Bez kategorii
Like

Czy składane w urzędach pisemne zobowiązania są wiążące dla obu stron?

25/01/2013
488 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Nieuczciwi współwłaściciele nie płacą podatków za wykorzystywany osobiście i wyłącznie przez siebie budynek gospodarczy.
Maszyna urzędnicza broniąc własnych racji trzyma stronę oszustów!

0


Mam do Was pytanie,
Czy dobrowolne zobowiązanie jednej ze stron współwłaścicieli nieruchomości złożone na piśmie w Wydziale Finansowym Urzędu Miasta i potwierdzone pieczęciami tegoż UM, oraz podpisami urzędników jest wiążące dla obu stron czy to tylko fikcja i zwykła manipulacja?
Do sporządzenia takiego zobowiązania doszło po przeprowadzonej kontroli UM.
Pisemne zobowiązanie dotyczy budynku gospodarczego wykorzystywanego indywidualnie przez stronę tam zamieszkującą. Współwłaściciele zobowiązali się pisemnie do pokrywania w całości zobowiązania podatkowego od tego budynku a pismo zostało potwierdzone przez Wydział Finansowy i załączone do dokumentów pokontrolnych.
Corocznie dostarczane decyzje podatkowe nie zawierały informacji o zaległościach aż do chwili obecnej gdzie informacja zawiera kwotę zaległości oraz odsetek karnych za okres lat sześciu.
Według zastępcy Prezydenta Miasta Starachowic pana Sylwestra Kwietnia takie pisemne zobowiązanie złożone po kontroli posesji dotyczącej właśnie ustalenia, kto i za co ma płacić, jest tylko zwykłą deklaracją nieobligującą tych współwłaścicieli do wywiązywania się z tego własnego zobowiązania podatkowego a zaległość według odpowiedzialności solidarnej dotyczy wszystkich.
W uzasadnieniu nie odniesiono się do braku informacji o zaległościach w corocznych decyzjach podatkowych oraz związanych z tym odsetek karnych.

Dziwną okolicznością jest tez fakt, nałożenia takowego zobowiązania tylko pozostałym współwłaścicielom pomimo odpowiedzialności solidarnej, na którą tak powołuje się UM, a w dodatku dotyczy to tylko tych, którzy nie zamieszkują tej nieruchomości i z niej nie korzystają od wielu lat.
Czy takie decyzje są w zgodzie z prawem czy zadaniem prawa jest ochrona oszustów i karanie pokrzywdzonych.  
 Bardzo interesuje mnie Wasze zdanie i rzeczowe informacje.
Pozdrawiam.

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
MrKrzysiek

Jestem zwyklym czlowiekiem który zdobyl wszechstronne doswiadczenia przezyl troche lat i umie wyciagac wnioski

92 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758