Bez kategorii
Like

Czy Polacy w Egipcie są bezpieczni?

03/02/2011
278 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Sytuacja w Egipcie staje sie coraz groźniejsza. Jak podaje beta.niezalezna.pl/5272/egipt-sytuacja-coraz-gro%C5%BAniejsza jest już 6 zabitych (choć Al-Dzazira mówiła już o 150) a rannych może być nawet 1500. Polacy tam przebywający mówią o panującym chaosie nad którym nie panują już władze. Mieszkańcy Kairu na razie nie przejawiają wrogości wobec turystów, jedak nie można nic kupić do jedzenia (niepokoją też informacje o uciecce więźniów). Wojsko jeszcze do wczoraj było dobrze oceniane przez Egipcjan jednak po nocny wydarzeniach może się to zmienić. Zaczyna dochodzić do atakowania zagranicznych dziennikarzy. Pobito dóch greckich dziennikarzy, a jednemu trzeba było udzielić pomocy w szpitalu. Dochodzi też do aresztowań dziennikarzy przez egipskie MSW min.szefową biura "Washington Post" w Kairze Leilę Fadel. Obecnie przebywa w Egipcie 4-4,2 tyś.polskich turystów. W czwartek […]

0


Sytuacja w Egipcie staje sie coraz groźniejsza. Jak podaje beta.niezalezna.pl/5272/egipt-sytuacja-coraz-gro%C5%BAniejsza jest już 6 zabitych (choć Al-Dzazira mówiła już o 150) a rannych może być nawet 1500. Polacy tam przebywający mówią o panującym chaosie nad którym nie panują już władze. Mieszkańcy Kairu na razie nie przejawiają wrogości wobec turystów, jedak nie można nic kupić do jedzenia (niepokoją też informacje o uciecce więźniów). Wojsko jeszcze do wczoraj było dobrze oceniane przez Egipcjan jednak po nocny wydarzeniach może się to zmienić. Zaczyna dochodzić do atakowania zagranicznych dziennikarzy. Pobito dóch greckich dziennikarzy, a jednemu trzeba było udzielić pomocy w szpitalu. Dochodzi też do aresztowań dziennikarzy przez egipskie MSW min.szefową biura "Washington Post" w Kairze Leilę Fadel.

Obecnie przebywa w Egipcie 4-4,2 tyś.polskich turystów. W czwartek i piątek do kraju ma wrócić około 2,5 tys. osób – zapowiedział prezes Polskiej Izby Turystyki Jan Korsak.Dane dotyczą firm zrzeszonych w PIT i nie obejmują Triady, która nie należy do Izby. Kalina Paluch z Triady oświadczyła, że w Egipcie znajduje się ok. 460 klientów biura. Jutro z Hurgady wróci do kraju ponad 260 osób. Pozostałych około 200 turystów ma przylecieć w przyszłą środę i piątek. ieksyość biur odwowało wyjazdy do Egiptu, jednak…niektóre biura wysyłają tam polskich turystów. Artur Altman z biura AlfaStar podał, że w środę z możliwości przelotu do Egiptu skorzystało 130 osób – nasze samoloty nadal latają do Egiptu. W tej chwili jest tam ok. 1400 klientów biura. Część wraca w piątek i sobotę, a część w przyszłym tygodniu – powiedział. Nasze MSZ zaleca powrót przebywającym tam Polakom ale nie zakazuje wyjazdów. I chyba jest to jedyne MSZ które ma takie podejście.

0

mnich zarazy

Jestem tym który pamieta dawna chwale Rzeczpospolitej i wierzy ze jeszcze powróci.

64 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758