Artykuły redakcyjne
Like

Dlaczego manifestacje KOD-u są naprawdę goźne

28/02/2016
599 Wyświetlenia
14 Komentarze
4 minut czytania
Dlaczego manifestacje KOD-u są naprawdę goźne

Powody są dwa i żadnego z nich nie wolno lekceważyć. Po pierwsze taka aktywność scala, nie tylko propagandowo, siły szeroko rozumianego reżimu III RP. I słowami młodego Donalda Tuska z „Nocnej zmiany“  mówi: „policzmy się“, tzn. zobaczmy na kogo możemy potencjalnie liczyć w antyrządowej rewolcie. Nie musimy mieć bynajmniej przewagi liczebnej. Wystarczy krzykliwa i zdecydowana na wszystko „kompania kadrowa“, która nie cofa nogi, gdy Schetyna i Petru stoją na barykadzie (o Kijowskim nie wspominam, bo to słup, figurant i zwykły głupek). I niestety ta „kompania kadrowa“ jest, a że będzie zdecydowana na wszystko dowiodła wczorajsza (27.02.2016 r.) manifestacja w Warszawie.

0


Bo jak inaczej nazwać wychodzenie na ulice w obronie „szarganej“ demokracji ze sztandarami poparcia dla kapusia, sprzedawczyka i pospolitego przestępcy Lecha Wałęsy. To się oczywiście kupy nie trzyma, ale nie o to w tej zabawie chodzi! I nie pomogą (choć oczywiście potrzebne) logiczne do bólu, ukazujące  marność nad marnościami postaw organizatorów i manifestantów od „komitetu obrony donosicieli“, setki artykułów wypełniajacych szpalty wielu polskich gazet i portali internetowych. W tych lekceważących skalę (że mało ich do pieczenia chleba) i nicość ideologiczną tekstach niepokoi mnie fakt, że ich autorzy najczęściej nie doceniają siły przeciwnika, który, przypominam, dopiero co stracił władzę, ale dzierźył ja właściwie przez 25 lat, z krótkimi przerwami. Wystarczy tylko zwrócic uwagę na wczorajsze wystąpienie sędziego Stępnia, reprezentującego wielką, żeby nie powiedzieć przytłaczającą liczebnością a destrukcyjną siłę, która bynajmniej  nie śpi w polskim wymiarze sprawiedliwości, żeby zimny pot wystapił na nasze czoła.

Drugi powód aktywności KOD-u, którego naprawdę lekceważyć nie wolno, to ewidentne poparcie mediów światowych, ale głównie europejskich, dla „wolnościowej“ działalności  postubeckich środowisk III RP i ich akolitów spod znaku pozytecznych idiotów, a tych nigdy nie zabraknie. Tylko pobieżnie spojrzałem wczoraj na czołówki internetowe prasy niemieckiej, francuskiej i angielskiej. Wszędzie tłustym drukiem wyróżniono informacje z Warszawy o tysiącach antyrządowych manifestantów na ulicach i bynajmniej żadnemu z zagranicznych pismaków nie przyszło do głowy zastanowić się nad jakością ideową i merytorycznym obliczem tego spędu. Czytelnik zachodni otrzymuje wyłącznie informacje o łamaniu praw człowieka i obywatela oraz prawa w kraju nad Wisłą. A taki wypaczony obraz stanowi paliwo dla takich instytucji jak Komisja Wenecka, która jak wiadomo zamieszała w polskim politycznym tyglu i tego nie da się w prosty sposób ani odkręcić, ani zneutralizować. Instytucje Unii Europejskiej ani chybi będą dalej i konsekwentnie podtrzymywać ten antyreformatorski w Polsce ogień. Oczywiście pod sztandarami tzw. obrony demokracji KOD ma zatem potężnego sojusznika.

W tym stanie rzeczy trzeba nadal próbować kruszyć fundamenty pozostawione przez „samorządowładców“ III RP. Najbliższa okazja nadarzy się przy okazji ogłoszenia audytów, sporządzonych w urzędach administracji państwowej, działajacej pod ośmiorniczkowymi auspicjami rządów koalicji PO-PSL. Trzeba koniecznie postawić w stan oskarżenia osoby winne korupcji, niedopełnienia obowiązków, przekroczenia uprawnień, niegospodarności i działania na szkode interesu narodowego. I nie bać się tych działań. Bo inaczej to KOD nie będzie się bał. Trzeba KOD-owi cały czas wytrącać argumenty siły z ręki i spychać ich na margines śmieszności, jak w przypadku zmuszenia ich groteskowej i absurdalnej obrony dobrego imienia Bolka.

