Bez kategorii
Like

Czy nasi węgierscy bracia dadzą się zastraszyć?

05/01/2012
487 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Głównie pod wpływem międzynarodowych ośrodków finansowych rząd premiera Viktora Orbana znalazł się pod ostrym atakiem… rządów europejskich, USA i innych.

0


Zachodnie media poświęcają wyjątkowo dużo uwagi reformom gospodarczym, konstytucyjnym i innym mającym na celu dobro uczciwie pracujących Węgrów, uniezależnienie się od międzynarodowych "banksterów" i zakończenie rządów pseudodemokracji posowieckich elit. Parę dni temu w Budapeszcie 30 tys. przeciwników reform, przy współudziale b. reformatorów komunistycznych Węgier, głośno demonstrowało przeciwko “zagrożonej demokracji” wyzywając premiera Orbana: Dyktator, Tyrant, itp. obelgami. 

 
Po przeczytaniu kilkunastu artykułów i oglądnięciu kilku programów telewizyjnych w zachodnich mediach nie mogę się oprzeć wrażeniu o zaplanowanej i skoordynowanej nagonce na reformujące się w wielkich trudach Węgry. Skąd ta nagła troska o demokrację w tak niewielkim i małoznanym im kraju? Czyje interesy są tam zagrożone, że zachodnie rządy grożą sankcjami ekonomicznymi i polityczną izolacją rządowi Orbana wybranemu przez 2/3 Węgrów? 
 
Nasuwa się też pytanie: dlaczego the same rządy tak łatwo przełknęły rosyjską wersję o katastrofie TU-154M i śmierci polskiej elity w Smoleńsku? Przecież mają szpiegowskie satelity, swoje służby wywiadowcze, ekspertów od katastrof lotniczych, dyplomatów dobrze znających fakty w posowieckich krajach. A milczą, chociaż widzą postępujące uzależnienie Polski – ich NATOwskiego partnera od ich niedawnego zimnowojennego wroga, aczkolwiek udającego demokratyczne państwo prawa. Dlaczego głośniej nie wytykają Rosji sfałszowanych wyborów?
 
Widocznie krótkowzrocznie kierują się własnymi interesami, tak jak w 1938 roku premierzy Chamberlain i Daladier drżący przed Hitlerem. Czyżby ich następcy w zachodnich stolicach zapomnieli czym skończyło się udawanie, tchórzostwo i celowe niedostrzeganie prawdy?

 
http://www.theglobeandmail.com/globe-investor/investment-ideas/breaking-views/hungary-headed-the-wrong-way/article2291645/
 
 
http://www.economist.com/search/apachesolr_search/hungary
 

Rzecznik premiera Orbana – Peter Szijjarto powiedział, że krytyka nowej konstytucji jest niepoprawna i wyolbrzymiona. Upierał się twierdząc, że nowa konstytucja zastąpi starą wadliwą, istniejącą w edytowanej formie od czasu upadku komunizmu 21 lat temu. Odwrotnie niż konstytucje w krajach sąsiedzkich Węgier.  

A jak de facto wygląda przestrzeganie Konstytucji w III RP, to my dobrze wiemy.
 

http://www.ft.com/intl/cms/s/0/ee7d9e6a-3630-11e1-a3fa-00144feabdc0.html#axzz1iX8WYaaA

 

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Vars

Doswiadczony dlugim zyciem na Zachodzie, widze zza Atlantyku sprawy w Polsce i na swiecie czesto inaczej niz wielu rodaków.

174 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816