HYDE PARK
Like

Do czego nam potrzebna Unia Europejska??

09/03/2014
944 Wyświetlenia
20 Komentarze
8 minut czytania
Do czego nam potrzebna Unia Europejska??

Islandia chce wycofac swój wniosek o członkostwo w UE , a co z Polską ?Na łamach biznes.gazetaprawna.pl , możemy przeczytać :

“Islandia pięć lat po wybuchu finansowego wulkanu”

“Na początku XXI wieku kraj słynący dotychczas z rybołówstwa i 130 wulkanów wszedł w świat wielkiej finansjery. Rybacy stali się nagle bankierami, a handel łososiem zamienili na handel walutami. Dziś na brzmienie słowa „bankier” każdy szanujący się Islandczyk spluwa na ziemię, a bycie rybakiem znów staje się powodem do dumy.”

0


 

Równie ciekawą notkę , na Blogpres.pl – zamieścił “Gadający Grzyb” , pt: “A tymczasem na Islandii…” , nt. “Islandzkiego systemu bankowego”. W niej czytamy m.in. :

” Wśród dramatycznych doniesień z pro-unijnego „Euromajdanu” zginęła jakoś informacja o zapowiedzianym przez rząd Islandii wycofaniu wniosku o członkostwo w Unii Europejskiej “.

A co na to sami deputowani do euro-parlamentu ?

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Daniel Hannan: Islandia, czyli kto się śmieje ostatni

> Parlament Europejski, Strasburg – 4 lutego 2014 r.
> Mówca: Daniel Hannan (ECR), UK
> Wyjaśnienie sposobu głosowania ws. sprawozdania „Sprawozdanie o postępach Islandii w 2012 r. oraz perspektywach powyborczych”

“Właśnie dlatego, że Islandia była poza strefą euro, była w stanie wykorzystać swoją politykę monetarną do stymulowania swego ozdrowienia.”

Załamanie się Islandzkiego systemu bankowego było okazją do pewnej nieprzyjemnej *schadenfreude w tej izbie. / Uparta niezależność tego małego i dzielnego kraju była stałym wyrzutem dla niektórych w tym miejscu, którzy twierdzą, że nie da się przetrwać inaczej niż w ramach wielonarodowej unii. Ale minęło cztery czy pięć lat i Islandia odbiła się imponująco.

A paradoksem jest , że w tym raporcie zostało uznane dlaczego tak jest. Właśnie dlatego , że Islandia była poza strefą euro, była w stanie wykorzystać swoją politykę monetarną do stymulowania swojego ozdrowienia. Nie ma obecnie ani jednego Islandczyka , który by się zamienił miejscami z dotkniętymi państwami śródziemnomorskimi strefy euro.

Jest jeszcze jedna część tego raportu , która moim zdaniem zasługuje na nieco uwagi.

“Zauważa się , że ponieważ Islandia jest mała i ma tak zwany ograniczony interes obronny, łatwo było jej zawrzeć umowę o wolnym handlu z większymi partnerami handlowymi. Najnowsza UWH została zawarta 15 kwietnia 2013r. pomiędzy Islandią a Chinami, i oczekuje sie , że zwiększy eksport jednocześnie eliminując cła na import towarów przemysłowych.”

To tyle na temat poglądu , że trzeba być częścią dużego bloku, aby podpisywać umowy o wolnym handlu. Zostaliśmy wciągnięci we wspólną europejską taryfę, a w związku z tym jesteśmy niezdolni wykorzystać to, co robi Islandia , z populacją 230 tys ludzi, a mianowicie maksymalizować swój dobrobyt poprzez otwartą wymianę handlową.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
W podobnym tonie wypowiedziała się także euro-deputowana z Holandii – p. Laurence Stassen :Wyjście, i to jak najszybciej!

> Parlament Europejski, Strasburg – Strasburg – 25 lutego 2013 r.
> Mówca: Laurence Stassen, niezrzeszona, Partia Wolności, Holandia.
> Debata: Europejski semestr na rzecz koordynacji polityki gospodarczej: roczna analiza wzrostu gospodarczego…

“Bruksela we wszystkim chce maczać palce. W euro-żargonie nazywa się to koordynacją polityki gospodarczej, ale jest to czysta gospodarka planowa.”

Ingerencja Brukseli staje się coraz bardziej ekstremalna. Holandia musi już przedkładać swój budżet do akceptacji, ale Unii Europejskiej to nie wystarcza. Teraz Bruksela chce kontrolować naszą politykę gospodarczą i społeczną: naszą polityką zatrudnienia, nasz systemem podatkowy, naszą politykę społeczną oraz nasze emerytury. Bruksela we wszystkim chce maczać palce.

