO. Kaczyński rzeczywiście był prorokiem, kiedy mówił “oni stoją tam, gdzie stało ZOMO”. Ponadto Tusk stwarza alibi dla bandytów w szeregach policji takich jak funkcjonariusz kopiący w głowę uczestnika Marszu Niepodległości. Należałoby oczekiwać interwencji od Rzecznika Praw Obywatelskich, albo przynajmniej jakiejś interpelacji poselskiej w tej sprawie. Jest też Helsińska Organizacja Praw Człowieka. Może ona dałaby raz głos w naprawdę poważnej sprawie, zagrażającej bezpieczeństwu i prawom obywateli!!! Przydałaby się również jakaś otwarta lista społeczna potępiająca (póki jeszcze czas) i hamująca psychopatyczne zapędy tej władzy.

   0
 4. Avatar zjanusz

  Właśnie usłyszałem w lokalnym radiu, że napaleni po rejsie meksykanie zaczepiali dziewczyny na plaży, a kibice staneli w ich obronie i to oni mieli rany od noży, a nie odwrotnie. Gdzie tu rzetelność dziennikarska?
  Żurek Janusz

  0
 5. Problem w tym, że minister spraw wewnętrznych jest żydem, pomiotem litwaka lub chazarobolszewika o silnie antypolskim nastawieniu. Jako priorytet w działaniu na swoim stanowisku uważa zwalczanie tzw. polskiego “ekstremizmu” narodowego. Czyli polskiej świadomości narodowej, patriotyzmu. Pomagają mu w tym pewne osoby, ze ścisłego kierownictwa w ABW, również pochodzenia żydowskiego. W sumie błahej sprawie bójki na plaży znalazł pretekst do rozprawienia się ze wszystkim co ma barwy biało – czerwone. Z tego wynika ta szybka zmiana winnych na Polaków. Historyjka, że jest prawnukiem Henryka Sienkiewicza jest bajką dla głupich Polaków. Niestety od końca II WŚ mamy do czynienia ze zwalczaniem polskości przez określone środowiska, czytaj żydowskie, a raczej chazarobolszewickie, litwackie. Zmieniają się tylko formy, ale teraz zintensyfikowali działania, bo wydaje się im, że są już na tyle silni.

  0
 6. Jak Długo Wehrmachtowy Matoł Będzie Pluł Na Polskę. Jak Długo PO-żydokomuna Będzie Opluwać Polskę za granicą. Perfidia żerującej na Polsce PO-żydokomuny przerosła perfidię “polskich” władz sowieckiego PRL-u. Tamci też opluwali Polaków za granicą (na rozkaz sowietów), a Polacy też byli w swoim kraju gorsi od cudzoziemców, ale przynajmniej nie obnosili się na całym świecie z plugawym łgarstwem – “polskim faszyzmem” i nie szukali komuszych sojuszy na Zachodzie aby utrzymać się przy żłobie. Polakożerczy wehrmachtowy Matoł Szuka Sojuszów za granicą. PO-komuna zawarła sojusz przeciw Polsce z Meksykańską Komuną. Upadający PO-komunistyczny, kondomijny reżim wehrmachtowego Matoła na gwałt szuka na całym świecie lewackich sojuszników do walki przeciw Polskim Patriotom i wszystkim Polakom walczącym o Wolną Polskę. Dziwka Putina czyli skompromitowany polakożerczy wnuk hitlerowca, którego natychmiastowego ustąpienia żąda ogromna większość Polaków, swoimi załganymi perfidnymi metodami opluwa Polskę i Polaków za granicą w celu POzyskania “sojuszników” do walki z “polskim faszyzmem”. Trzeba sprawę wyjaśnić do cna. Wcześniej ci lovelasi byli w Szczecinie i podobno strasznie chcieli zastosunkować za free, podobno wszyscy mówili, że rzucą żony z dziećmi i takie tam żeby zbajerować naiwne Polki. Najwyraźniej po długim rejsie zamienili jądra z mózgami i na gdyńskiej plaży eksplodowali widząc skąpo ubrane kobiety. Bójki i rozróby to nic dobrego ale trzeba powiedzieć, że stanięcie w obronie napastowanej kobiety jest honorowe i szlachetne. Meksykanie potępili atak na swoich agresywnych pijanych żołnierzy i zaapelowali o ukaranie winnych a co jeśli okaże się w toku śledztwa iż winni są Meksykanie a wszystko na to wskazuje np. oświadczenie rzecznika policji, nagrania z monitoringu etc. ? Na marginesie nie dziwi takie zachowanie dyplomatów meksykańskich, natomiast zaskakuje i oburza zachowanie polskich (?) władz w tej sprawie oraz polskojęzycznych mediów tym bardziej że cały czas toczy się śledztwo! Co się dziwić władzom Meksyku bronią swoich obywateli jak mogą i nasi hołdownicy berlińscy, ruscy, pruscy i telawidzcy powinni się od władz Meksyku uczyć jak dbać o prawa swoich obywateli zagranicą. Władze meksykańskie wykorzystują fakt, że main-stream nie licząc się z prawdą i faktami, nie licząc się z interesami państwa polskiego od razu zwalił winę na Polaków ponieważ kibiców uważa za podludzi. Ci ubermensche z mainstreamu kiedyś odpowiedzą za podłą propagandę i szkalowanie Polski i Polaków, w wolnej Polsce polonofobia będzie największą zbrodnią a nie antykomunizm czy UBekofobia. Bronią swoich bandytów, bandyci użyli noży, A nasz? tzw. polski rządzik nie broni Polaków, bo chodzi o to aby o Polakach była jak najgorsza opinia w świecie. Czas POgonić ich Polacy.

