Artykuły redakcyjne
Like

Dlaczego tak ważne są mateczniki polskości

29/12/2014
592 Wyświetlenia
18 Komentarze
5 minut czytania
Dlaczego tak ważne są mateczniki polskości

Obecnie toczy się walka o Polskę, o jej przyszłość, o narodowe oblicze. Walka ta rozgrywa się na wielu polach: rodzinnym, społecznym, politycznym i medialnym… Bardzo ważna jest postawa rodziców. Uważam, że nawet osiągnięcie przez dzieci wieku dorosłego nie zwalnia rodziców z odpowiedzialności za ich postawę, zachowanie. Należy im, podobnie jak wtedy gdy dorastały, wyrażać opinię na temat spraw takich jak tradycja, religia, wiara. Po to by wiedziały, że pewne rzeczy w ich wydaniu (np. luźny stosunek do wiary co skutkuje omijaniem Kościoła) nie mogą się nam podobać. U części rodziców panuje zgubna opinia, że wobec dzieci dorosłych nie należy być „ośrodkiem” opiniotwórczym. Tak jakby przestało nas obchodzić ich zachowanie, stała się nieważne dla nas ich postawa i czyny. Są przecież dorośli i odpowiadają sami za to co robią. Nic bardziej błędnego. W perspektywie społecznej taką postawą dajemy przyzwolenie na liberalne przeobrażenia naszego życia publicznego. Na lansowanie obcego hasła róbta co chceta. Na lekceważący stosunek do religii, która – nie zapominajmy- od początku naszej państwowości była nierozerwalnie związana z kulturą rodzimą. Pamiętajmy więc, że przyzwolenie na taką „liberalną” postawę oznacza lekceważenie polskiej kultury, jej wielkich wartości humanistycznych.

0


 

Śmiem twierdzić, iż to wszystko spowodował fałszywy liberalizm, który na dobre się u nas rozpanoszył. Ten proces odchodzenia od polskości (tradycji, wiary i rodzimej kultury) rozpoczął się właśnie w latach 90. XX wieku. Wtedy to u nas otwarły się wszystkie granice…Również granice przyzwoitości.

 

Tolerancja bez odpowiedzialności może doprowadzić jedynie do zaniku polskości, do sytuacji, która po latach może jedynie spowodować utratę rzeczywistej pozycji rodziny, a w konsekwencji może wpłynąć na trwałość Polski. A tego skutkiem może być nawet utrata jej niepodległości. I dlatego tak ważne dla mnie jest skuteczne kontynuowanie tradycji, utrwalanie świadome naszej tożsamości narodowej, przypominanie ważnych faktów w dziejach naszego państwa poprzez m.in. czczenie wielkich sukcesów militarnych jak chociażby zdobycia Kremla czy zwycięstwa pod Wiedniem a nie naszych porażek. Bo tylko wtedy możemy wpływać na naszą dumę narodową i dzięki temu wykształcić u naszych rodaków postawę pełną godności. Tylko wtedy Polacy będą dobrze czuli się w charakterze członków Wspólnoty Europejskiej, jak będą świadomi swej bogatej historii a tej na pewno nie kształtuje świętowanie samych porażek…

I dlatego należy wychowanie obywatelskie prowadzić w domach, nawet moim zdaniem a może przede wszystkim z dorosłymi naszymi pociechami. I nie tylko po to, aby to nas zadowoliło, ale dla ich dobra, dobra ich dzieci a naszych wnuków.

 

Tymczasem nie sprzyja takiej postawie stanowisko rządu polskiego oraz wtórująca mu zgraja mediów publicznych. Odnosi się wrażenie, że zarówno przedstawiciele polskiego rządu jak i medialni decydenci prowadzą politykę niezgodną z polską racją stanu tj. zwiększaniem pozycji polskiej rodziny, utrwalaniem polskiej a nie unijnej wizji przyszłości naszego państwa. Uważam, że czas najwyższy położyć temu kres. Niestety nadzieja pokładana w partii opozycyjnej PiSie z roku na rok stale się zmniejsza. Przywódcy tej partii, posiadającej jedyny do przyjęcia dla Polaków, program politycznej odnowy kraju, coraz bardziej wpadają w pułapkę sprytnie zastawianą przez „pobratymców” i wikłają się bardzo aktywnie w potyczki personalne, udowadnianie że nie mają „garbu”, szukanie błędów PO/PSL etc. Skutkuje to utratą dynamiki działania a co za tym idzie osłabia skutecznie realizację celu zasadniczego – przejęcia władzy i skierowania polityki gospodarczej Polski na tory narodowe, a w zagranicznej, postawienie bardziej na innych sojuszników, poza UE na USA oraz Wielką Brytanię. (Niemcy i Rosja oraz sympatyzująca z nią Francja, to „przyjaciele” bardziej przypominający postawą wilka z bajeczki o owcach, do jakich chcieliby nas zaliczyć).

