HYDE PARK
Like

Czyżby w USA zakomunikowali o początku nowej zimnej wojny”?

16/10/2015
750 Wyświetlenia
11 Komentarze
5 minut czytania
Czyżby w USA zakomunikowali o początku nowej zimnej wojny”?

No i kto gadał o tym, że nowa zimna wojna jest niemożliwa? W tym czasie, gdy ruskie telewizornie przedstawiają niekończący się serial, składający się z udanych bombardowań i relacji o zwycięstwach syryjskich żołnierzy w zachodniej prasie publikowane są zupełnie inne fotki.

0


 

Kadry ze spalonymi czołgami, które Rosja z wielkim trudem przeprawiała do Syrii i przekazała asadowskim wojakom. Dowódcy „umiarkowanej opozycji” (a właśnie na nią teraz następują irańscy żołnierze, „hezbollach” i syryjska armia) nie przejmując się zbytnio otwarcie mówią o tym, że pancerne pojazdy zostały zniszczone najnowszymi amerykańskimi systemami przeciwpancernymi / prawdopodobnie chodzi o system „Javelin”/.

No i proszę „ New York Times” pisze o początku „Proxy-war”, ( co można tłumaczyć, jako wojna zastępcza) między Rosja a USA. Angola, Mozambik, Nikaragua…. We wszystkich tych państwach Moskwa i Waszyngton w latach 80-tych ubiegłego wieku, uzbrajali ugrupowania przeciwstawne sobie w niezliczonych wojnach domowych.

W taki to sposób, dwa supermocarstwa, aby wszystko między sobą poukładać, bez potrzeby bezpośredniego uciekania się do działań wojennych przeciw sobie. Rozumieli, że bezpośrednia konfrontacja będzie zakończona wojną nuklearną.

I proszę bardzo dzisiaj mamy nowy Rosyjsko-Amerykański konflikt przybrał formę charakterystyczną dla pierwszej „zimnej wojny”. Wszystko schodzi się nawet w detalach. Pojawia poczucie, że mamy „Deja vu”. Dla przykładu, gazeta „Washington Times” oświadczyła: Wysocy kubańscy wojskowi, prowadzą rozmowy o wysłaniu swoich wojskowych specjalistów do Syrii, ponieważ oni, doskonale znają obsługę rosyjskich czołgów. Przypomnę, że właśnie kubańczycy byli główną siłą uderzeniową w operacjach w Angoli, Mozambiku i Nikaragui.

Dodać tu trzeba i to, że dyplomacja „toczka w toczkę” jak w latach 80-tych staje się coraz bardziej “publiczna”. W tym sensie, że przedstawiciele stron konfliktu nie znajdują sensu w bezpośrednim kontakcie, a wymieniają się obraźliwymi komentarzami. Spotkanie między Obamą i Putinem na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, którą Moskwa po prostu wyprosiła u Waszyngtonu przekonała amerykanów w tym, że Rosja takie kontakty wykorzystuje jedynie w celach propagandowych, praktycznie żadnego sensu w nich nie ma. W rezultacie Biały Dom zignorował putinowska propozycję, aby wysłać do USA wysoką delegację na czele z premierem RF ( Ja podejrzewam, że chcieli Miedwiediewa wysłać, aby można było w ostatecznym wypadku dezawuować putinowskie obiecanki).

W odpowiedzi na taki afront rosyjski Prezydent publicznie oświadczył, że amerykańscy partnerzy mają nie po kolei w głowach. A amerykanie nie pozostali mu dłużni. No i proszę długo nie trwało i sekretarz prasowy BD Dżosz Ernest, komentując odmowę Waszyngtonu w przyjęciu rosyjskiej delegacji na czele z Premierem D. Miedwiediewem, celowo wyraził się w pogardliwym tonie: “Nie byłem zaskoczony, że Putin, będąc na skraju rozpaczy, próbuje wysłać drugą osobę w państwie, żeby przekonać nas abyśmy do nich dołączyli”. Tymczasem rzeczywistość jest taka, że ten wniosek został po porostu zignorowany”. A szef „Pentagonu” Eschton Karter poszedł jeszcze dalej, oświadczając, że Putin „zawinął Rosję w całun izolacji” od Kamczatki do Środkowej Azji i od Kaukazu po kraje nadbałtyckie. Przy tym minister obrony USA sparafrazował słynną retoryczną formułę foultońskiego wystąpienia Winstona Churchila. Pamiętacie? „ Od Szczecina nad Bałtykiem do Triestu nad Adriatykiem, na cały kontynent została opuszczona „żelazna kurtyna”. W 1946 –ym, właśnie ta fraza znamionowała początek pierwszej „zimnej wojny”.

