HYDE PARK
Like

Dlaczego Ruch Narodowy?

03/02/2018
2192 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Dlaczego Ruch Narodowy?

Dlaczego jestem członkiem Ruchu Narodowego? Jestem członkiem RN, ponieważ myślę o Polsce.

0


 

 

 

15442153_808789822596954_8111579841156959513_n-388x220

 

Rzeczypospolita podobnie jak przed ponad stu laty stoi przed wielkimi wyzwaniami. Mimo, że obecnie posiadamy własne państwo teoretycznie suwerenne odczuwamy narastający imperializm ze wschodu jak z zachodu. Polacy przez wiele dekad PRL-u jak i tzw. okresu „transformacji ustrojowej” zatracili swoją dumę narodową. Zaczęliśmy postrzegać innych za lepszych od siebie. Szczytem marzeń wielu Polaków była chęć wyjazdu do państw zachodniej Europy nie widząc przyszłości swojego kraju jak i swojej w kraju swoich przodków. Byliśmy świadkami ideologicznej ofensywy zmierzającej do zmiany samoświadomości Polaków. Mieliśmy zostać „Europejczykami”, choć w Europie żyjemy od tysiąca lat i stworzyliśmy jedną z najpiękniejszych europejskich kultur opartej na demokracji i wolności. Wyznacznikiem stała się europejskość a Polskę po podpisaniu traktatu lizbońskiego sprowadzono do roli „Nowego Meksyku” Europy. Mówi się nam, że to my jesteśmy suwerenem we własnym państwie, że to my decydujemy o naszym kraju, mówi się o konstytucji, jako o najważniejszym akcie prawnym w Polsce. Jednak to prawo unijne stoi ponad naszym krajowym. To powoduje, że nie możemy w pełni decydować o własnym kraju. Nie możemy nawet sami zadecydować czy należy ściąć chore drzewa w puszczy czy nie, zmusza się nas do otwarcia naszych granic dla wszystkich, nawet dla tych, których nie chcemy a przedstawiciele polskich władz latają na konsultacje do Brukseli jak PRL-owscy bonzowie do Moskwy. Więc czy można powiedzieć, że żyjemy w pełni suwerennym państwie? Odpowiedzi na to pytanie spróbujmy udzielić sobie sami.
Ruch Narodowy, z którym się związałem i utożsamiam za swój podstawowy cel obrał obronę i umocnienie polskiej tożsamości narodowej. Największym bogactwem i gwarancją rozwoju Polski jest kilkadziesiąt milionów Polaków mieszkających w kraju, pozostawionych na Kresach i rozsianych na emigracji. To przed nami stoi wyzwanie kontynuacji – zbudowanej na fundamencie chrześcijaństwa – polskiej tożsamości, w całym jej historycznym i regionalnym bogactwie. Ruch Narodowy podejmuje walkę z promocją kosmopolityzmu i płytko pojętej nowoczesności, by na powrót uczynić nasz naród dumną i silną wspólnotą.
Podejmujemy ciężką pracę u podstaw podobnie jak nasi przodkowie na przełomie XIX i XX w. Pierwsze efekty naszej pracy można dostrzec wśród młodego pokolenia Polaków, którzy coraz częściej podnoszą swój wzrok i chcą współdecydować o losach swojej Ojczyzny. Widzimy wręcz postępującą modę na patriotyzm, czego dowodem są coroczne Marsze Niepodległości zrzeszające blisko stutysięczne tłumy manifestujące swoją polskość. Jednak nie możemy spocząć na laurach i musimy wciąż podnosić poprzeczkę czekających przed nami wyzwań.

 

 

Piotr G. Żurek

– członek zarządu regionalnego Ruchu Narodowego Dolny Śląsk

Inne zapisy autora:

0

Piotr G. Żurek
Piotr G. Żurek http://crusader1973.blogspot.co.uk/

Moje motto: "Nie pytaj co dał mi mój kraj, spytaj siebie, co ja dałem swojemu krajowi". Jestem współtwórcą i i jednym z liderów Stowarzyszenia - Suwerenność, Pamięć, Tożsamość. Z przekonania po części monarchistą, konserwatystą i narodowcem. Z powodu chęci budowania silnej i suwerennej Ojczyzny zaangażowałem się w działalność społeczno-polityczną. Moje teksty można przeczytać również na moim blogu crusader1973.blogspot.co.uk oraz na https://www.salon24.pl/u/crusader1973/

96 publikacje
2 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816