HYDE PARK
Like

Depilacja laserowa – o czym warto wiedzieć?

13/11/2018
759 Wyświetlenia
0 Komentarze
10 minut czytania
Depilacja laserowa – o czym warto wiedzieć?

Wiele kobiet rozważa wybranie lub zmianę metody depilacji. Zastanawiają się nad kosztami, trwałością efektów, ale także skutkami ubocznymi takimi jak wrastanie włosów, czy występowaniem podrażnień. Bezkonkurencyjny jest w tym przypadku laser, który wnikając głęboko w skórę niszczy cebulkę włosa wraz z jej korzeniami, co sprawia, że efekty utrzymują się do 8 tygodni, a sam zabieg nie jest zbytnio bolesny.

0


Amerykańska firma Palomar Medical Technologies zaprezentowała światu medyczny laser diodowy o nazwie Vectus. Jest to jedyny na świecie sprzęt do usuwania owłosienia, który wyposażony jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze, co czyni go jednym z najbardziej pożądanych obiektów w klinikach estetycznych. Na podstawie odczytu poziomu melaniny laser dobiera optymalne, najbardziej efektywne parametry zabiegu – bez ryzyka poparzenia. Vectus jest najoptymalniejszym laserem dostępnym na rynku.

laser-vectus.jpg

To urządzenie służące do depilacji laserowej powstało dzięki wieloletniej pracy naukowców z Harvard Uniwersity. Stworzyli oni jedno z najlepszych laserów depilujących, zdolnych do trwałego usunięcia mieszków włosowych i skuteczności zabiegu, które sięga aż 95%. Ten sprzęt charakteryzuje się również posiadaniem unikalnej długości fali 810 mm. Fototermoliza selektywna jest jego medyczną podstawą działania. Jego dopracowana głowica emituje wiązki światła lasera, które wnikając głęboko w skórę niszczą cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Energia wytwarzana przez laser zostaje pochłonięta przez barwnik włosa, która zmienia się w energię termiczną, w wyniku czego nieodwracalnie niszczy cebulkę włosa. Dochodzi do termicznej destrukcji mieszka włosowego. Aby uzyskać zadowalające efekty należy odpowiednio dobrać czas trwania impulsu i jego mocy, które są zależne od rodzaju włosów i skóry.

Laser Vectus charakteryzuje się pięcioma elementami, który czyni go bezkonkurencyjnym:

 1. Skuteczność – usuwa 95% włosków z naświetlonej powierzchni skóry, czyniąc ją idealnie gładką na długi czas.
 2. Brak bólu – do lasera została technologia Advanced Contact Cooling, czyli specjalny system ochładzający skórę podczas zabiegów, co likwiduje wszelki dyskomfort oraz ból.
 3. Szybkość – system dodany do tego urządzenia, zwany Photon Recycling, które używa światła odbijanego przez skórę co wpływa na szybkość depilacji.
 4. Bezpieczeństwo – nowoczesna technologia sprawia, że moc lasera jest wystarczająco silna aby zniszczyć cebulki włosa, ale wystarczająca niska aby nie uszkodzić struktury skóry i nie wywołać niechcianych podrażnień.
 5. Niwelacja wrastających włosków i zapalenie mieszków włosowych – te dolegliwości często powodują ból, swędzenie i pieczenie. Likwidacja mieszków włosowych stale rozwiązuje oba te problemy.

Wskazania do wykonania zabiegu

Tego typu zabiegi przeprowadzane są głównie ze względów kosmetycznych i odgórnych założeń społecznych. Jednak oprócz efektów estetycznych depilacja laserowa może raz na zawsze rozwiązać problem kobiet zmagających się z wrastającymi włoskami czy zapaleniem mieszków włosowych, również z innymi dolegliwościami takimi jak swędzenie skóry, czy podrażnienia. 

Dolegliwości, które wymagają użycia lasera:

 • nadmierne owłosienie okolic bikini,
 • nadmierne owłosienie szyi oraz karku,
 • nadmierne owłosienie twarzy,
 • nadmierne owłosienie rąk,
 • nadmierne owłosienie tułowia,
 • nadmierne owłosienie nóg,
 • nadmierne owłosienie pośladków,
 • skuteczne i szybkie pozbycie się zbędnego owłosienia,
 • ograniczenie ryzyka występowania infekcji,
 • uczucie dyskomfortu związane z pojawianiem się nowych, odrastających włosków,
 • nadmierna potliwość bezpośrednio związana z nadmiernym owłosieniem.

