Globalnie i Lokalnie
Like

Czy Świnna Poręba znowu ocali Kraków?

16/05/2014
823 Wyświetlenia
2 Komentarze
1 minut czytania
Czy Świnna Poręba znowu ocali Kraków?

Podobnie jak 4 lata temu, wystarczyło parę godzin, by zbiornik Świnna Poręba wypełnił się wodą. Podobnie jak 4 lata temu, zalany został nieukończony zbiornik retencyjny. Pomimo skutków powodzi w 2010 roku władze nie znalazły środków na ukończenie zbiornika w terminie. Po drodze wszak było Euro 2012 i inne ważniejsze wydatki niż ochrona przeciwpowodziowa. W efekcie prace zapewne znowu się opóźnią.

0


 

_IGP2408

Woda zalała znaczną część zbiornika, zagroziła pojazdom budowy. Chociaż podobno planowane było próbne, częściowe zalanie zbiornika w kwietniu tego roku, w związku z opóźniającymi się pracami nie doszło ono do skutku. Jak widać naturze opóźnienie się nie spodobało i postanowiła wziąć sprawy we własne ręce. W chwili obecnej wszyscy zadają sobie pytanie – czy budowa opóźni się o kolejne lata? Czy rozwój turystyki w regionie zostanie zatrzymany znowu na parę lat z powodu kilkudniowych opadów deszczu? Wśród mieszkańców pojawiają się głosy, że należy zaskarżyć rząd. Jezioro miało być bowiem oddane do użytku już w 2008 roku. Jeżeli z powodu obecnej powodzi znowu zostanie przesunięte oddanie zbiornika do użytku pozew zbiorowy będzie prawie pewny. Ciekawe czy również wtedy premier odpowie ustami swojego ministra, że “Taki mamy klimat”.

Pełną fotogalerię zdjęć zbiornika Świnna Poręba z dnia dzisiejszego możecie zobaczyć pod adresem http://www.nababia.pl/node/328

Inne zapisy autora:

  0

  Avatar
  Andarian

  1 publikacje
  1 komentarze
   

  2 komentarz

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

   
  Authorization
  *
  *
  Registration
  *
  *
  *
  Password generation
  334816