Nazywa się to w euro-żargonie koordynacją polityki gospodarczej, ale jest to czysta gospodarka planowa. Niewybieralni biurokraci z Komisji Europejskiej biorą pod kontrolę państwa członkowskie. Kraje, które posłusznie słuchają dyktatu Brukseli, dostają pieniądze. Wszystko to prowadzi do jeszcze większej kontroli, centralizacji i marnotrawienia pieniędzy przez Brukselę.

Unia Europejska znajduje się w ślepym zaułku. Ale wiemy, że jest alternatywa, o wiele lepsza dla Holandii od całej tej bezsensownej gospodarki planowej. Wyjście. Wystąpienie Holandii z Unii Europejskiej. Badania, które przeprowadziła Partia Wolności pokazują, że wyjście byłoby dobre dla Holandii.

Wyjście spowoduje wzrost gospodarczy i zatrudnienie, ponieważ Holandia będzie mogła określić ponownie swój własny budżet, własną politykę handlową i własną politykę imigracyjną. Wyjście oznacza, że Holandia nie będzie już musiała płacić miliardów do budżetu UE, bailoutów i funduszy nadzwyczajnych. Wyjście przysporzy w efekcie Holandii wielu punktów procentowych wzrostu gospodarczego i zatrudnienia, a zamiast być zależną od Brukseli, Holandia stanie się wreszcie wolnym i suwerennym krajem.

Holandia powinna zatem wystąpić z Unii Europejskiej. Wyjście, i to jak najszybciej!

Pytanie zatem i do ogółu ,,,

Kto z Państwa podjąłby się , prócz oczywiście w/w autorów , zanieść ten temat /w szerokim tego słowa znaczeniu/ – do mediów. Ba , Kto podjąłby się doprowadzić do zorganizowania ogólnopolskiej debaty z udziałem znawców tego zawiłego i jak widać bardzo niepopularnego tematu ? Bo tylko w ten sposób , jak rozumiem , można by tej szczelnie domkniętej i perfekcyjnie zaprogramowanej rzeszy oglądaczy “Klanu” i tego typu podobnego badziewia ,/ w ich psychice/ poczynić “wyłom” by choć przez krótką chwilę pozwolić im oprzytomnieć, skupiając w tym momencie , ich uwagę , na czymś naprawdę ważnym.

Oczywiście , gro z nich potraktuje to jak , dajmy na to “usterkę” , czy też jako obowiązkową następną reklamę w trakcie emisji ich ulubionego serialowego odcinka. Ale podświadomość zakoduje tą informację i w odpowiedniej chwili powrócą obrazy i zasłyszana treść, tym bardziej tak kontrowersyjna w stosunku do tej , która wylewa się na co dzień z telewizorni…

I od czegoś podobnego należałoby zacząć przywracanie na powrót świadomości , czyli ukazania prawdziwego oblicza otaczającego nas świata . Pokazania tego wszystkiego z czego tak naprawdę składa się ta nasza rzeczywistość…

———————————————————–
/*schadenfreude – termin już jest używany i w Polsce , oznacza mniej więcej radość z tego, że komuś się coś niepomyślnego przydarzyło./ albo przekładając to na nasz “Nic tak nie cieszy, jak krzywda bliźniego” /

http://blogmedia24.pl/node/66809

A tak w ogóle to byłem jestem i będę przeciwny wszelkim sojuzom i nie głosowałem za wejściem Polski do kołchozu jaki by nie był nawet euro pejski, więc i dalej będę wojował przeciw europejsom, jak raz nadarza się okazja. Będeę glosowal za Unią Polsko – Ukraińską. Jak takie głosowanie będzie a chciałbym.

Inne zapisy autora:

0

lancelot
lancelot

"My musimy komunizm wyniszczyć, wyplenić, wystrzelać! Żadnych względów, żadnego kompromisu! Nie możemy im dawać forów, nie możemy stwarzać takich warunków walki, które z góry przesądzają na naszą niekorzyœść. Musimy zastosować ten sam żelazno-konsekwentny system. A tym bardziej posiadamy ku temu prawo, ponieważ jesteśœmy nie stroną zaczepną, a obronną!". /Józef Mackiewicz dla mieniących się antykomunistami/

915 publikacje
228 komentarze
 

 1. Świetny artykuł!
  Temat Islandii nie przebije się do mediów, a pamiętam jak dzisiaj, te nagłówki mówiące o upadku tego kraju, że jego nadzieją jest jedynie UE i proszę, wyszli na swoje, więc tematu nie ma w mediach, a czego nie ma w mediach, to nie istnieje .
  Też byłem przeciwny wstąpieniu do tego tworu. Jednak proszę zauważyć, że wówczas wszelkie media tak zmanipulowały społeczeństwo, iż nie można tego uznać za “uczciwe wybory”. W kwestii zaś manipulacji winić należy jedynie manipulatorów, nie zaś ich ofiary.
  Unia Polski z Ukrainą? Sądzę że to rzecz obecnie niemożliwa, władzę mają tam prounijni puczyści, którzy, jak sądzę, też zostaną niebawem przegonieni przez Ukraińców, jest to kraj zdestabilizowany, nieprzewidywalny na przyszłość. Chociaż unia krajów “postsowieckich” byłaby świetnym ośrodkiem i mocnym wobec Rosji i zachodu, jednak to abstrakcja, bo “nasi hegemoni” nigdy by się na coś takiego nie zgodzili, Polskę już zagarnęli, Ukrainą się właśnie dzielą z Rosją, za sam taki pomysł pewnie by rozpętali wojnę secesyjną w tych “stanach zjednoczonych Europy”, lub dokonali każdej zbrodni

