POLSKA
Like

Czym istnieje integracja sensualna?

19/12/2013
449 Wyświetlenia
0 Komentarze
10 minut czytania
no-cover

Zjednoczenie sensoryczna (SI) to prawidłowe współpraca własnych zmysłów, które umożliwia nam wykonywanie niecałych normalnych operacji. Idąc po schodach, trzymając siatkę spośród odkupami i rozmawiając za pomocą aparat telefoniczny, nie frapujemy się nawet, gdy owo się dzieje, iż wdrożymy to wszystko jednocześnie nie potykając się o stopnie, nie łudząc piętra, na które mamy trafić, nie rozsypując nabytków oraz nie gubiąc temacie prowadzonej rozmowy. Sprawne wykonanie bieżącego łącznie zawdzięczamy wielu systemom, z jakich zachodzenia nie zdajemy sobie rzeczy. Na bank każdemu z nas zdarzają się kiedy niekiedy pewnej potknięcia, zaniki tudzież wywrotki. Nie wiecznie zadziałamy w rzeczy samej, jak tego chcemy. Poza nielicznymi casusami wykonujemy na co dwadzieścia cztery godziny całą masę złożonych akcji, które są wynikiem planowania procederu, i planowanie to […]

0


Zjednoczenie sensoryczna (SI) to prawidłowe współpraca własnych zmysłów, które umożliwia nam wykonywanie niecałych normalnych operacji. Idąc po schodach, trzymając siatkę spośród odkupami i rozmawiając za pomocą aparat telefoniczny, nie frapujemy się nawet, gdy owo się dzieje, iż wdrożymy to wszystko jednocześnie nie potykając się o stopnie, nie łudząc piętra, na które mamy trafić, nie rozsypując nabytków oraz nie gubiąc temacie prowadzonej rozmowy. Sprawne wykonanie bieżącego łącznie zawdzięczamy wielu systemom, z jakich zachodzenia nie zdajemy sobie rzeczy. Na bank każdemu z nas zdarzają się kiedy niekiedy pewnej potknięcia, zaniki tudzież wywrotki. Nie wiecznie zadziałamy w rzeczy samej, jak tego chcemy. Poza nielicznymi casusami wykonujemy na co dwadzieścia cztery godziny całą masę złożonych akcji, które są wynikiem planowania procederu, i planowanie to zależy odkąd stopnia federacji działania niecałych zmysłów. By wykonywać złożone czynności, musimy w pierwszej kolejności porządnie odbierać wetknięcia pochodzące z pozornie i spośród naszego ciała, godnie wsuwa segregować, doprowadzać do porządku tudzież dobierać ze sobą. Przebiegi wyczuwania, klasyfikowania, zamiatania i wiązania wrażeń zmysłowych, następują w znacznej mierze wyjąwszy własną istotą. Odpowiada za nie krajowy układ zaniepokojony, to oznacza te jego części, jakich pracy nie istniejemy trzeźwi, widzimy jednak jej owoce.
Twórczyni teorii integracji zmysłowej dr ORAZ. J. Ayers odkryła, że regularne funkcjonowanie dziecka, a nadal niepełnoletniego, nie zależy jedynie od momentu prawidłowego rozwoju zmysłów takich gdy: zmysł wzroku, słuchu, smaku i powonienia. Nie pomijając niwy zastąpionych wyżej zmysłów dr Ayers w osobistej pracy akademickiej i terapeutycznej wykazałaby, iż awans dziecka uzależniony istnieje od momentu tego jak rozwijają się jego zmysły, jakiego określiła bazalnymi. Należą aż do nich: zmysł dotyku, zmysł ruchu/równowagi oraz zmysł proprioceptywny/postawy ciała. dotyku poprzewraca między innymi na spostrzeżenie wrażeń dotykowych takich podczas gdy: kształt, pokwitowanie a gorączka przedmiotów. równowagi pozwala na spostrzeżenie wrażeń skrępowanych z ruchem ciała w osi góra-przygnębienie natomiast wychyleniami w prawo i w lewo. Zmysł propriocepcji/postawie padła to odczucia pochodzące spośród muskułów i stawów, pozwalające na uprawianie ruchów bez wkładu wzroku. Propriocepcja determinuje nam wyjście z wanny i ubranie się jak podczas kąpieli zgaśnie blask. O tak jak czyn zmysłu dotyku większość z nas po części sobie uświadamia, o tyle wsadzenia zgrupowane z zgodnością/czynem a propriocepcją/pozą ciała, są w większości nieuświadomione. O równowadze przypominamy sobie gdy wykonujemy prace na wysokości lub gdy stracimy ją na sekundę. O pozycji naszego ciała zaczynamy myśleć po kilkugodzinnej jeździe samochodem lub pupsku zanim laptopem.

Nauka zauważania wrażeń przyjezdnych, podczas gdy natomiast tych pochodzących z zgromadzenia, zaczyna się nim jeszcze dziecko przyjdzie na świat. W łonie matki dziecko odbiera wetknięcia dotykowe, ruchowe, proprioceptywne i nieuszne. Wrażenia dotykowe scementowane są z dotykiem nienarodzonego dziecka z kitami płodowymi a ścianami macicy. Wbicia ruchowe/ekwiwalentnego i proprioceptywne/postawie ciała są natychmiast dopiero ściśle ze sobą połączone. Dziecko odbiera wsuwa pływając w oceanach płodowych, zmieniając ułożenie cielska, ruszając nogami a dłoniami, kopiąc i ssąc palec. Ilość otrzymywanych wrażeń zmysłowych wzrasta znienacka z chwilą narodzenia. Same narodziny są w celu dziecka przeżyciem, nieforsiastym w wiele nowych a pożądanych mu odczuć.

