Ktoś to jeszcze pamięta? Tak, tak!  To dawne "propozycje programowe" Platformy Obywatelskiej. Nawet autorzy tych haseł, krótko po ogłoszeniu, uznawali je za nieaktualne.

Demokratycznie demokratycznych przywódców wybierający Lud nie ma pamięci.

Demokratycznie wybrani demokratyczni przywódcy doskonale o tym wiedzą.

Dlatego gdy tylko jedno hasło zużywa się, łapią za następne.   Jeżeli rzeczywiście ktoś nie pamięta o tym schemacie, to jest okazja aby sobie co nieco przypomnieć. Najlepiej na tendencyjnym przykładzie. 

4 lata temu? To przeszłość całkiem nieodległa….


Politycy PO definitywnie odrzucili pomysł obniżki podatku VAT do 15 procent, za to zaproponowali zerowy deficyt budżetowy!

— Ustawa o finansach publicznych będzie jedną z pierwszych, jakie przyjmie nowy parlament. To konieczne, by wprowadzić podatek liniowy, który jest następnym bardzo pilnym projektem. Chcemy, by wszedł w życie od pierwszego stycznia 2008 r. — zapewnia Zbigniew Chlebowski, wiceprzewodniczący PO.

Podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) ma mieć stawkę 15 proc., a kwota wolna na podatnika i każde dziecko ma wynosić 3 tys. zł. PO planuje również zmiany w podatku od osób prawnych.

— W CIT możliwa jest stawka 10-procentowa. W VAT pozostaną na razie dwie stawki. Potem pomyślimy — zapowiada Zbigniew Chlebowski."

Panie posle, a gdyby tak dorzucić coś ekstra? Niech Pan zapowie, że po objęciu Ministerstwa Finansów skoczy Pan wzwyż 6 metrów. Bez tyczki! Da Pan radę? Nawet jeśli nie, to obiecać warto… Do następnych wyborów ludzie zapomną!


Nie było takiej potrzeby. Zamiastr skakać pan Poseł biegał. "Biegał i załatwiał". Lud ceni taką sportowa postawęJaki sens ma demokracja?
Aktualna liczba uczestników "Gulaszowego Czwartku" zarejestrowanych na Facebooku:367

(Facebookowcy! Dopisujcie się! I zapraszajcie znajomych!)

image