  Pozdrawiam Serdecznie!.

  0
  • Avatar jkl

   Co do wejścia Polski do UE to Polacy głosowali za tym aby były otwarte granice aby można było podróżować bez paszportów i za swobodą pracowania w innych krajach. Polacy nie głosowali za UE w obecnym kształcie tzn. za tymi wszystkim regulacjami.

   0
  • Avatar Marek

   Ludzie, ten cały Majdan został wywołany przez Niemcy czyli Unie Uuropejską. Zobaczcie mapę Państw wcielonych do UE i zrozumiecie po co potrzebna Ukraina Niemcom. Myślicie, że Polsce tworzono autostrady dla dobra polaków? Polska jest tylko drogą tranzytową a Niemcy wywołali Majdan na Ukrainie aby wcielić ją do UE i wybudować na niej takie same tranzytowe drogi jak w Polsce biegnące do morza czarnego a za morzem jest Turcja potężny rynek zbytu który jest połączony z całą Azją. Tu nie chodzi o jakąś niepodległośc Ukrainy, niemcy mają to w gdzieś… Niemcy bez walki “zagrabiają” politycznie ziemię Europy i nie dziwię się, że Rosja chce utrzeć Uni nosa i nie zezwolić na to aby Unia miała łatwy, tani i krótki transport do Azji, przez Ukrainę, morze czarne i Turcję.

   0
 2. Była duża szansa na taką unię państw europy płd – wschodniej właśnie taki układ montował Lech Kaczyński niestety popełnił błąd, który kosztował życie jego i 95 osób z nim lecących(?) a mianowicie robił to jawnie i z rozgłosem na cały świat a ciszej jedziesz dalej dojedziesz uczy mądrość ludowa, ale widocznie potrzebne były punkty do kampanii prezydenckiej i nadzieja umarła ostatnia a przesłanki były bardzo mocne ;( Pzdr

  0
  • Być może ma Pan rację, Taki blok byłby bolesnym uderzeniem w Rosję, USA, UE i inne ośrodki. Bez wątpienia w tamtym czasie łączyły się kraje postsowieckie wspólnotą własnych interesów, od tamtego zaś czasu każdy rozgrywany jest oddzielniie

   0
   • “..od tamtego zaś czasu każdy rozgrywany jest oddzielniie..”

    Pojedynczo zjedzą nas na śniadanie a drugiego człowieka z taką charyzmą jak Lech Kaczyński nie ma i nie wiem czy się znajdzie bo nawet Orban patrzy na Polskę i wyczekuje. Pzdr

    0
    • Nie zgodzę się z pańskim postrzeganiem Lecha Kaczyńskiego, jednak nie chcę rozpraszać tego istotnego tematu, który podjął Pan artykułem. Sądzę że w szeregu istotnych kwestii mamy to samo zdanie. Pozdrawiam

     0
 3. Avatar WW

  Temat może sam stanąć w blasku jupiterów, po referendach w Szkocji i Katalonii. Dlatego uerourzędasy z taką trwogą patrzą na referendum na Krymie. W odróżnieniu od Majdanu, tego nie wywołali i nie kontrolują. Łatwy do przewidzenia wynik referendum da paliwo zarówno Szkotom jak i Katalończykom a także, jak widać, innym społeczeństwom do przemyślenia jeszcze raz sprawy eurokołchozu.
  Jak widać, coraz większej cześci społeczeństw nie podoba się Wielkoniemicka Rzesza Europy.

  0
 4. Ruszyć jeden kamyk i cała piramida się zawali 😉 W końcu o to chodzi a i nam też pora. Pzdr

  0
 5. Avatar Marek

  prawdziwa European Beauty.
  Tak piękna jak UE – dokładnie tak samo – przynajmniej może byc pewna, żaden sołdat Putina jej nie zgwałci…

  0
 6. Avatar Tymoteusz

  Dziękuję za ciekawą informację, chociaż z tą unią z Ukrainą, to bym się nie wychylał. Żadnego interesu tam nie mamy, a i oni do nas szczególnym uczuciem nie pałają! Jak tylko Niemcy się do nich uśmiechną, to bez zastanowienia nas …

  0
 7. Avatar Polak

  Ludzie na tzw Zachodzie Niemcow i Ickowych Masonow Lichwiarzy, czyli Unii nie chca !!!