 

Za parę lat przemówi ulica i ona przyczyni się do zwiększenia skuteczności naszej cherlawej demokracji (koniec z manipulowaniem przy urnach wyborczych, wreszcie prawdziwa neutralność mediów). I wówczas naród okaże się prawdziwym suwerenem Polski. Nie mam nic przeciwko takiemu scenariuszowi pod warunkiem jednak, że zostanie zrealizowany bez ofiar.

Że jest to możliwe przypomnę wydarzenia związane z cudownym odrodzeniem Polski w listopadzie 1918 roku i szesnaście miesięcy „Solidarności 1980/81 . Aby do tego doszło musi nastąpić jednak obudzenie Polaków, odrodzenie się polskiej racji stanu, wzrost świadomości narodowej i uzmysłowienia sobie, że tak dalej być nie może. Musi nastąpić koniec otumaniania, oszukiwania i okradania Polaków a oni sami muszą stać się rzeczywistymi gospodarzami u siebie.

 

    Maciej A. Zarębski  

Prezes Krajowej Rady Mateczników

Zagnańsk 28 grudnia 2014 r.

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

 1. Avatar gniew

  Czy Warszawa – Stolica jest matecznikiem polskości ?, czy jest stolicą prostytucji zamieniając Plac Zbawiciela w plac promowania zboczeń i dewiacji !!!. Wstyd i Hańba !!!, Warszawiacy to bydło bez szacunku ……

  0
 2. Avatar gość

  Czy religia rzymsko – katolicka to matecznik Polskości. Przecież Polacy to Słowianie, którzy przed krwawym ludobójczym nawracaniem mieli swoją Tradycję i Wiarę. Poza tym należy rozróżnić prawdziwą wiarę w Boga od ezoterycznych okultystycznych obrzędów.

  0
  • Avatar gniew

   Wrogowie chrześcijaństwa na posterunku !!!….nie śpią he, he, he…

   0
   • Avatar gość

    gniew – Chrześcijaństwo to nie to samo co krk i proszę oszczędzić sobie złośliwości!

    0
    • Avatar gniew

     Drogi gościu, najpierw naucz się sam/a, a dopiero potem ucz innych…., to po pierwsze, a po drugie, to stwierdzenie na podstawie krótkiej ale wymownej wypowiedzi, a nie złośliwości, a po trzecie, nie dam się wkręcić w robienie wykładów na tematy co jest matecznikiem polskości a co nie jest, lub która wiara jest prawdziwa….. Pozdrawiam

     0
     • Avatar gość

      gniew- Właśnie najpierw sam się ucz zamiast dezinformować i wkręcać w relatywistyczne pojmowane Historii i identyfikowanie Polski z KRK. Samo określenie matecznik jest już wkręcaniem. Polacy mówią Ojcowizna.

      0
     • Avatar gniew

      Jednym z polskich problemów obecnie są szkoły, które uczą czytać i pisać O myśleniu i kojarzeniu możemy zapomnieć. Absolwenci szkół z dyplomami magistrów, doktorów, profesorów, nie potrafią myśleć samodzielnie. W wyniku takich braków nawet w prostej wymianie myśli okazuje się, że nie odróżnia się matecznika od ojcowizny. Taki poziom wyklucza jakikolwiek dialog.

      0
  • Avatar jonasz

   polacy to zlodziejska, bandycka, zebracka, kryminalna, prostytucyjna wedrowna holota, zyjaca z tych najstarszych rzemiosl na swiecie.ponadto zbydlecenie polakow, pokazuje ich cofniecie rozwojowe i cywilizacyjne, co cywilizacyjna czesc Europy odkryla, po otwarciu polskiej granicy.wielomilionowa liczba bydlecego polskiego motlochu , niczym plaga zalala Europe.polacy pokazali za grnicami ,kim naprawde sa, a pokazali jedynie to kim polacy sa w polsce.polacy to bydlecy motloch podszywajacy sie pod Europe, bo lezy w Europie wschodniej, i to jest jedyny fakt ,ze polska to Europa, ale tylko geograficznie.jic pozatym.motlochu polskiego nikt nie chce juz w swoim kraju na zachodzie, i ne wiadomo jak sie tej polskiej plagi pozbyc.

