Bez kategorii
Like

Deklaracja PwP

30/06/2011
295 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

Na konferencji ogłosiliśmy Deklarację Ruchu Społecznego “Polska w Potrzebie”.

0


 

Deklaracja
 
Bóg – Honor – Ojczyzna są wyznacznikami dla działalności publicznej w Polsce.
 
Naród Polski przyjmując przed ponad tysiącem lat Wiarę Chrystusową zdecydował, że polityka polska znajdzie oparcie w chrześcijańskich wartościach moralnych. To oznacza, że w sferze publicznej wszelkie działania muszą być podejmowane w prawdzie i bez oszukańczych manipulacji kłamliwą propagandą. Zobowiązania muszą być wykonywane, a nawet najszlachetniejszy cel nie może uprawniać do stosowania niegodnych środków.
 
Błogosławiony Jan Paweł II określił politykę jako roztropną troskę o dobro wspólne. Polska jest naszym dobrem wspólnym. Kierując się roztropną troską o dobro wspólne, mamy obowiązek zachowania dorobku pokoleń pamiętając, że tradycja narodowa powinna być fundamentem współczesności. Odwołujemy się do wielkich dokonań przeszłości, gdy Polacy w zgodnej współpracy z narodami sąsiednimi stworzyli unikalną w dziejach Europy wspólnotę nazwana Rzeczpospolitą. Z dumą i szacunkiem wspominamy bohaterów narodowych i ofiary poniesione w zmaganiach o Niepodległość, a także w walkach za wolność waszą i naszą. 
 
Po wielkim zrywie polskiej „Solidarności” i rozpadzie bloku sowieckiego Polacy i ich sąsiedzi odzyskali wolność i zyskali szansę tworzenia pomyślnego bytu. W 1989 roku po rozmowach części sił niezależnych z przedstawicielami upadającego reżimu PRL zaczęliśmy budować państwo polskie. Po upływie ponad dwudziestu lat stwierdzamy, że to państwo nie spełniło oczekiwań wielu Polaków.
 
Zastosowane rozwiązania ustrojowe sprawiają, że duże grupy społeczne są marginalizowane, zwłaszcza ci, którzy doprowadzili do obalenie PRL, pracownicy przemysłu, działacze szeregowi dawnej opozycji i „Solidarności”. Społeczeństwo polskie w przeważającej masie jest biedne. Mamy wysokie bezrobocie dotykające nie tylko ludzi bez kwalifikacji, ale także absolwentów wyższych uczelni. Miliony Polaków opuściło kraj, często na zawsze. Tysiące tych, którzy w okresie PRL konspirowali, protestowali, organizowali strajki, drukowali wolne słowo żyje w nędzy. Aparat państwowy nie wspiera rodzimej przedsiębiorczości, a jego urzędy doprowadziły do ruiny wielu polskich przedsiębiorców.
 
Rządzący Polską nie myślą o jutrze starając się wszelkimi sposobami utrzymać się u władzy wyprzedając majątek narodowy i zadłużając kraj. Siły polityczne dzierżące ster władzy nie potrafią lub nie chcą Polski naprawiać. Państwo polskie jest źle rządzone, obywatele tracą przekonanie, że to jest ich państwo. Istnieje pilna konieczność wdrożenia rozwiązań, które zapobiegną destrukcji państwa i przywrócą Polsce należne jej miejsce na arenie światowej.
 
Ruch Społeczny „Polska w Potrzebie” chce być zaczynem moralnej odnowy narodu i odbudowy państwa wprowadzającym w życie publiczne ludzi i środowiska odrzucone lub marginalizowane przez obecny system polityczny. Oceniając negatywnie dokonania obecnie rządzących uważamy, że winnych należy poszukiwać nie tylko wśród nich. Nie chcemy jednak skupiać się na tropieniu winnych i snuciu podejrzeń. Będziemy tworzyć, rozwijać i wspierać pozytywne rozwiązania z przekonaniem, że każdy może znaleźć swoje miejsce w służbie Ojczyźnie jeżeli słowa Bóg, Honor, Ojczyzna są dla niego obowiązujące.
 
Polska w Potrzebie – Polska czeka na Ciebie.
 
Romuald Szeremietiew
Ruch Społeczny Polska w Potrzebie
 
 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Polska w Potrzebie

Ruch Spoleczny. Kontakt: polskawpotrzebie@nowyekran.pl Plaszczyzna spotkan wszystkich, dla których sprawy Polski sa nie tylko przedmiotem trosk, ale takze wyzwaniem do pozytywnego dzialania.

8 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816