  Jeszcze troche i z Boza pomoca to swinstwo sie rozleci !

  Orban nie patrzy na Polske i nie “wyczekuje”, bo nie jest glupi i nie da sie napuszczac na

  Rosje jak robia to z Polakami ! On z Rosja wspolpracuje i jest politycznie neutralny !

  Zadna unia z ickowa i banderowska Ukraina nie jest nam potrzebna; kto nas popycha w tym

  kierunku, chce nas wyniszczyc ! Nie badzmy glupcami dajacymi sie manewrowac bo ktos ma

  w tym swoj ALE NIE POLSKI interes !!!

  0
 8. Avatar xyz

  Ukraina – Kto jest agresorem Rosja czy NATO?

  Aby zrozumieć obecne wydarzenia na Ukrainie musimy cofnąć się trochę w czasie. Od czasu zakończenia drugiej wojny światowej świat był podzielony na 2 wrogie obozy. Z jednej strony mieliśmy USA oraz Europę Zachodnią formujące wspólny blok handlowy oraz NATO. Z drugiej strony mieliśmy natomiast ZSRR.

  1. Po rozpadzie Związku Radzieckiego w 1991 roku dawne kraje wchodzące w skład Układu Warszawskiego (NRD, Polska, Czechosłowacja, Bułgaria, Rumunia, Węgry) oraz Litwa, Łotwa i Estonia pozostawały poza bezpośrednią strefą wpływów nowo powstałej Federacji Rosyjskiej jak i NATO. Była to tzw. strefa buforowa. Jednocześnie wraz z militarnym przewrotem dokonanym przez Jelcyna doszło do zniszczenia gospodarki Rosji, ostatniego państwa, które mogło w przyszłości zagrozić hegemonii Stanów Zjednoczonych oraz NATO.

  W ciągu kolejnych lat „zachód” rozszerzał swoje strefy wpływów na dawne kraje bałtyckie oraz wchodzące w skład Układu Warszawskiego. Po 8 latach agonii gospodarczej Borys Jelcyn zrzekł się stanowiska prezydenta i na stanowisko został tymczasowo powołany Władimir Putin, który po wyborach został oficjalnie zaprzysiężony na stanowisko prezydenta Federacji Rosyjskiej.

  Pierwsza dekada XXI wieku przyniosła dalszą ekspansję zarówno NATO jak i UE na wschód. Jedynym buforem między NATO, a Rosją pozostała Białoruś oraz Ukraina. Warto przypomnieć, że Pakt Północno – Atlantycki został powołany jako organizacja defensywna przed ewentualną agresją ZSRR. Tymczasem od czasu interwencji w Serbii, NATO przerodziło się w organizację o charakterze ofensywnym pełniąc rolę międzynarodowej policji poza wszelką kontrolą ONZ.

  W ciągu ostatnich kilkunastu lat NATO przeprowadziło interwencje w:

  – Afganistanie – 13-letnia inwazja, rzekome poszukiwania brodatego pana. Dla wnikliwych polecam przestudiowanie położenia tego kraju względem Rosji oraz zasobności w minerały. Ciekawe, który kraj produkuje 90% opiatów i kto czerpie z tego zyski?

  – Irak – od 11 lat wojska NATO poszukują tam broni masowego rażenia. Znaleziono jedynie ropę.

  – Libia – wspieramy bojowników o wolność i bez znaczenia jest, że 95 % tych bojowników pochodzi spoza Libii. Ciekawe co stało się ze złotem Kadafiego mającym być podstawą złotego dinara oraz do kogo płyną obecnie dochody z ropy odkąd w bestialski sposób zabito dyktatora mającego poparcie, o jakim władze Europy mogą tylko pomarzyć.

  – Mali – 90 % obywateli, z krajów NATO nie jest w stanie pokazać gdzie ten kraj znajduje się na mapie. Mimo to, nasze wojska bronią reżimu przed terrorystami czy bojownikami o wolność (mylą mi się już te określenia).

  – Syria – oficjalnej misji NATO nie prowadzi lecz wyłącznie szkoli bojowników o wolność, zresztą tych samych przeciwko którym walczy w Afganistanie czy Iraku

  – pomijam interwencje w Somali, Jemenie oraz Pakistanie gdyż w nich uczestniczą wyłącznie wojska USA bez wsparcia NATO.

