Globalnie i Lokalnie
Like

Diecezja Rouen wyprzedaje zabytkowe ornaty, stuły, kielichy, cyboria, monstrancje, relikwiarze (z zawartością!)

31/01/2014
1137 Wyświetlenia
3 Komentarze
1 minut czytania
Diecezja Rouen wyprzedaje zabytkowe ornaty, stuły, kielichy, cyboria, monstrancje, relikwiarze (z zawartością!)

To, co pokolenia wiernych fundowały i darowały przez setki lat, posoborowa barbaria, której komornik wisi nad głową wynosi z Domu i wyprzedaje, jak jakiś menel na głodzie alkoholowym.

0


rouen-francja

POD numerem 16 znaleźć MOŻNA nawet RELIKWIARZ z końca XVIII wieku ZAWIERAJĄCY fragmenty PRAWDZIWEGO KRZYŻA NASZEGO ZBAWICIELA JEZUSA CHRYSTUSA !!!

*****

.

.

Aukcja odbyła się wczoraj. Katalog można ściągnąć w postaci pliku PDFSprzedaż w domu aukcyjnym zorganizowal sam ordynariusz. Na protesty wiernych odpisał, że zasiegnął opinii rady diecezjalnej, więc wszystko jest OK. Pozostaje kwestia sprzedaży relikwii (KPK kan. 1190), w katalogu stoi jak byk, że przedmiotem sprzedaży są relikwiarze z zawartością.

.

Pod numerem 16 znaleźć można nawet “Reliquaire de la fin du XVIIIème siècle (…) particules de la Vraie Croix de N.S. J. C. ” (relikwiarz z końca 18 wieku zawierający fragmenty Prawdziwego Krzyża N[aszego] Z[bawiciela] J[ezusa] C[hrystusa])

.

Kyrie eleison!

 .

 

.

za: http://breviarium.blogspot.com

.

.

http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/01/31/diecezja-rouen-wyprzedaje-zabytkowe-ornaty-stuly-kielichy-cyboria-monstrancje-relikwiarze-z-zawartoscia/

.

.

0

Konwent Narodowy

116 publikacje
11 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758