I tu w tym miejscu prawdopodobnie, jesteśmy świadkami narodzin drugiej Z.W. Słowa Kartera nie pozostawiają nam żadnych wątpliwości: „ Podejmiemy wszystkie niezbędne kroki, żeby powstrzymać szkodliwy i destabilizujący wpływ Rosji, jej agresję i wymuszanie”. Myślę, że tym, kto dzisiaj podziwia dokładność rosyjskich bombardowań w Syrii, potrzebne jest bardzo poważne zastanowienie się nad jego dalszymi skutkami…..

Inne zapisy autora:

0

lancelot
lancelot

"My musimy komunizm wyniszczyć, wyplenić, wystrzelać! Żadnych względów, żadnego kompromisu! Nie możemy im dawać forów, nie możemy stwarzać takich warunków walki, które z góry przesądzają na naszą niekorzyœść. Musimy zastosować ten sam żelazno-konsekwentny system. A tym bardziej posiadamy ku temu prawo, ponieważ jesteśœmy nie stroną zaczepną, a obronną!". /Józef Mackiewicz dla mieniących się antykomunistami/

915 publikacje
228 komentarze
 

 1. Avatar wit

  Jeżeli jesteś poszukiwaczem Prawdy, to napisz o początku konfliktu. O kłamstwach Busha i Blaira , którzy oszukali świat nt. broni masowej zagłady u Hussaina co dało im pretekst do napaści na IIrak. O forsie z CIA , z pomocą której zdestabilizowali Wschód “arabską wiosną”, o szkoleniach,uzbrojeniu i wspołpracy Usraela z ISIS. Krótko mówiąc od paru lat agresja ussmanów spowodowała miliony ofiar wśród chrześcijan i muzułmanów. I teraz, kiedy po latach, w obawie przed rozlaniem się terroryzmu na swoje południowe granice Rosja włączyła się do konfliktu(skutecznie,pokazując z jaką łatwoscią Zachód mógłby rozwalić Państwo Islamskie)-Ty piszesz o niej jak o współwinnej temu, co stało się na bliskim wschodzie. Uczciwiej chyba rozłożyć winę na ;99%-Usrael i 1 % Rosja. Nieprawdaż?

  0
 2. lancelot lancelot

  Nie zaciemniaj! Ja komentuję sprawy bieżące a nie historię w której, ruski też swoje łapki maczał i przedstawiam to jak ja to widzę a nie płatni trole RF.

  0
 3. Avatar Ewiak Ryszard

  W jakim kierunku zmierzają stosunki rosyjsko-amerykańskie? Co na ten temat mówi Biblia?
  1) Operacja w Syrii to poważny krok w kierunku zapowiedzianego już w starożytności powrotu Rosji (Daniela 11:29a). W związku z tą zapowiedzią należy spodziewać się także rozpadu UE i NATO.
  2) Potem USA zaatakują Rosję (Daniela 11:29b,30a). Stanie się to wtedy, gdy Rosjanie po raz trzeci wkroczą na południe. Punktem zapalnym może być Gruzja. Zostanie użyta na wielką skalę broń jądrowa (Objawienie 6:4). USA nie zniszczą Rosji i nie będą jej okupować (tak jak to było w przypadku Niemiec i Japonii). Rosjanie wycofają się z zajętych obszarów.
  3) Ustanowienie rządu światowego nie przyniesie oczekiwanego trwałego pokoju (Daniela 11:31b; 1 Tesaloniczan 5:3). Przyszły przywódca Rosji (będzie rządził na wzór Aleksandra Wielkiego) świetnie przygotuje armię do kolejnej wojny światowej (Daniela 11:36-39).
  4) Tym razem Rosja i jej sojusznicy (wśród nich zapewne będą m.in. Chińczycy i Persowie) będą triumfować (Daniela 11:40-43). To będzie blitzkrieg. Nikt nie oprze się tej “szarańczy z północy” (Joela 2:1-11). “A szybsze od lampartów będą konie jego [kawaleria powietrzna] i groźniejsze od wilków wieczorem i szeroko rozciągną się jeźdźcy jego. A jeźdźcy jego z daleka przyciągną, przylecą [spadną] jak orzeł spieszący do żeru” – zapowiada Habakuk (1:8). Imperium anglo-amerykańskie otrzyma wtedy śmiertelną ranę (Objawienie 13:3). Izrael też będzie wówczas okupowany (por. Ezechiela 39:23-29). Podczas tej wojny Rosja, podobnie jak w starożytności Asyria i Babilon, będzie narzędziem kary w ręku Boga. Rosja stanie się czołowym mocarstwem światowym. Imperium anglo-amerykańskie spadnie do roli fałszywego proroka (Objawienie 13:11; 19:20).

