PRAWO
Like

CZY TOWARZYSTWO UBEZPIECZENIOWE MOŻE OPIERAĆ NAPRAWĘ SAMOCHODU NA ZAMIENNIKACH?

17/05/2018
902 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
CZY TOWARZYSTWO UBEZPIECZENIOWE MOŻE OPIERAĆ NAPRAWĘ SAMOCHODU NA ZAMIENNIKACH?

Ubezpieczyciel nagminnie opiera naprawę pojazdu na tzw. Zamiennikach. Jest to mocne naginanie faktów i wprowadzanie swoich klientów w błąd ! W czasie kiedy kupujemy polisę od potencjalnego towarzystwa ubezpieczeniowego wszystko, wygląda bardzo obiecująco. W sytuacji jednak kiedy przychodzi nam możliwość weryfikacji usług, często napotykamy wiele trudności i nieścisłości na swojej drodze. Najczęściej z autopsji znają to kierowcy, którzy ubiegali się o odszkodowanie z polisy OC sprawcy. Uzyskanie realnego kosztorysu naprawy, często wydaje się być nierealną sprawą. Zatem czy ubezpieczyciel może przeliczyć naprawę naszego samochodu na podstawie zamienników? Jednym z najczęstszych procederów jaki stosują ubezpieczyciele wobec poszkodowanych, jest zmuszanie kierowców do zastosowania zamienników części w naprawie samochodu. Niestety klienci nieświadomie godzą się na to, popełniając duży błąd. Musisz wiedzieć, że przysługuje Ci […]

0


Ubezpieczyciel nagminnie opiera naprawę pojazdu na tzw. Zamiennikach. Jest to mocne naginanie faktów i wprowadzanie swoich klientów w błąd !

W czasie kiedy kupujemy polisę od potencjalnego towarzystwa ubezpieczeniowego wszystko, wygląda bardzo obiecująco. W sytuacji jednak kiedy przychodzi nam możliwość weryfikacji usług, często napotykamy wiele trudności i nieścisłości na swojej drodze. Najczęściej z autopsji znają to kierowcy, którzy ubiegali się o odszkodowanie z polisy OC sprawcy. Uzyskanie realnego kosztorysu naprawy, często wydaje się być nierealną sprawą. Zatem czy ubezpieczyciel może przeliczyć naprawę naszego samochodu na podstawie zamienników?

Jednym z najczęstszych procederów jaki stosują ubezpieczyciele wobec poszkodowanych, jest zmuszanie kierowców do zastosowania zamienników części w naprawie samochodu. Niestety klienci nieświadomie godzą się na to, popełniając duży błąd.

Musisz wiedzieć, że przysługuje Ci wycena oryginalnych części, chyba że wcześniej sam zastosowałeś zamiennik. Prawo odszkodowawcze mówi jasno, że naprawienie szkody ma nastąpić w trybie wybranym przez poszkodowanego, bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej. Niestety towarzystwa ubezpieczeniowe interpretują powyższy zapis na swój sposób. Uważając, że przykładowo 9 letni samochód, wcale nie musi posiadać oryginalnych części, bo i tak nie jest to adekwatne do jego poprzedniego stanu. Nie jest to zgodne z obowiązującym prawem, ale działa.

Pamiętaj, ze jako kierowca masz żądać od ubezpieczyciela zwrotu środków, które pokryją koszt zakupu oryginalnych części.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, jeśli mamy do czynienia z sytuacją że uszkodzona część była zamiennikiem, nie mamy wtedy żadnego pola manewru. Podobnie jeśli wcześniej już zgodziliśmy się na zamianę na części nieoryginalne.

Jedynym rozwiązaniem, aby odzyskać dopłatę do zaniżonego odszkodowania jest kontakt z firmą Take CARE Polska. Zweryfikuje na ile odszkodowanie zostało zaniżone i wypłaci Ci różnice, a później na mocy podpisanej cesji praw sama będzie walczyć z firmą ubezpieczeniową o należną Ci realną kwotę odszkodowania.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
takecare http://www.take-care.com.pl

Firma Take CARE ma świadomość, że samodzielna walka z firmą ubezpieczeniową jest czasochłonna i skomplikowana, i dlatego tak wielu poszkodowanych rezygnuje z dochodzenia od firmy ubezpieczeniowej pełnego odszkodowania. Proponujemy odkup odszkodowań OC/AC.

2 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816