  Poniżej załączam 2 mapy:
  (Niestety nie mogę dodać zdjęć. Można zobaczyć na: http://independenttrader.pl/198,ukraina_-_kto_jest_agresorem_rosja_czy_nato.html)

  1. Podział sił w Europie w 1988 roku:
  2. Obecny podział sił wygląda następująco:

  2. Ukraina

  Z militarnego punktu widzenia Ukraina jest kluczowa zarówno dla NATO (USA) jak i dla Rosji. Obecnie kraj stoi pomiędzy dwoma obozami. Zachodnia biedniejsza część Ukrainy chciałaby przyłączenia się do UE i dostępu do rynku pracy. Wschód, na którym jest ulokowana większość surowców oraz przemysł jest zdecydowanie prorosyjski. Neutralny status Ukrainy jest niezbędny dla zachowania już nadszarpniętej równowagi sił w Europie.

  Jeżeli Ukraina przeszłaby w ręce polityków prozachodnich to należy się liczyć z rozmieszczeniem zarówno rakiet balistycznych jak i kolejnych elementów obrony przeciwrakietowej tuż pod nosem Moskwy. Kilka lat temu zarówno rząd Polski jak i USA uparcie twierdzili, że elementy tarczy rakietowej wymierzone są przeciwko Iranowi. Dziś już nikt nie ukrywa, przeciwko komu naprawdę wymierzone są owe instalacje.

  Ciekawe co usłyszelibyśmy w mediach gdyby Rosja dokonała przewrotu na Hawajach, Kubie, Dominikanie czy w kanadyjskim Kebek’u lub Ontario aby zainstalować tam sprzęt wojskowy podobny do instalowanego przy rosyjskiej granicy.

  Wracając do ostatnich wydarzeń na Ukrainie. Zacznijmy od tego, że Janukowycz był demokratycznie wybranym prezydentem kraju. Przewrót został całkowicie opłacony kwotą co najmniej 5 mld USD, do czego wprost przyznają się władze USA. Snajperzy, odpowiedzialni za śmierć kilkunastu osób zarówno po stronie policji jak i demonstrantów są powiązani z obecnymi władzami Ukrainy o czym informował Estoński Minister Spraw Zagranicznych pełniący funkcję wysłannika na Ukrainie. Katherine Ashton (Unijna Komisarz ds. Zagranicznych) kompletnie zignorowała ten fakt.

  Nowy rząd Ukrainy otwarcie popiera organizacje neo-faszystowskie atakujące Żydów i Rosjan zamieszkujących Ukrainę. Znaczna część protestujących to osoby z kryminalną przeszłością lub typowi bojówkarze. Przeciętni obywatele owszem także protestowali lecz wielu z nich brała udział w demonstracjach aby zaprotestować przeciwko korupcji, która od wielu lat jest ogromnym problemem na Ukrainie. W tej sprawie praktycznie nic nie zrobił żaden rząd od czasu pomarańczowej rewolucji w 2004 roku. Media zachodnie, w tym polskie działają jak ministerstwo propagandy. Ani razu nie wspomniano o licznych wiecach poparcia dla Janukowycza czy Rosji odbywających się w Charkowie, Doniecku czy na Krymie.

  3. Krym

  Punktem spornym jest obecnie Krym, rzekomo zaatakowany przez Rosję. Prawda jest jednak taka, że półwysep Krymski jest zamieszkiwany głównie przez Rosjan stanowiących 60% populacji. Ukraińcy stanowią 24%,Tatarzy krymscy ok 10%. Językiem rosyjskim jako ojczystym posługuje się 79% populacji podczas gdy ukraińskim zaledwie 9,6%. Można otwarcie powiedzieć, że Krym był od zawsze pro rosyjski. Formalnie co prawda stał się Ukraiński w 1954 roku kiedy to Nikita Chruszczow przekazał półwysep pod zarząd Ukrainy będącej częścią Związku Radzieckiego.

  Mimo, że Krym jest częścią Ukrainy to przez lata cieszył się znaczną autonomią. Na maj tego roku było zaplanowane referendum zwiększające stopień autonomii. W efekcie obecnych przemian referendum zostało przeniesione na 16 marca. W sytuacji otwartej niechęci mieszkańców Krymu do nowych władz Ukrainy w referendum nie będzie już chodziło o zwiększenie autonomii (jak było wcześniej planowane) lecz o separację i przyłączenie się do Federacji Rosyjskiej. Niezależnie od wyniku głosowania premier Ukrainy już zapewnił, że referendum nie ma podstaw prawnych i nie będzie respektowane. Demokracja demokracją ale nasze musi być na wierzchu.

  Krym jest niezwykle ważny z punku widzenia militarnego. W porcie morskim w Sewastopolu stacjonuje 25-tysięczna Flota Czarnomorska skutecznie użyta do blokady inwazji na Syrię.

  4. Szersza spojrzenie na całą sytuację

  Od czasu upadku Związku Radzieckiego, Stany Zjednoczone stały się jedynym supermocarstwem. Władza deprymuje i mimo piętrzących się problemów wewnętrznych USA próbuje na siłę utrzymać dominującą pozycję. Poważną przeszkodą jest Rosja (potęga militarna) oraz Chiny (potęga gospodarcza) a także Iran (ogromne zasoby energetyczne).