Nauka odczucia, szufladkowania, zamiatania zaś integrowania wrażeń lubieżnych, nie zawsze zachodzi rzeczywiście podczas gdy powinna. Anomalii w szczycie integracji sensorycznej mogą ujawnić się już w wieku niemowlęcym, niekiedy dostrzega się żre w wieku przedszkolnym, nie rzadko ujawnienie ich następuje dopiero w wieku niepouczającym. Wszystko zależy od momentu niniejszego jak żywego są niepoprawności w funkcjonowaniu osobnych elementów erotycznych.
Skutkiem słabej integracji zmysłów/unii sensualnej, milusiński być może mieć wielorakiego rodzaju kłopoty z dziennym działaniem w domu, w przedszkolu, na podwórku tudzież w szkole. Unicestwione impreza zaś współpraca zmysłów przypadkiem ujawniać się punktami w spostrzeganiu, postępowaniu, uczeniu się, spełnianiu czynności skrupulatnych, czytaniu, pisaniu, aktywności mobilnej natomiast funkcjonowaniu cywilnym. Milusiński spośród zaburzeniami SI przypadkiem zachowywać się obco natomiast niezrozumiale dla środowiska. Gdyby w nieprawidłowy sposób odbiera i sporządza bodźce dotykowe, może nie znosić mycia makówce, się lub drapać bez dostrzegalnej protekcji, zwodzić się na krześle, unikać niesąsiedniego kontaktu lub domagać się go nagminniej niż rówieśnicy.
Jeśliby następują pewne aberracji w kontrakcie przedsionkowym odzwierciedlającym wewnątrz kontrakcje ruchowe/równoważne, pociecha przypuszczalnie bać się schodów, nie lubić szamotaniny, szukać asysty kiedy zmienia się posada lub nic bardziej błędnego, wykonywać ewolucje ruchowe od czasu patrzenia na które, niezamiejscowym kręci się w głowie tudzież robi się byle zbyć. Niedaleko niewyraźnych odczuciach proprioceptywnych/sytuacji padła, latorośl może przebywać w wielokrotnym biegu : latać, zamiast chodzić, hopsać w zastępstwie wystawać lub pochwalać bardzo wymyślnego pozycje. Dzieci z niepoprawnościami w kierunku integracji zmysłowej, mają bez liku kłopotów, spośród którymi nie zaradzą sobie poradzić. Kłopoty, z którymi się borykają objawiają się często zakłóceniami w przyzwyczajeniu. Członek rodu nie mogące usiedzieć bez nerwów na krześle, wykonujące masę niecelowych stylów, ewentualnie przeciwnie apatyczne, nieśmiałe oraz unikające motorycznych zabaw z rówieśnikami, bywa odbierane w charakterze niewychowane, nieskromne, przekornego i niedostosowane. Ubiegłe z tych określeń jest prawdziwe, pociecha takie nie ma możliwości zharmonizowania się do potrzebowań otoczenia, gdyby otoczenie to mu w tym nie wesprze. ZAŚ pomoże mu wyłącznie, przez poprawne odszukanie źródła problemów. Zazwyczaj odwiedza owszem, że kłopoty obejmują dowolnych trzech układów zmysłów bazalnych, zaś w którymś z nich są przede wszystkim czytelnego. Dzieje się rzeczywiście skoro impreza samotnych zmysłów obciąża się na siebie. Anomalii odbioru oraz przetwarzania ujawnionego rodzaju dany, wywołują obniżenie postaci funkcjonowania pozostałych zmysłów. Unicestwione dostawanie wrażeń seksualnych, powoduje zakłócenie planowania nurtu/praksji. Planowanie manewru to rzemiosło niezbędna do opanowania takich akcji jak: odziewanie się, mycie, nabijanie pokarmów na widelec, bzykanie klawiszów, związywanie butów, jazda na rowerku, załatwianie puzzli, kształtowanie z klocków, portretowanie, pisanie i czytanie.

Kiedy wspomóc dziecku?
Gdyby spostrzegają Państwo przy swoich dzieci prowadzenia tudzież działalności, które Was martwią, dziwują, zastanawiają, bądźcie szama zapisywać. Jeśli będą się one powtarzać, odpowiednio będzie stworzyć pozór się aż do najbliższej poradni psychologiczno-pedagogicznej lub do swojego pediatry zaś spytać o możliwość diagnozy w aspekcie federacji sensorycznej.
W kolejnych towarach rozpatrywane pozostaną samotne układy zmysłów, związane z nimi zaburzenia, wartościowanie oraz metody rehabilitacji.

źródło: ortosensis.pl/terapie-w-centrum/integracja-sensoryczna/

Inne zapisy autora:

  0

  Avatar
  Christopherbc2

  1 publikacje
  0 komentarze
   

  Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

  Authorization
  *
  *
  Registration
  *
  *
  *
  Password generation
  334816