 

cc_infografika-depilacja.jpg

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Liczne czynniki, zależne lub niezależne od nas, mogą przeszkodzić nam w wykonaniu depilacji laserowej. Nie należy ich wykonywać w określonym czasie lub posiadając różne dolegliwości, ponieważ możne to negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

 • ciąża,
 • świeża opalenizna,
 • kremy z retinolem,
 • przyjmowanie retinoidów lub innych leków światłouczulających,
 • duża skłonność do przebarwień,
 • przyjmowanie ziół,
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • bielactwo i inne choroby skórne,
 • łuszczyca,
 • cukrzyca,
 • padaczka,
 • aktywne infekcje skórne,
 • niedawno wykonane zabiegi chirurgiczne.

 

Depilacja laserowa pach

Depilacja przy użyciu lasera to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą długotrwale pozbyć się włosków, nie męcząc się potem z podrażnieniami. Zarówno kobiety jak i mężczyźni korzystają z tego typu depilacji, jeśli zauważą grube i wrastające włoski. Ze względu na niewielką powierzchnię pach depilacja nie trwa dłużej niż 20 minut, a ponadto do zabiegów używa się mniejszą głowicę lasera. Zabieg nie jest całkowicie bezbolesny – można odczuć pewien dyskomfort związany z lekkim uczuciem kłucia. Warto też wiedzieć o tym, że jedno naświetlenie włosków nie wystarczy aby długotrwale pożegnać się z problemem. Ilość wykonywanych zabiegów jest zależna od struktury włosa, jego grubości i fazy jego wzrostu. Często trzeba wykonać około 3 sesji aby uzyskać upragniony efekt i cieszyć się gładką skórą nawet przez kilka lat. Wykonanie takie zabiegu kosztuje około 200 złotych.

 

Depilacja laserowa bikini

Wykonanie zabiegu, dzięki uzyskamy gładką, niepodrażnioną skórę w okolicach bikini wymaga poświęcenia większej ilości czasu, bo około pół godziny. Ze względu na większą powierzchnię naświetlanej skóry używa się również adekwatnie większej głowicy lasera. Strefy intymne są miejscami, których wrażliwość na ból jest niewątpliwie większa niż w okolicach innych części ciała, dlatego ten zabieg może okazać się bolesny dla niektórych osób. Ceny wykonania takiego zabiegu waha się od 100 do 250 złotych.

 

Depilacja laserowa twarzy

Wiele ludzi decyduje się na ten zabieg ze względu na nadmierne owłosienie znajdującym się nad górną wargą, na policzkach oraz na brodzie. Może być to źródło braku pewności siebie oraz licznych kompleksów. Dlatego wiele osób postanawia udać się do klinik estetycznych aby zażegnać ten problem raz na zawsze. Ilość sesji, tak samo jak w innych miejscach, które chce się wydepilować, zależy bezpośrednio od rodzaju włosa, jego grubości, koloru i ilości melaniny. Na podstawie tych informacji lekarz zaleca nam odpowiednią ilość naświetleń, zazwyczaj wystarczy od 3 do 6 sesji, żeby osiągnąć wymarzony rezultat. Między zabiegami powinna być około 5 tygodniowa przerwa. Należy również pamiętać o tym aby miesiąc przed umówionym terminem nie wolno pod żadnym pozorem wyrywać włosków za pomocą pęsety, wosku i innych sposobów wyrywających włos wraz z cebulką, natomiast zalecane jest golenie za pomocą maszynki do golenia. Cena wykonania takiego zabiegu w zależności od obszaru twarzy wynosi od 90 do 200 złotych.

 

Depilacja laserowa pleców

Tę metodę depilacji wykonuje się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, którzy zmagają się z nadmiernym owłosieniem pleców. To oni poddają się tym zabiegom naświetlania skóry ze względów estetycznych jak i higienicznych. W warunkach domowych ciężko samodzielnie pozbyć się zbędnego owłosienia, dlatego też depilacja laserowa wydaje się idealnym rozwiązaniem dla tego typu przypadłości. Na wykonanie tego zabiegu należy poświęcić około 45 minut, a żeby zafundować sobie taką depilację należy mieć w kieszeni około 300 złotych.

Julia_Krajewska1.png

Depilacja laserem Vestus to najlepszy sposób na pozbycie się włosów. Jest to najbardziej innowacyjny sprzęt na rynku. Zastosowano tu szereg najnowocześniejszych technologii takich, jak: fototermoliza selektywna, czytnik aktywnej melaniny Skintel, Photon Recycling oraz Advanced Contact Cooling. Dzięki temu zabiegi są nie tylko skuteczne, ale też bezpieczne i komfortowemówi Julia Krajewska, kosmetolog Clinica Cosmetologica w Gdańsku, oferująca depilację laserową VECTUS

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

322 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816