Bez kategorii
Like

Czy warto być uczciwym? Jak Bartoszewski?

14/08/2011
393 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Pan Bartoszewski jest w Niemczech nie tylko nagradzany pieniędzmi. W dokumencie niemieckiej fundacji Boscha udokumentowano udzielenie wsparcia polskiemu urzędnikowi, Bartoszewskiemu i wypłacenie 132 000 DM

0


Pan Władysław Bartoszewski był i jest dla Niemców prawdziwym skarbem. Nie tylko z powodu, że nie musiał się ich bać nawet w czasie wojny, tylko Polaków, co potwierdził on niedawno w Niemieckiej gazecie, dając tym samym niemieckiemu czytelnikowi do przemyślenia kto był w czasie wojny w Polsce rzeczywistym zagrożeniem życia.  

Nic za darmo.

Wspomnienia, wypowiedzi pana Władysława Bartoszewskiego są wspierane przez Niemcy finansowo. W dokumencie niemieckiej fundacji Boscha udokumentowano wypłacenie polskiemu urzędnikowi, panu Bartoszewskiemu 132 000 DM jako wsparcie jego pracy nad wspomnieniami na temat porozumienia niemiecko-polskiego. Wiec zrozumiałym jest to, jeżeli on Niemców nie wspomina niemiło. 

Do tego pan W. Bartoszewski był w Niemczech również wielokrotnie nagradzany niemałymi pieniędzmi.

Tutaj nawiązując do prokuratorskiego wyjaśnienia dochodów zagranicznych powinno się chyba wyjaśnić, czy niemieckie pieniądze pana Bartoszewskiego zostały w Polsce przez niego ujawnione i opodatkowane, skoro polskie władze udzielają obcym państwom pomocy prawnej w analogicznych przypadkach. O czym napisałem wczoraj. 

Są to pieniądze niemałe. Jest to sporo wyższa suma, niż nieopodatkowana roczna pensja zastępcy ordynatora w niemieckim szpitalu, z uwzględnieniem nocnych dyżurów i dodatków, lub jego dwuroczny dochód po opodatkowaniu. W tamtych czasach była to suma niewyobrażalnie duża dla przeciętnego Polaka. Ale również bardzo duża dla Niemca. W RFN takie i wyższe dochody osiągało mniej niż 5% mieszkańców.  

Nic za nic. Pan Władysław Bartoszewski, wieloletni imitator profesora, powinien te niemieckie pieniądze zapewne opodatkować. Co warto sprawdzić, poniewaz wierzyć w cokolwiek panu Władysławowi Bartoszewskiemu jest trudno. 

Pan Władysław Bartoszewski "prekursor idei niemiecko.polskiego porozumienia w Polsce powojennej", czyli porozumienia bazującego na antypolskiej idei uznania Polski i Polaków, za winnych nieprzedawniającej sie zbrodni przeciwko ludzkości, czyli "polskiej zbrodni wypędzeń narodu niemieckiego", symbol uczciwości wyjątkowego rodzaju zarobkujący nie tylko u Niemców jako fałszywy autorytet, ale również na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Łódzkiego jako "profesor doktor habilitowany", powinien być oficjalnie rozliczony ze swojej działalności.

Czy i ile zdziałał na szkodę państwa. 

 http://www.scribd.com/fullscreen/62260976?access_key=key-14wdccsflgy5rylpui7w 

http://miroslawkraszewski.salon24.pl/333031,siwiec-wyobrazmy-sobie-bartoszewskiego 

http://blogmedia24.pl/node/20751 

Inne zapisy autora:

0

Miroslaw Kraszewski
Miroslaw Kraszewski

Przenikliwy.Pisze o malo znanej patologii. Od stanu wojennego jestem glownie w Niemczech gdzie reaktywuje sie od roku 2000 politycznie sterowana kulture i Eksport NEOkultury - Wiodacej Kultury Niemiec - DEUTSCHE LEITKULTUR, zakazy jezyka polskiego

94 publikacje
70 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816