  Otaczanie Rosji bazami NATO ma na celu zneutralizowanie potęgi militarnej Rosji. Próba destabilizacji Syrii jest tak naprawdę wymierzona w Rosję oraz Iran. Upadek władzy Bashara Al.-Assda skutkowałby wypowiedzeniem umowy dzierżawy portu wojskowego w mieście Taurus co oznaczałoby całkowitą dominację NATO w basenie Morza Śródziemnego. Rosja utraciłaby także możliwość połączenia sieci rurociągów co uderzyłoby w Gazprom (ekonomiczne zaplecze Kremla).

  Syria jest także kluczowa ze względu na Iran. Już obecnie kraj ten jest praktycznie otoczony bazami wojskowymi USA. Utrata sojusznika jakim jest Syria, otwierałaby drogę do inwazji. Celem oczywiście nie jest neutralizacja rzekomego programu atomowego lecz ogromne zasoby ropy i gazu.

  W dalszym etapie, przejęcie kontroli nad Iranem oraz militarne szachowanie Rosji doprowadziłoby do sytuacji, w której ostatni przeciwnik czyli Chiny zostałby odcięty zarówno od surowców przemysłowych (Rosja) jak i energetycznych (Rosja i Iran). Chiny pozbawione mocy produkcyjnych same pogrążyłyby się w chaosie podczas gdy Stany Zjednoczone całkowicie zdominowałyby światową politykę.

  Finansowany przez zachód przewrót na Ukrainie już uderzył pośrednio w Chiny, które kilka miesięcy temu podpisały 50–letnią umowę dzierżawy 3 mln ha ziemi uprawnej na Ukrainie. Jest to 5% powierzchni Ukrainy!!! Umowa ta miała rozwiązać problem żywności w Chinach. W obecnych realiach można chyba uznać umowę za nieważną.

  4. Nowe władze Ukrainy

  „Nowy rząd Ukrainy został ustanowiony siłą przez ludzi z kijami od baseballa.” – Edgar Savisaar Prezydent Tallina (stolica Estonii).

  Praktycznie każde ministerstwo zostało obsadzone przez członków ultranacjonalistycznej partii Svoboda słynącej z ataków na ludność pochodzenia Żydowskiego oraz Rosyjskiego. Partia obecnego premiera Jaceniuka jest ściśle powiązana z ruchem banderowców noszących nazwę po Stefanie Banderze powiązanego z Nazistami w trakcie II wojny światowej odpowiedzialnego za masowe mordy Żydów oraz Polaków. Po przewrocie w Kijowie jedną z pierwszych decyzji nowego rządu było anulowanie ustawy o prawach mniejszości narodowych ewidentnie uderzające w Polaków lecz chyba tego rząd polski nie chce widzieć. Jeżeli nie jest to wystarczające ostrzeżenie to chyba zbyt wielu z nas nie pamięta w jaki sposób partia nazistowska przejęła kontrolę w Niemczech przed II wojną światową.

  Obecne władze są niczym innym jak marionetkami zachodu, podobnie jak Janukowycz był marionetką Putina. Różnica jest taka że obecny rząd jest ogromnym zagrożeniem dla stabilizacji w Europie. Rząd Arseija Jaceniuka robi co może aby jak najszybciej podpisać umowę stowarzyszeniową z UE otwierającą Ukrainę dla działań NATO. Nowy premier jest typem technokraty zainstalowanym przez UE.

  Nie mijają jeszcze 2 tygodnie od zmiany władzy, a premier Ukrainy już prowadzi rozmowy odnośnie prywatyzacji ukraińskich gazociągów w zamian za pożyczki ratujące kraj przed bankructwem. Powtarza się stary, sprawdzony schemat. Zadłużonemu krajowi oferuj pożyczki na takich warunkach aby nie był w stanie ich spłacić. W zamian za kolejne kredyty przejmij wartościowe aktywa, a w ramach ratowania budżetu podnieś istniejące podatki aby zdusić gospodarkę.

  Jeszcze 2 tygodnie temu nie wierzyłem, że społeczeństwo na Ukrainie jest w stanie zaakceptować warunki tzw. pomocy UE czy MFW ale obecnie zaczynam dopuszczać taki scenariusz.

  5. Rosja – USA

  Bodajże 16-go marca odbędzie się referendum na Krymie. Z dużym prawdopodobieństwem zdecydowana większość opowie się za przyłączeniem do Federacji Rosyjskiej. Nie będzie w tym nic dziwnego zważywszy na antyrosyjskie nastawienie nowego rządu oraz przywiązanie Krymu do Rosji.

