Bez kategorii
Like

Czy truciciele są równi i równiejsi?

21/01/2013
573 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Wiosną ubiegłego roku ujawniono tzw. aferę solną. W skrócie paru cwaniaków sprzedawało z nieżlym przebiciem sól drogową jako spożywczą.

0


 

Wtedy i prokuratora i Główna Inspekcja Sanitarna broniły się ręcyma i nogyma przed ujawnieniem do kogo trafiła trefna sól i jaką żywność przy jej udziale wyprodukowano. I nie pierwszy to raz, gdy np. GIS przyznaje że wykrył żywność produkowaną ze składników najdelikatniej mówiąc drugiego o ile nie trzeciego sortu i nigdy nie chce ujawnić jakie fabryki używały takich składników i w jakich produktach możemy je znaleźć. Podobnie było przy produkcji trefnego proszku jajecznego.

Tymczasem nagle mamy przypadek wykrycia zanieczyszczonego mleka w proszku używanego m.in. przy produkcji slodyczy. Prokuratira i GIS ochoczo ujawniają kto produkował owo mleko i jakie zakłady je kupowały i używały w produkcji.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13272262,Trefne_mleko_w_slodkich_waflach__LISTA_FABRYK_.html

O ile dobrze pamiętam od wiosny zeszłego roku nie nastąpiła żadna rewolucja w przepisach sanitarnych. O ile dobrze pamiętam też to wszyscy w III RP są równi wobec prawa i dotyczy to także osób prawnych jakimi są niewątpliwie firmy, do których należą firmy produkujące słodycze.

Jaka jest więc podstawa prawna tego, że raz prokuratura i GIS ochoczo ujawniają kto produkował skażone komponenty do żywności i kto ich używał do produkcji żywności a innym razem nie?

Duży może więcej? Czy GIS i prokuratura stosują wyjątkowo wybiórczo obowiązujące prawo? A jeśli tak to dlaczego nie są wyciągane konsekwencje wobec takiego działania?

A i żeby nie było jestem zdecydowanym zwolennikiem ujawniania nazw firm produkujących lewą żywność lub lewe składniki do produkcji żywności.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
frank drebin

Zlosliwy jak go cos wkurzy.

393 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758