HYDE PARK
Like

Dać atom wariatom …

04/12/2019
719 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Niedawno podano informację o planach budowy w Polsce kilkunastu elektrowni atomowych. Jest to w czasie, gdy świat odchodzi od elektrowni jądrowych i wprowadza odnawialne źródła energii.

0


Jakiś czas temu, zdaje się po zaprzysiężeniu nowego rządu, podano informację o planach budowy w Polsce kilkunastu elektrowni atomowych. Oczywiście, wykonawcy mieli być wybrani w drodze przetargu, pod warunkiem jednak, że będą to Amerykanie. Ten sposób załatwiania sprawy potwierdza moją tezę o funkcjonowaniu tego kraju – oficjalna korupcja bez cienia zażenowania.

Przykładów zresztą nie brakuje na co dzień. Żeby tylko podać przykłady szefostwa najważniejszych instytucji państwowych, jak KNF czy NIK. I jest to jedynie wierzchołek góry lodowej. Do tego należałoby dodać sądownictwo istniejące jedynie z nazwy i ministra sprawiedliwości, który wspiera fabrykowanie oskarżeń i składanie fałszywych zeznań. Trzeba też wspomnieć o ministerstwie zdrowia, które de facto, zajmuje się szerzeniem chorób i skracaniem życia ludziom pod płaszczykiem darmowych leków dla seniorów. Nie wypada nie powiedzieć o katastrofie Smoleńskiej, która mimo upływu prawie dziesięciu lat do tej pory nie została definitywnie wyjaśniona, a kolejne komisje państwowe mają na jej temat przeciwstawne opinie.

Afera goni aferę, niezależnie od tego, która sitwa jest aktualnie u koryta.

Włos się jeży jeśli pomyśleć o daniu tym ludziom elektrowni atomowych pod zarząd. Skutki takich działań widzieliśmy w Czarnobylu i w Fukushimie. Dzieje się to w czasie gdy świat odchodzi od elektrowni jądrowych, a intensywnie i z dużym sukcesem wprowadza odnawialne źródła energii.

Trzeba też jasno powiedzieć, że przy całej retoryce o zagrożeniu ze Wschodu, Polska subsydiuje rosyjskie zbrojenia poprzez zakupy gazu, podczas gdy jej własne zasoby energetyczne pozostają w większości niewykorzystane.

Nie należy się jednak dziwić, jeśli prezydentem Polski został swojego czasu mitoman i notoryczny kłamca, po szkole zawodowej a naczelnikiem państwa obwołany człowiek nieprzystosowany społecznie, który miał problemy z ukończeniem szkoły średniej. Mamy państwo takie jakie mamy elity, a elity jakie sobie stworzyliśmy.

Bogdan Goczyński

Linki do tekstów na tematy poruszane w artykule.

Władza dziczy

Dyktatura tępych dewiantów – dać malpie brzytwę

Orkiestra wariatów

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Bogdan Goczyński

71 publikacje
6 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816