  Stosunki pomiędzy Ukrainą, a Rosją zaognią się znacznie. Rabat na ceny gazu w wysokości 33% przejdzie do historii aby finansowo pogrążyć Ukrainę oraz nową dyktaturę władzy. Chiny widząc destabilizację kraju oraz nieprzewidywalność rządu zapewne wstrzymają się przed jakąkolwiek pomocą.

  Nowym władzom pozostanie wyciągnąć rękę do zbankrutowanej Europy oraz MFW. W Europie główne skrzypce grają Niemcy mające dobre relacje z Rosją i raczej nie pozwolą na wprowadzenie sankcji gospodarczych.

  Poza tym, niezależnie jak głośno krzyczą politycy europejscy, nie zmienia to faktu, że póki co jesteśmy uzależnieni od dostaw rosyjskiego gazu.

  (Niestety nie mogę dodać zdjęć. Można zobaczyć na: http://independenttrader.pl/198,ukraina_-_kto_jest_agresorem_rosja_czy_nato.html)

  Zostaną zatem pożyczki z MFW na iście lichwiarskich warunkach. Jeżeli niezależne media oraz rosyjski wywiad zrobią swoje to przeciętny Ukrainiec w ciągu kilku miesięcy zda sobie sprawę, że został sprzedany UE. W takiej sytuacji obecny rząd straci władzę szybciej niż ją zagarnął.

  To czego obawiam się najbardziej to rozpad Ukrainy na 2 części. Proeuropejska dążąca do NATO z bazami wojskowymi wymierzonymi w Rosję oraz prorosyjska część wschodnia.

  W kolejnej części omówię finansowe aspekty eskalacji zimnej wojny.

  Na koniec kilka zdjęć dających do myślenia:

  (Niestety nie mogę dodać zdjęć. Można zobaczyć na: http://independenttrader.pl/198,ukraina_-_kto_jest_agresorem_rosja_czy_nato.html)
  [Goebbels]

  [marsz banderowców]

  [Nowe władze Ukrainy]

  Nowe władze (Oleg Tiahnybok), Victoria Nuland (zastępca sekretarza stanu USA), Arsenij Jaceniuk, Pana z tyłu nie trzeba przedstawiać.

  [Oleg Tychanobok]

  źródło: Independent Trader.pl – Niezależny Portal Finansowy

  http://independenttrader.pl/198,ukraina_-_kto_jest_agresorem_rosja_czy_nato.html

  (napisane przez Independent Trader na NaszeBlogi ! POSZUKAJCIE ARTYKULU I

  ZOBACZCIE GDZIE ZNAJDUJE SIE AWATAR AUTORA na NB !)

  0
 9. Od lat proponuję by zawrzeć sojusz północ-południe od Islandii po Turcję. Nazwałem go roboczo “szlakiem bursztynowym”

  0
 10. jesli tak, to tylko rewolucja wewnetrzna, polaczona z protektoratem Chin. bo inaczej, wg mnie w dluzszym kontekscie czasowym i w polityce miedzynarodowej, ta cala ukrainska hucpa, to moze byc przymiarka do osi Waszyngton-Tel Awiw- Berlin – Moskwa. oczywiscie antychinskiej osi panstw. bo Ukraina na razie wszystkim jest potrzebna, ale jesli nagle przy zielonym stoliku, zostanie podzielona, to nikt nie bedzie plakal, oprocz Polski. zreszta o jakich planach my piszemy. nasza elitka to porazka, a o kontrelicie nikt nawet nie slyszal. a ktoz wie, czy jakis tam dobrze prosperujacy wywiad, nie placi wlascicielowi serwisu, aby wylapal reszte niedobitkow albo potencjalna reszte.

  0
 11. Avatar AS (niedobry)

  Z Unią jest tak jak z tą przysłowiową rurą. Czyli do niczego.

  0
 12. poki co, jestesmy skazani na UE. na razie nie widac jakichs bardziej jaskrawych zarysow, alternatywnego sojuszu, opartego na solidnych podstawach i laczacych znaczaca grupe ludzi, nie piszac juz nawet o szerszym kregu narodu. ot cala slabosc tych koncepcji. brak realnych ksztaltow. wszystko w sferze czystych dywagacji. nie mozemy przeciez sadzic, jak Pan Mojsiewicz, ze wszystko toczy sie ponad naszymi glowami i dalekowzroczne elity amerykanskie, przewidzialy juz z gory nasza mocarstwowa pozycje w regionie. to tak, jakby gotowe zboza najwyzszej jakosci wyrosly na polu, pomijajac caly wysilek rolnika, zmienne prawa przyrody i wszystkie inne czynniki towarzyszace.