 

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz
Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

 1. pablo3 pablo3

  Zachodni kapital atakuje nas i bedzie atakowal, bo ma powazne interesy w Polsce.a demokracja i sprawiedliwosc, sa tutaj dla nich najmniej wazne. a tym bardziej, jesli ulica pokaze, ze jest przeciwko obecnemu rzadowi. niestety, ale obawiam sie, ze te sily, od poprawy rzadow w Polsce, wola nawet wojne domowa i jeszcze wiekszy chaos w naszym kraju.
  a co do rzadu PiS, to jest kilka kwestii, ktore musza powaznie martwic. a szczegolnie to, ze PiS, stala sie zamknieta partia kadrowa. dzisiaj wielonurtowa partia Orbana na Wegrzech – Fidesz, liczy 40 tysiecy czlonkow na 10 milinowe Wegry, wiec w porownaniu do liczebniejszej Polski jest, to znacznie wieksza liczba. poza tym, na Wegrzech jest okolo 12 tysiecy “klubow obywatelskich”, a w Polsce tylko okolo 400 “Klubow Gazety Polskiej”. wyglada wiec na to, ze PiS, nie jest do tego starcia nalezycie przygotowane. jedyna alternatywa pozostaje wyprowadzenie na ulice mlodziezy z “Marszu Niepodleglosci”…

  0
 2. Avatar zj

  Tylko policja,prokurator,sędzia i więzienny strażnik,zrobi pożądek z tą kod-bandą.Rząd za długo ,cieszy się zwycięstwem.Tylko że Polacy za niecałe cztery lata ,mogą zmienić zdanie.

  0
 3. Pingback: Dlaczego manifestacje KOD-u są naprawdę groźne | W y s z p e r a n e

 4. Avatar amateo

  1. Kla,stwo powtarzane wystarczajaco dlugo zyje swoim zyciem
  2. Kropl drazy skale.

  Moze tak seryjny samobojca?

  0
 5. Avatar gniew

  Witam, cytat 1 – ” Bo jak inaczej nazwać wychodzenie na ulice w obronie „szarganej“ demokracji ze sztandarami poparcia dla kapusia, sprzedawczyka i pospolitego przestępcy Lecha Wałęsy.”. Odpowiedź na cytat: UWOLNIĆ BARABASZA !!!, mówi to panu coś ???,

  cytat 2 – ” Drugi powód aktywności KOD-u, którego naprawdę lekceważyć nie wolno, to ewidentne poparcie mediów światowych, ale głównie europejskich, dla „wolnościowej“ działalności postubeckich środowisk III RP i ich akolitów spod znaku pozytecznych idiotów, a tych nigdy nie zabraknie. Tylko pobieżnie spojrzałem wczoraj na czołówki internetowe prasy niemieckiej, francuskiej i angielskiej. Wszędzie tłustym drukiem wyróżniono informacje z Warszawy o tysiącach antyrządowych manifestantów na ulicach i bynajmniej żadnemu z zagranicznych pismaków nie przyszło do głowy zastanowić się nad jakością ideową i merytorycznym obliczem tego spędu “. Odpowiedź na cytat: A kiedy Prosiłem pisząc w komentarzach o potrzebie bojkotu reżimowej niemieckiej prasy i innych niemieckich firm dla osłabienia oddziaływania na naszym Polskim rynku, o nagłaśnianie bojkotu na wszystkich możliwych forach, to który z jaśnie wielmożnych redaktorów i komentujących przychylił się do apelu, który poparł ??……

  0
  • Avatar Piotr-Pierre

   Dzien dobry. Ja tylko w sprawie tych informacji. Od ponad godziny jestem w pracy. Przegladalem tutejsze papierowe gazety, o Polsce ANI SLOWA. Sa naglowki (patrzę teraz na l’Express) o gali Oskarów, jest kolejne podpuszczanie Hollande’a, jest historia chlopaka z Paryza, jest o wystawie rolniczej coś oraz wielki artykuł o nowej czesci filmu “Mad Max”.. Pozdrawiam

