POLSKA
Like

Czy PO zrealizowała w Polsce „scenariusz grecki”?

30/10/2015
961 Wyświetlenia
8 Komentarze
2 minut czytania
Czy PO zrealizowała w Polsce „scenariusz grecki”?

Po 8 latach rządów ekipy PO i PSL mamy gigantyczną dziurę budżetową (46 mld zł w tym roku i aż 54,6 mld zł w przyszłym), największe zadłużenie i dług publiczny w historii (oficjalnie ok. 1 bln zł, dług ukryty szacowany na 3 bln zł), podniesiony wiek emerytalny, podniesione wszystkie możliwe podatki, zlikwidowane wszystkie ulgi, zrabowane oszczędności emerytów z OFE, wyprzedany majątek narodowy. To, co pozostało to „chuj, dupa i kamieni kupa”, czyli czarny scenariusz grecki w dość zaawansowanej postaci.

0


Warto przypomnieć, że nie dalej jak kilkanaście tygodni temu Ewa Kopacz twierdziła, że Grecja stała się bankrutem bowiem jej rząd wydawał więcej, aniżeli był w stanie zarobić, przez co tworzył deficyt budżetowy wymuszający zaciąganie nowych kredytów. Co ciekawe – rząd Platformy Obywatelskiej przez ostatnich kilka lat postępował jota w jotę tak samo: również wydawał znacznie więcej, niż wynosiły wpływy do budżetu, przez co generował poważny deficyt budżetowy, który następnie zasypywał nowymi pożyczkami. Obecna (jeszcze) premier oraz jej ekipa z premedytacją powielali zatem „scenariusz grecki”, a później udawali przysłowiowego „Greka”.

Proste wyliczenie na bazie oficjalnych statystyk publikowanych przez Ministerstwo Finansów pokazuje, że skumulowany deficyt budżetowy 8-lecia rządów PO-PSL (lata 2008 – 2015) to 266,8 mld zł! O tyle rząd wydał więcej niż miał, posiłkując się głównie kredytami, które zwiększyły całkowite zadłużenie naszego kraju.

Jakby tego było mało rząd Ewy Kopacz zaplanował, że w przyszłym roku deficyt budżetowy wyniesie aż 54,6 mld zł! Rekordowy, najwyższy w historii deficyt przełoży się także na rekordowo wysokie potrzeby pożyczkowe brutto. Okazuje się, że aby związać koniec z końcem trzeba będzie pożyczyć gigantyczną kwotę 180 mld zł. Większość z tych pieniędzy pójdzie na rolowanie starych długów. Całkowite zadłużenie kraju (potrzeby pożyczkowe netto) mają się powiększyć o 73 mld zł. Spłata odsetek od długów zaciągniętych przez ekipę Tuska i Kopacz pochłonie kolejne 32 mld zł.

Ekipa Platformy Obywatelskiej straszyła nas Grecją. Patrząc jednak przez pryzmat jej dokonań z ostatnich 8 lat, ostrzeżenia odchodzącej ze stanowiska szefa rządu Ewy Kopacz można przyrównać do słów złodzieja, który ostrzega nas przed włamaniem, jakiego sam za chwilę dokona…

Źródło: Niewygodne.info.pl

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816