  0
 7. Avatar Mary

  wszyscy jestesmy kibolami

  0
  • Zobaczycie że POleje się krew na ulicach! Zabili 96 osób w Smoleńsku, innych po Smoleńsku, zabiją tysiące, co to dla nich. Pamiętam, jak trzydzieści lat temu inny zbrodniarz, sowiecka parchobolszewicka matrioszka wraz taką samą drugą Kiszczakiem, Marguilus ksywa Wolski ksywa Jaruzelski, odgrażał się Polakom, że ekstremistów i skrajne ogniwa Solidarności będzie tępił, cyt.: z poszanowaniem litery prawa, ale bez zbytniej dbałości o delikatność. Tamten twierdził, że za jego zbrodnie osądzi go Historia i nie pomylił się niestety, ale mam nadzieję, że jego dzisiejszego naśladowcę będą sądziły normalne sądy i jeżeli już nie za terror, to przynajmniej odpowie bandzior i zdrajca za ruinę ekonomiczną kraju i jego zbrodnicze zadłużenie. Polski Łukaszenko – czas zabrać mu zabawki i dziadka Donalda kaczkę zacząć resocjalizować – on chce wpływać na niezależne instytucję – qrwa obłąkany facio – a przestrzegali przed psycholem jego dawni towarzysze-niejaki ps. Alef Stern tak pisał o nim – Zakompleksiony chłopak z podwórka. Swojego czasu mówiło się o depresjach Tuska, o jego napadach złości, płaczu, o deptaniu marynarek kolegów. Czy tak się zachowuje zdrowy człowiek? Silny lęk przed odrzuceniem, działania autoagresywne, wahania nastrojów, napady intensywnego gniewu, brak pracy nad sobą, lenistwo. Pali cygara i papierosy, uwielbia alkohol. Jest wiele filmów z kampanii, gdzie po analizie widać małe źrenice i rozszerzone, wytrzeszczone coraz bardziej oczka. Po sposobie chodzenia na tych krzywych i wychudzonych nóżkach Tuska widać postępującą chorobę alkoholową. Ps. Po latach widać, że takie sposoby na żydokomunę jak w 80/89r. nie powiodły się. Solidarność dała sobie wmówić, że jak strajkować to tylko na terenie zakładów, broń Boże wychodzić na ulicę. Przyjęcie takiej formy protestów skutkowało dalszymi porażkami w postaci zinfiltrowania Solidarności przez SB i obsadzeniem agenturą kluczowych w niej funkcji. Dzisiaj widać, że dużo lepszym sposobem na walkę z żydokomuną był Poznań ’56. Taka rewolta powinna objąć cały kraj.