   0
 6. Avatar Piotr-Pierre

  A wogóle, Panowie, czy to nie przesada? POPIERAM obecny rzad w Polsce, gadanie p. Schetyny, i jego kolezanek i kolegów partyjnych, jeszcze niedawno dobrze poustawianych, dziś na uboczu niewiele mnie wzrusza Jest demokracja, niech gadają..
  Przeciez KAZDY francuski rzad robi tu DOKLADNIE TO SAMO, co teraz probuje niesmialo zrobic nasz, Polski.
  Chronia (wszelkimi sposobami) wlasny przemysl, rolnictwo, wlasny wewnetrzny rynek. Tu rzad promuje WLASNE PRODUKTY, rzad (kazdy) odpiera ataki chinczykow (chinskie produkty, poza ekektronika sa niemal nieobene, poza targowiskami, we francuskim handlu, wiele (np. zabawki) sa objete ZAKAZEM). I niewiele tu daja stale wizyty chinskich oficjeli w Paryzu. Nasz interes jest najwazniejszy i kropka.
  O ile wiem z relacji spotykanych znajomych DOKLADNIE TO SAMO robi rzad brytyjski. To tylko w Polsce przez ostatnie osiem lat (a i wczesniej) rzadzila PATOLOGIA, nienormalnosc.

  Pozdrawiam
  P.

  0
 7. Avatar Piotr-Pierre

  Istnieje jeszcze cos, co widze z daleka. Polska dala sobie wmowic ze jest krajem malym, marginalnym, biednym. A TAK NIE JEST. Widza nas szarzy ludzie w EU zupelnie inaczej. Małymi krajami w ich optyce jest Slowacja, sa Czechy, sa Wegry. A Polska jest wymieniana zwykle jednym tchem z Rosja jako DUZY KRAJ.
  Tyle tylko beda szanowac nasze interesy inne narody, na ile MY SAMI o nie zadbamy. Darujcie mi truizm.

  P.

  0
 8. Avatar amateo

  Bez jaj prosze bo tak parsknalem smiechem ze musze czyscic monitor.
  Jakies 20 lat temu moj fufmfel wemigroweal do USa. Pierwsza rzecz jak opowiedzial mi przez telefon: Pytali mnie skad jestem. Powiedzialem ze z Polski. To zapytali ile jedzie sie tam pociagiem.
  **********************************************************************************************************************
  10 lat temu ja tez poszedlem za chlebem. Przecietny IRl wogole nie interesuje sie POL. Mysli ze sa pepkami swiata, ze u nas bieda, chodzz biale misie etc…
  **********************************************************************************************************************
  W jednym ma Pan racje – kojarza nas jako Rosje. Nawet jak pijany ruski nawywija pod sklepem to i tak wszyscy mowia “fucking Pole”
  **********************************************************************************************************************

  0
 9. Avatar amateo

  ps
  Ale to prawda. W doopie maja co sie dzieje w Polsce. Skupiaja sie raczej na tym by emigrantow sie pozbyc.

  0
  • Avatar Piotr-Pierre

   U nas “płacze” teraz budżetówka cała, bo “uchodźcy” wlaśnie przeżerają, przemieszkują i przepijają pieniądze na jej wypłaty. Ale taki jest tu tegoroczny budżet, komuś trzeba zabrać, aby komuś dać. Koszalek-opałek, już “na wylocie” mówi ze lżej będzie, gdy skończymy budowę osiedli dla kolejnych 30 tysięcy nowych francuzów 😉 . A co będzie gdy przyjdą następni? Tego nie wie nikt, i będzie to DUŻY problem dla następnego Prezydenta.

   Pozdrawiam
   P.

   0
 10. Avatar Piotr-Pierre

  A swoja drogą, ogladalem w sobotę te nowo budowane tylko dla imigrantów domki. Standard trzymają naprawdę wysoki, jak na budownictwo socjalne.. Gdy się do nich “nowi francuzi” wprowadzą, i posla z nich fotki swym rodzinom w Afryce, mozemy się spodziewać kolejnych tabunów “dreptaczy”…
  Ale… to dla Polaka zawsze szok, we Francji – poza Paryzem – bezdomnosci NIE MA. I to nie jest propaganda, to codzienna praktyka.

  0
 11. Avatar grzech

  “dopiero co stracił władzę, ale dzierżył ja właściwie przez 25 lat, z krótkimi przerwami”

  PiS to też część ustrojstwa, obóz ten również brał udział w Magdalence i Okrągłym Stole.

  Dzieje tzw. III RP nazywanej przeze mnie II PRL to krok po kroku coraz większy kolonializm i chwytanie nas za mordę wszystkimi sposobami. Rządy PiS mają za zadanie spacyfikowanie radykalnych nastrojów społeczeństwa. Choć na ich plus przemawia wzięcie się za porządek, to nie ma tutaj ani słowa o niepodległości i niezależności oraz wolności społeczeństwa tylko dalsze uczestnictwo w Eurokorycie oraz kontroli społeczeństwa.

  Kiedy będą Polacy rządzić w swoim kraju?

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217