Bez kategorii
Like

Debata czy sabat intelektualnej nędzy?

25/09/2012
445 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

KONSTRUKTYWNI. W całej Rzeczypospolitej już tylko my!

0


 

       Nic mi nie wiadomo o tym, czy PiS oficjalnie zakończył „trupi synod” na którym przebywał od ponad dwóch lat. Jednak jeśli zainicjowana debata, niby o gospodarce, ma być jakimś zwiastunem – to dobre i to. Uważam tę partię jako grabarza publicznych nadziei na zrobienie dobrego programu gospodarczego za publiczne pieniądze. Utylizują, bowiem, rządową subwencje na działalność partii politycznych z takim samym apetytem jak PO, SLD, RP, i inne produkty pączkowania PiS.

 

       Debata nie pokazała żadnych różnic pomiędzy oponentami. Pokazała natomiast totalna zgodę w sprawie milczenia o podstawowych problemach naszej gospodarki. Nie będę wymieniał wiele, ale te rzeczy najważniejsze:

  1. Żaden z dyskutantów ani słowem się nie zająknął o stratach jakie ponosimy z tytułu miłościwie nam panującej architektury finansowej w obszarze emisji pieniądza. Obojętne czy tracimy 30 mld zł rocznie, jak to szacują jedni, czy 100 mld jak oceniają inni. Tracimy te pieniądze w ten sposób, że jakiekolwiek odbicie się od dna jest obecnie niemożliwe.

  2. Liberałowie bronią cywilizacji lichwiarskiej oraz zbawiennej roli „sumy egoizmów” jawnie, a zwolennicy, niby, społecznej gospodarki rynkowej nie potrafią wskazać tych swoich „okrętów flagowych”. To co mówią jedni i drudzy, to ekonomiczne bajdurzenie.

 

KONSTRUKTYWNI. W całej Rzeczypospolitej już tylko my! Chodź z nami.

Inne zapisy autora:

0

nikander
nikander

Bardziej pragmatyczne niz rewolucyjne mysla wojowanie.

289 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816