Globalnie i Lokalnie
Like

Czyżby to jednak relikwie Świętego Piotra?

25/11/2013
911 Wyświetlenia
1 Komentarze
3 minut czytania
Czyżby to jednak relikwie Świętego Piotra?

Nie znaleziono ich wczoraj, ale Watykan jest bliski potwierdzenia, że znalezione pod Bazyliką szczątki, mogą należeć do pierwszego spośród Apostołów. Watykan w niedzielę publicznie zaprezentował kilka fragmentów kości, rzekomo należących do Świętego Piotra. Debata naukowców nad tym czy znalezione relikty naprawdę należą do pierwszego pośród Apostołów, trwa.

0


 

Dziewięć fragmentów kości umieszczonych wewnątrz szkatuły z brązu umieszczono na ołtarzu podczas mszy w watykanie odprawianej na zakończenie  roku wiary chrześcijańskiej.  Po raz pierwszy zostały wystawione na widok  publiczny. Franciszka papież modlił się przed prezentowanymi szczątkami na początku niedzielnej mszy a następnie , po homilii, trzymał je w rękach przez kilka  kilka minut.

Żaden papież nie ogłosił że fragmenty należą do Piotra  Apostoła, ale papież Paweł VI w 1968 mówił że dowody na pochodzenie znalezionych  w nekropolii  w Bazyliki Świętego  Piotra ” możemy uznać przekonujące.”

Niektórzy archeolodzy nie są zgodni z takim stwierdzeniem.

Relikwie zostały odkryte podczas wykopalisk rozpoczętych w Bazylice Świętego Piotra w latach następujących po śmierci papieża Piusa XI.Podczas prac archeolodzy odkryli pomnik nagrobny, zbudowany na cześć Piotra a na nim wygrawerowanie w języku greckim – “Petros eni “, czyli  “Piotr jest tutaj”.

W zeszłym tygodniu, abp Rino Fisichella, powiedział, że nie ma znaczenia, jeśli archeologów pewnego dnia ostatecznie ustalą, że kości nie należą do Piotra, mówiąc : “chrześcijanie modlili się przy grobie Piotra przez dwa tysiąclecia i będzie tak nadal, bez względu na to“. Pielgrzymi przychodzą do grobu Piotra w celu wyznania wiary.

W 1971 roku papież Paweł VI otrzymał urnę zawierającą relikwie, które były przechowywane wewnątrz kaplicy papieskiej prywatnej wewnątrz pałacu apostolskiego. Wystawione były dla papieża podczas prywatnej modlitwy  każdego 29 czerwca w święto świętych Piotra i Pawła.

PS. Bruno Bartoloni , watykański wieloletni korespondent  napisał w swej książce: ” Żaden papież nie  pozwolił na wyczerpujące badania, częściowo dlatego, że podobno istnieje 1000 letnia ” ,klątwa ” mająca potwierdzenie  w tajnych dokumentach zawierająca apokaliptyczne ostrzeżenie, że tego kto zakłóci spokój grobu Piotra , dotknie najgorsze z możliwych nieszczęście ” .

Przepowiednia Malachiasza:”  Ostatni papież według niej  to „Piotr Rzymianin”  Jego pontyfikat ma zakończyć się zniszczeniem Rzymu. Czy ta przepowiednia została właściwie odczytana. Czy wezwanie papieża Franciszka do powrotu do korzeni chrześcijaństwa i powrót Piotra do Bazyliki na coś wskazują? Przepowiednie Malachiasza odczytano jako w 80% sprawdzające się, ale prawdziwe proroctwo musi się sprawdzić w 100%. Więc jak jest?

Szukaj też tu: http://antydotum.pl/

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758