  0
 4. lancelot lancelot

  Panie Rysiu ,) rada by dusza do raju, ale grzechy nie puszczają i nie będzie z tego nic….ponimajetie?

  0
  • Avatar Ewiak Ryszard

   Ja natomiast jestem na 100 procent pewny, że tak będzie. Moi rodzice nie byli wierzącymi. Jako młodzieniec byłem hedonistą. Postanowiłem jednak dokładnie sprawdzić wartość Biblii. Sprawdzałem też inne tzw. święte księgi. Byłem przy tym obiektywny. (Nie miałem ochoty rezygnować z przyjemności życia dla starożytnych bajek). Znam wszystkie argumenty ateistów. Znam też dobrze treść Biblii. Sprawdzałem też wartość jej proroctw. Znam języki starożytne i historię. Sprawdziłem każdą literę i każdy szczegół. Byłem zdumiony, jak dokładnie w każdym szczególe wypełniły się wszystkie zapowiedzi, dotyczące starożytności, XIX i XX wieku. Najwięcej proroctw dotyczy XXI wieku (m.in. cała Księga Objawienia). Najcenniejsze informacje zostały zaszyfrowane. Nie każdy jest w stanie je zrozumieć. Dlatego nie dziwię się, że jest tak wielu szyderców. Czas pokaże, kto miał rację. W starożytności prorok Habakuk napisał: “Zwróćcie uwagę szydercy [na treść proroctw] i obserwujcie [wydarzenia], a osłupiejecie zdumieni, gdyż dokonuję dzieła za dni waszych. Nie uwierzycie gdy będzie wam ogłaszane” (1:5). No cóż, jak widać i w tym się nie pomylił.
   Serdecznie pozdrawiam.

   0
 5. lancelot lancelot

  “..Byłem przy tym obiektywny. ”

  Panie Rysiu ubawił mnie pan setnie ;)) widział pan kiedyś komunistę, który wbrew zaleceniom partii był obiektywny w stosunku do takiej subtelności jak wiara?? Szukał pan po prostu przyjemności w tym, że można dokopać chrześcijanom, znaleźć jakąś “zadrę” aby np. Katolikom wciskać ją pod paznokcie i z zadowoleniem i uśmiechem na ustach patrzył pan jak ich to boli. Co zresztą widać po tych pańskich komentach. Czujesz pan przyjemność w zadawaniu cierpienia. Krótko mówiąc ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni jakby powtórzyć za klasykiem sienkiewiczowskim.

  0
 6. pablo3 pablo3

  jeden z Pana lepszych tekstow, Panie Lancelocie. teza postawiona odwaznie, ale wlasciwie wszelkie fakty na to wskazuja. zachodza tylko dwa pytania. czy Rosje stac na przetrwanie kolejnej zimnej wojny? i drugie, czy USA i byc moze miedzynarodowemu (niech bedzie Zachodniemu) kapitalowi, rzeczywiscie zalezy na degradacji panstwa rosyjskiego, i jesli tak, to do jakiego poziomu?

  0
 7. lancelot lancelot

  Pytania rzeczywiście dobre, ale o tym w następnej notce. Pzdr 🙂

  Ps. Uslyszeć od pana taki komplement to faktycznie nobilitacja. Pzdr

  0
 8. Avatar AS

  Co Ty tak z innej beczki? Co się stało?

  0
  • lancelot lancelot

   “..Co się stało?”

   A…nic takiego, chłop koniowi uciekł ,)

   Ale gdzieś ty się podziewał? Musi na szkoleniu w M…byłeś. Zgadłem

   0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816