Globalnie i Lokalnie
Like

Demonstracja przed willą Lecha Wałęsy

05/06/2015
598 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Demonstracja przed willą Lecha Wałęsy

3 czerwca przed willą Lecha Wałęsy w Gdańsku-Oliwie odbyła się patriotyczna demonstracja, związana z 23. rocznicą obalenia rządu Jana Olszewskiego przez układ okrągłostołowy. Inicjatorem przedsięwzięcia była Liga Obrony Suwerenności.

0


bolek1-2015

 

4 czerwca jest szczególną datą dla obozu władzy, skupionego wokół Platformy Obywatelskiej. Tego dnia 26 lat temu odbyły się pierwsze tzw. częściowo wolne wybory, które były efektem porozumienia zawartego przy Okrągłym Stole między komunistami a koncesjonowaną opozycją. W nomenklaturze pseudoelit III RP fakt ten uchodzi za symbol transformacji ustrojowej i rzekomego odzyskania przez Polskę wolności. Każda rocznica tego „święta” odbywa się w cieniu innego wydarzenia, znanego w naszej historiografii pod nazwą „Nocnej Zmiany”. W nocy z 3 na 4 czerwca 1992 roku postPRL-owski establishment, w obliczu lustracji, w kooperacji z ówczesnym prezydentem Lechem Wałęsą odsunął od władzy premiera Jana Olszewskiego.

 

Liga Obrony Suwerenności wraz z innymi organizacjami o profilu patriotycznym, od kilku lat organizuje protesty przed domem Wałęsy w Gdańsku, aby przypomnieć Polakom o tym haniebnym występku byłego prezydenta i komunistycznej kliki, którego konsekwencje okazały się zgubne dla odradzającej się polskiej demokracji. Inicjatywa odbyła się również w tym roku, przy wsparciu miejscowych struktur Prawa i Sprawiedliwości, klubu „Gazety Polskiej”, czy też osób współtworzących ruch społeczny Pawła Kukiza.

 

Protest rozpoczął się o godz. 12.00 przemówieniem Przewodniczącego LOS Wojciecha Podjackiego, który w blisko półgodzinnym, niezwykle ekspresyjnym, wystąpieniu poruszył nurtujące kwestie bieżącego życia społeczno-politycznego w Polsce.

 

Z pełną relacją, galerią zdjęć oraz nagraniem przemówienia Przewodniczącego LOS można zapoznać się klikając TUTAJ.

Inne zapisy autora:

0

Liga Obrony Suwerenności
Liga Obrony Suwerenności http://www.lospolski.pl

Polska partia polityczna o profilu patriotycznym.

252 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816