  0
 13. [Nie powierzajmy Polacy swojego losu dyletantom i …. ]>Do PE chce iść b. pospolita trójmiejska kurwa, ostatniego sortu, bo ze spelun trójmiejskich(całe Trójmiasto o tym dobrze wie, przynajmniej starsze roczniki), do innych lokali miał ten sort zakaz wstępu, w latach 60-70 ub. wieku, tramwajarka z bezpośredniego przymusu Milicyjnego, bo ten najgorszy sort gnali do roboty wysyłając na tramwajarskie kursy, na salowe w szpitalach, sprzątaczki ulic, to była tzw. walka z lewusami, mętami społecznymi, do których ją zaliczano jak i jej podobne, była to dla nich fioletonosych po siwusze z niebieską, czerwoną kartką i denaturacie pewnego stopnia nobilitacja społeczna i maksymalny poziom awansu, dla tych niegramotnych, niepiśmiennych, potrafiących tylko nogi i usta rozwierać, nadstawiać dupy co im do dziś będących w starczym wieku pozostało, tym ładniejszym i ładnym zapewniano “opiekę” za darmowe korzystanie z ich walorów ze swej strony, robiono tak i w Szczecinie, na całym Wybrzeżu, w większych miastach, czyli mowa o Krzywonos po 7 klasach powszechniaka kończonego wieczorową porą – kurewstwo nie szło w parze z nauką, jak i powożenie tramwajami, no i bo wychowała dużo dzieci nie swoich oczywiście i Otylia Jędrzejczak, bo dobrze pływa i piłkarz były Żórawski, bo dobrze piłkę kopał, trójmiejska ukraińska tancerka na rurze i pospolita kurwa bo dobrze tańczyła, dawała, przyrodnicze POmyłki w osobach Środy, Szczuki i innych lewaczek bo…?, etc.. czy to kabaret lub bardzo dobrze płatne wczasy, czy poważne wybory, od których dużo dla Polski i Polaków zależy? Patrząc na te listy kandydatów do parlamentu UE z PO-PSL-SLD i PO-likociarni ogarnia mnie – na przemian – albo ŚMIECH albo PRZERAŻENIE! Unia to miejsce, gdzie toczy się ZAŻARTA WALKA O INTERESY POSZCZEGÓLNYCH PAŃSTW a ci debile myślą, że to bardzo dobrze opłacane wczasy!!! Czerwona zaraza traktuje parlament UE jako ŻEROWISKO DLA SIEBIE I SWOICH!!!! Tacy “kandydaci” nie mają prawa reprezentować naszych interesów!!! Nie pozwólmy, żeby b. i aktualne kurwy, dziwki, komedianci, nieuki i “C(W)ELEBRYCI” NISZCZYLI NASZĄ ŻYCIOWĄ SZANSĘ!!!! Pogońmy do jasnej cholery to przeklęte kurewskie i c(w)elebryckie badziewie!!!!! Zaoszczędźmy sobie strat i wstydu na całą Europę i Świat!!!

  0
 14. Avatar Jan z Glasgow

  Potrzebny artykul.
  Podstawa do rzetelnej dyskusji powinna byc praca naukowa z wielu dziedzin zycia spolecznego tj ekonomia, socjologia, psychologia, i inne. Celem tej pracy powinno byc porownanie Polski lat 70-tych,80-tych,90-tych i po 2000 oraz proba odpowiedzi na pytanie czy akces do Unii spowodowal awans naszego spoelczenstwa, czy przeciwnie ,jego degradacje.
  Nie chcialbym wrozyc z fusow ale z mojego wlasnego doswiadczenia podam jeden przyklad.
  W 1998 roku placilem kierowcy zatrudnionemu w mojej firmie w Polsce 1400 zl po opodatkowaniu (na reke). Teraz slysze ,ze zarobki sa na poziomie 1600 zl. W miedzyczasie koszt paliw, gazu, zywnosci, mieszkan i komunikacji miejskiej wzrosl od 3 do 5 razy.
  Liczba krajow niechetnych Unii w szybkim tempie wzrasta: Islandia,Norwegia,Wegry,Wlochy (ostatni premier wybrany w ub. tygodniu), Holandia.
  Pora na ruch ze strony Polski. Istnieje palaca potrzeba stworzenia ruchu ludzi podchodzacych do Unii w kategoriach biznesu a nie romansu.
  Niestety zarowno u Pana jak i w podobnych postawach (najczesciej w Ruchu Narodowym) widze jakis fatalny blad. Calkowite wyjscie z Unii byloby bowiem na reke Rosji a bardzo niekorzystne dla Polski. Nie obroni sie Pan przed opiniami, iz jest Pan agentem Moskwy. Racjonalne podejscie byloby raczej takie:
  -renegocjujmy umowy z Unia tak aby pozostawic cos w rodzaju dawnego EWG a pozostawic sobie zarzadzanie, administracje i kulture we wlasnych rekach. Wtedy bowiem sami decydowlaibysmy czy chcemy miec stocznie w Gdyni i Szczecinie, czy nie.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816