   0
 8. Czytając państwa komentarze zastanawiam się skąd ten entuzjazm. Miałem pośrednio okazję poznać trochę tych ludzi. Nie wydaje mi się by w wiekszości podzielali Wasze poglądy.
  A dewiza wróg mojego wroga jest moim przyjacielem jest tu co najmniej ryzykowna.
  Kto z Was zna ich filozofię życiową?
  Panowie Parol i Rysiewicz, a także Nawrocki prowądzacy pokrewny temat nie wyglądają na zdjęciach, jak bywalcy siłowni i miłośnicy MMA. Skąd ta sympatia Panowie? Chyba, że to wasze nie spełnione marzenia o kubłach “odżywek”, różnych chemicznych wspomagaczy, regularnej “siłce” i napierdalankach.
  Jeżeli jakiś intelektualista myśli, że tym żywiołem da się sterować to się myli. Oni nie przysięgają na Boga, nie przysięgają na honor, na życie najbliższych ONI PRZYSIĘGAJĄ NA KLUB. To jest ich religia i oczywiście “siłka” i napierdalanka.
  Intelektualista może najwyżej opracować aplikację np. na androida na bazie google maps gdzie znajdą się wskazówki, jak poruszać się w obcym mieście, jakich kolorów ubioru unikać, krótka historia lokalnych drużyn piłkarskich z kim jest zgoda a z kim “kosa” itp.
  Panowie więcej wyrachowania i trzeźwego osądu.

  0
  • Emocje wpędzają człowieka w duże problemy, wiedzą o tym dobrzy strategowie i sprytnie wykorzystują, żywioł jest trudny do opanowania o ile w ogóle to możliwe.Zdrowy tryb życia czyli siłownia przydałby się niejednemu panu zza biurka i nie tylko- pozdrawiam serdecznie

   0
 9. Sąd nieposłuszny Tuskowi. Nie aresztuje kibiców
  Tagi: zatrzymani, śledczy, sąd, prokuratura, plaża, Meksykanie, marynarze, kibice, Gdynia, Donald Tusk, bójka, areszt
  Dodano: 21.08.2013 [16:15]
  Sąd nieposłuszny Tuskowi. Nie aresztuje kibiców – niezalezna.pl
  foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
  Dwaj mężczyźni zatrzymani w związku z bójką na gdyńskiej plaży wychodzą na wolność. Sąd nie przychylił się do opinii śledczych i nie zgodził się na areszt dla zatrzymanych.

  – Będziemy starali się wpłynąć zarówno na policję jak i prokuraturę i, w ramach naszych możliwości, na sądy, aby przede wszystkim surowo i możliwie natychmiast karać tych, którzy używają przemocy” – powiedział Donald Tusk na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu, odnosząc się do niedzielnej bójki na plaży w Gdyni.

  Zatrzymanym mężczyznom szybko postawione zostały zarzuty pobicia, a prokuratura wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec nich trzymiesięcznego aresztu z uwagi na obawę matactwa.

  Sąd zdecydował jednak, że zatrzymani mężczyźni mogą wyjść na wolność i nie zgodził się na zastosowanie wobec nich trzymiesięcznego aresztu. Decyzja w sprawie trzeciego zatrzymanego zostanie podjęta jutro.

  0
 10. Avatar Nikuś

  Czytam, czytam i nie rozumiem. Tekst chyba nie jest kierowany do kibiców a do kiboli. To wg mnie spora różnica.

  Ja osobiście mam dosyć kibolskich mafii panoszących się po polskich miastach i zastanawiam się skąd słabość państwa w zwalczaniu tego środowiska.

  0
 11. Avatar Urodzony Wislak

  Jestem kibicem ( kibolem, stadionowym bandytą- wybiezcie sobie określenie dowolnie) Wisły Kraków. Nie należe do żadnej zorganizowanej grupy na stadionie, ide tam po prostu poczuć atmosfere, pokrzyczeć, interesuje mnie wynik ale ważniejsze jest jaki był doping! jeżeli za dzieciaka nie poszliście na stadion , nie poczuliście tej jedności z obcymi ludżmi to nie wiecie o czym mówicie! NIKT! czy rudy kłamczuch czy Prezes nie jest w stanie wykorzystać trybun do swoich celów ! dlaczego? Bo poza stadionem jesteśmy zupełnie róznymi ludżmi, z róznych srodowisk, w róznym wieku i pogladach politycznych! Łaczy nas tylko miłość do klubu i przywiazanie do barw! tylko i wyłącznie! i tylko dla nich jesteśmy w stanie działać razem, zorganizować się i wieżyć że ustalenia ludzi decyzyjnych służą nam i klubowi! Jeżeli padnie hasło : idziemy jebać tuska to owszem część pójdzie ale większość to nie interesuje, i nikt ich nie zmusi! bo na tym to polega: uczestniczymy w grupie ale tylko pod sztandarami jakie WYBIEŻEMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816