Bez kategorii
Like

Dlaczego FUNDACJA RAJ DLA ŻYDÓW zawłaszcza pamięc rtm.Pileckiego?

14/10/2012
463 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Jak nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze. Albo o politykę, czyli o bardzo duże pieniądze.

0


 Ostatnio coraz agresywniej działa Fundacja Paradis Judaeorum p.Michała Tyrpy.

Zawłaszcza pamięć o Rotmistrzu, żąda Jego pochówku (po ewentualnym odnalezieniu szczątków) na Wawelu, rozsyła na wszystkie strony świata listy z prośbą o poparcie ich inicjatywy.

Rodzina Rotmistrza  jest zdecydowanie przeciwna działaniom Fundacji.

Czując się wręcz zaszczutą przez Fundację córka Rotmistrza poprosiła p.Izę Brodacką-Falzman o opublikowanie swego oświadczenia w tej sprawie:

http://izabela.nowyekran.pl/post/73412,jemiola-czy-szakal

Nic to nie dało.

P.Michał Tyrpa dalej sobie uzurpuje prawo do reprezentowania pamięci rtm.Pileckiego.

 Bezwzględność z jaką Fundacja Paradis Judaeorum zawłaszcza pamięć Rotmistrza wskazywałaby na akcję obmyślaną, której cel jest niejasny.

Bo co w końcu ma wspólnego rtm.Pilecki z Fundacją Raj dla Żydów p.Tyrpy?

 Po raz pierwszy tak nazwał Polskę XVI wieczny naczelny rabin krakowskiej gminy żydowskiej Remu. Nazwał XVI Polskę „rajem dla Żydów” (paradis Judaeorum) ze względu na otwarcie Polski dla osadnictwa żydowskiego.

 Jak nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze. Albo o politykę, czyli o bardzo duże pieniądze.

 W ostatnich latach lawinowo wzrosła liczba przyznawanego Izraelitom obywatelstwa polskiego.

Mamy  niewytłumaczoną po dziś dzień wizytę naszego nie-rządu w Izraelu.

Mamy niezrozumiałe z punktu widzenia polskiej racji stanu pohukiwania w prorządowych gazetach nawołujące do wojny z Iranem oraz ćwiczenia  naszych F-16 nad pustynią Negev.

Mamy absurdalne i bezprawne żądania Przemysłu Holokaustu, aby Polska wypłaciła im 60 mld dolarów odszkodowań.

Mamy informację, że żydowskie firmy wykupują polskie wodociągi.

Mamy sytuację, że nawet w pismach niezależnych opcja antyizraelska jest wysoce niepopularna.

 Przypomina mi się pewna historia. Gdzieś w latach 60-ych do rodziny ś.p.rtm.Pileckiego zgłosił się przedstawiciel którejś z hollywoodzkich wytwórni filmowych z propozycją zrobienia filmu o Rotmistrzu, jako że życiorys Witolda Pileckiego to gotowy scenariusz najwspanialszego bohatera II wojny światowej. Rodzina wyraziła zainteresowanie. I wtedy przedstawiciel wytwórni zapytał, czy Rotmistrz nie miał jakich żydowskich przodków. Rodzina , zgodnie z prawdą, oznajmiła, ze nie. – Ale przecież, jak by tak dobrze poszukać, to na pewno by się jaki znalazł – upierał się przedstawiciel. Jednak rodzina nie wyraziła zgody na przeinaczanie prawdy po to, aby Żydzi mogli przywłaszczyć sobie Rotmistrza jako narodowego bohatera. Na tym kontakt się urwal i film nie powstał.

 Ostatnio modne jest pisanie historii: Niemcy piszą swoją; są w niej ofiarami II wojny światowej..Amerykanie od dawna tworzą panteon swoich dziwnych bohaterów. Podobnie Rosja.Francja też do znudzenia wspomina francuskich partyzantów (wszystkich trzech). No  to i Izrael postanowił nie być gorszy.

Czy działalność Fundacji Paradis Judaeorum jest drugim podejściem pod zawłaszczenie sobie przez Izrael polskiego bohatera?

 

0

sigma

188 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758