Bez kategorii
Like

Czy sekcja Walentynowicz to standard?

15/09/2012
498 Wyświetlenia
1 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

RP: Jaki sprzęt mają biegli, którzy przeprowadzą sekcje Walentynowicz? Ja dodam jeszcze pytanie – I dlaczego?

0


 

"Wojskowi prokuratorzy odrzucili wnioski pełnomocnika rodziny Anny Walentynowicz, wskazujące konkretne badania radiologiczne, które należałoby przeprowadzić podczas autopsji"

Jest więc zapewne jakaś przyczyna odmowy pełnej diagnostyki obrazowej i ograniczenia się tylko do badania przy pomocy tylko jednego urządzenia. 

 

"Prokuratura podejmując tego rodzaju decyzję procesową kierowała się ugruntowanym naukowo poglądem, że do celów diagnostyki obrazowej zmian pourazowych oraz poszukiwania tzw. ciał obcych w organizmie osoby zmarłej wykorzystuje się obecnie jedynie tomografy komputerowe (TC, TK) jako najnowszej generacji sprzęt służący do obrazowania zmian w ciele osób zmarłych, który zastąpił stosowaną w przeszłości klasyczną aparaturę radiologiczną"- uzasadnia kpt. Marcin Maksjan, który podpisał się pod dokumentem.

Radiolog: Nie ma urządzeń uniwersalnych

Nie zgadza się z tym mieszkający w Niemczech radiolog Mirosław Kraszewski, który doradzał Hamburze w doborze aparatury diagnostycznej koniecznej, jego zdaniem, do najbardziej szczegółowego prześwietlenia zwłok. – W przypadku radiografii konwencjonalnej (zdjęciowej) lub digitalnej można wykryć ciała obce mniejsze niż 0,1 mm – przekonuje, zastrzegając, że konieczne jest odpowiednie ustawienie parametrów.

Jego zdaniem aparat Philips MX 8000, wbrew zapewnieniom prokuratorów, nie jest urządzeniem najnowszej generacji, bo powstał około 12 lat temu. Kraszewski polemizuje też z tym, że urządzenie zastąpiło "klasyczną aparaturę radiologiczną" jak, np. RTG. – Każde urządzenie ma swoją specyfikę. Jeśli istniałby sprzęt uniwersalny, należałoby wyrzucić na śmietnik całą resztę – zauważa.

"Jedynie tomografia komputerowa uznawana jest jako najnowocześniejsza technika obrazowa do poszukiwania zmian pourazowych w układzie kostnym i wykrywania nawet najdrobniejszych ciał obcych obecnych w organizmie osoby zmarłej" – czytamy w postanowieniu prokuratorskim."

więcej->

http://www.rp.pl/artykul/933632.html?print=tak&p=0

 
http://www.rp.pl/artykul/626085,933632-Prokuratura-odrzuca-wnioski-Hambury-w-sprawie-ekshumacji-Walentynowicz.html?p=1

 
 

 

 

 

 

 

Inne zapisy autora:

0

Miroslaw Kraszewski
Miroslaw Kraszewski

Przenikliwy.Pisze o malo znanej patologii. Od stanu wojennego jestem glownie w Niemczech gdzie reaktywuje sie od roku 2000 politycznie sterowana kulture i Eksport NEOkultury - Wiodacej Kultury Niemiec - DEUTSCHE LEITKULTUR, zakazy jezyka polskiego

94 publikacje
70 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816