Bez kategorii
Like

Dieta Dukana

27/01/2011
287 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Diety odchudzające są bardzo popularne. Jedną z nich jest dieta Dukana, która polega na zwiększeniu spożycia białka i ograniczeniu spożycia węglowodanów. Pomysłodawcą tej diety jest francuski lekarz Pierre Dukan. Dieta proteinowa wg Dukana uważana jest za zdrową i przebiega według czterech etapów.   Etap 1 Dieta dr Dukana już w pierwszej fazie przynosi pożądane efekty. Osoba, która zdecyduje się na tę dietę, może schudnąć nawet do pięciu kilogramów. Faza trwa do dziesięciu dni. Stosujący dietę może jeść bez ograniczeń i o każdej porze dnia, jednak musi pamiętać, aby spożywać produkty tylko wysokobiałkowe. Dieta Pierra Dukana zabrania jedzenia smażonych dań, proponuje spożywanie potraw gotowanych na parze, grillowanych lub pieczonych. Można jeść mięso z: indyka, kurczaka, królika, ryb, a także podroby i […]

0


Diety odchudzające są bardzo popularne. Jedną z nich jest dieta Dukana, która polega na zwiększeniu spożycia białka i ograniczeniu spożycia węglowodanów. Pomysłodawcą tej diety jest francuski lekarz Pierre Dukan. Dieta proteinowa wg Dukana uważana jest za zdrową i przebiega według czterech etapów.

 

Etap 1

Dieta dr Dukana już w pierwszej fazie przynosi pożądane efekty. Osoba, która zdecyduje się na tę dietę, może schudnąć nawet do pięciu kilogramów. Faza trwa do dziesięciu dni. Stosujący dietę może jeść bez ograniczeń i o każdej porze dnia, jednak musi pamiętać, aby spożywać produkty tylko wysokobiałkowe.

Dieta Pierra Dukana zabrania jedzenia smażonych dań, proponuje spożywanie potraw gotowanych na parze, grillowanych lub pieczonych. Można jeść mięso z: indyka, kurczaka, królika, ryb, a także podroby i owoce morza. Oczywiście mięso powinno być obrane ze skóry. W trakcie diety nie można jeść mięsa kaczek i gęsi.

Dieta odchudzająca Dukana proponuje na śniadania i kolacje zjadanie wędlin drobiowych, chudych produktów nabiałowych i kurzych jaj. Trzeba pić dużo wody niegazowanej, najlepiej średniozmineralizowanej, można pić kawę, herbatę, herbatki ziołowe i owocowe i jeść kefiry i maślanki.

Etap 2

Ten etap trwa tak długo, aż osiągniemy idealną wagę. Stosujący dietę traci około kilograma tygodniowo. Dieta proteinowa Dukana w tej części zaleca łączenie produktów białkowych z warzywami: ogórkami, pomidorami, papryką, szpinakiem, sałatą, kapustą, selerem, cukinią, bakłażanami, fasolą szparagową, marchewką, burakami.

Dieta dr Pierre Dukana powinna wyglądać tak: pięć dni diety wyłącznie białkowej i pięć dni diety białkowej z warzywami. Sosy do warzyw powinny być na bazie oleju parafinowego lub chudego jogurtu. Dukan nie poleca sosów z oliwy z oliwek ani z olejów roślinnych.

Etap 3

Zadaniem tego etapu jest ustabilizowanie wagi i uniknęcie efektu jo-jo. Czas trzecie etapu jest uzależniony od tego, ile udało się schudnąć wcześniej. Jeśli ktoś zrzucił 10 kg, to trzeci etap u tej osoby powinien trwać 100 dni. Ta faza przypomina fazę drugą, ale można urozmaicić ją owocami niezawierjącymi za dużo cukru. Polecana są jabłka.

Dieta białkowa Diukana może zostać urozmaicona produktami zawierającymi węglowodany: chleb pełnoziarnisty, makaron, ryż, ziemniaki, soczewica. Produkty te można dwa razy w tygodniu dodawać do dań. Mięso można urozmaicić gotowaną szynką, jagnięciną i wieprzowiną. Do diety warto dodać 40 g żółtego sera dziennie, najlepiej wybierać twardy ser, a unikać serów powstałych z fermentacji.

Dieta Dukana w tym etapie pozwala na spożycie dwóch dużych posiłków w ciągu tygodnia. To tzw. „posiłki królewskie”, można zjeść to, czego najbardziej brakowało podczas diety.

Etap 4

To czas stabilizacji. Można jeść to, co przed dietą, jednak należy pamiętać, że raz w tygodniu powinna być zastosowana dieta dr Pierre Dukana.

Zanim zdecydujesz się na tę dietę, poradź się dietetyka. Nieumiejętnie prowadzona dieta może doprowadzić do zakwaszenia organizmu, obciąży nerki i układ trawienny.

 

Artykuł pochodzi ze strony: abcOdchudzanie.pl

http://abcodchudzanie.pl/dieta-dukana

Inne zapisy autora:

0

Zdrowie

NULL

20 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758