   0
   • Avatar edi

    DO JONASZ.gratuluje poczucia rzeczywistosci.Okreslony dosc dokladnie przez Ciebie stan polski,jest polskim “matecznikiem”, w ktorym wegetuja polacy.Uzycie przez autora “gniew” pojecia matecznika , dosc dokladnie pasuje do siedliska prymitywnych wpol dzikich, uwstecznionych bytow-polakow wykrzykujacych slogany jak honor ktorego od zawsze nie maja, bog, ktorego istnieniu zarzezaja wzelkie zrodla naukowe, ojczyzna– z ktorej polacy musza uciekac od zawsze, by zwyczjnie nie zdechnac z glodu, i nie spasc nizej poziomu zwierzeca.Gratuluje, podzielam zdanie.

    0
 3. Avatar alia

  przecież Polacy to tylko bydło – A.Holland: “Polak to takie bydlę chowane na kartoflach i wódce”, Lejzor Bartoszewski: bydło głosować. No i jest bydło i godzi się być bydłem obrzić się nie może bo rozumu nie ma. Pytanie: skąd w naszym narodzie tyle bydła? Dlaczego polscy Żydzi tak ubliżają Polakom?

  0
  • Avatar @ do alia

   To nie Zydzi ublizaja polakom, to polacy sami stworzyli kraj i zyja w kraju polska,w ktorym zycie przypomina tarzanie sie z upoobaniem we wlasnych odchodach

   0
 4. Avatar Drops

  Kolego Gniew …. zapewniam Cię że Warszawiacy mają szacunek i swoją godność.
  Tylko jest Nas mało !!!
  Skoroś taki dociekliwy …. to poszukaj co to za artystka zrobiła tą tęcze i czy jest urodzoną Warszawianką ( mnie się nie chce ) . Ale coś mi się wydaje że jest ona osobą napływową !
  A skoroś taki mądry to oprócz tęczy jest kolejna rzecz do naprawienia.
  Plac Zbawiciela i Plac MDM zostały “przkoszone” w osi symetrii bo komuchom nie podobało się że z MDM`u widać kościół . To też wypadało by naprawić 😛

  0
  • Avatar gniew

   Kolego Drops. Warszawa liczy ponad 1.700 000 mieszkańców. Wszyscy oczywiście są napływowi i w dodatku są innowiercami !!!. Dlatego wzywasz mnie abym naprawił wam to, co wam warszawiakom zepsuła komuna !. Mogę przyjechać i naprawić, a wy będziecie kibicować !!!. Zaraz zaraz, ale wtedy ja też będę NAPŁYWOWY…..

   0
  • Avatar gniew

   ” Nie masz cwaniaka nad Warszawiaka”. Czy poziom Cwaniactwa dorównuje poziomowi Mądrości ?

   0
   • Avatar gość

    gniew- nie udawaj poziomu kompetencji i wiedzy, który jest Tobie obcy jedyne co potrafisz, a wynika to z Twoich tekstów to poniżać i dokonywać relatywistycznych i semantycznych manipulacji. I rzeczywiście jesteś przykładem na obecna edukacje ograniczoną do wiedzy zawartej w podręcznikach szkolnych.

    0
    • Avatar gniew

     Film na YOUTUBE – na pierwszej stronie 3obiegu: Jurij Bezmienow – DYWERSJA IDEOLOGICZNA i WOJNA INFORMACYJNA. Filmik dobrze kwalifikuje takie wpisy jak Twoje. Albo ” Myślisz do połowy ” i przez to możesz zostać zmanipulowany co było by niedobre, lub właśnie jesteś takim manipulatorem, co jest jeszcze gorsze. Dalszą konwersację uważam za bezcelową. Życzę Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym roku 2015,

     0
     • Avatar gość

      gniew- uważać to sobie możesz co chcesz. A pomyślałeś tak dobrze wykształcony i myślący nie do połowy człowieku, iż sam Jurij Bezmienow manipuluje. Myślisz, że rzeczywiście to wszystko co oglądasz i czytasz jest niezbywalną prawdą. Jeśli tak to współczuję. Poza tym sprawiasz wrażenie zmanipulowanego samego przez siebie.A co do Boga, to Błogosławi komu i kiedy chce.

      0
 5. Avatar gość

  gniew- Panie gniewie przeanalizowałem Pana teksty dokładniej i… niestety nie ma Pan wiele do powiedzenia poza obrażaniem komentujących, tendencyjnymi argumentami. i… rzeczywiście nie zrozumiał Pan różnicy pomiędzy tym, że we własnym kraju nie należy uciekać do mateczników tylko być u siebie czyli na Ojcowiźnie. To tyle.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816