Bez kategorii
Like

Czy katolicka Polska wybierze ludzi sumienia ?

24/09/2011
383 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Czy katolicka Polska wybierze ludzi sumienia, w takim stopniu by mogli samodzielnie rządzić?. Takie jest pełne pytanie. Wszak tylko taki wynik wyborów gwarantuje naprawę Państwa i reformy w stylu węgierskim.

0


Czy katolicka Polska wybierze ludzi  sumienia, w takim stopniu by mogli samodzielnie rządzić?. Takie jest pełne pytanie. Wszak tylko taki wynik wyborów gwarantuje naprawę Państwa i reformy w stylu węgierskim. B. Przydatne do osiągnięcia tego celu byłoby przypomnienie katolickiej Polsce, t. zn. wiernym zgromadzonym w kościołach (w ostatnie przedwyborcze niedziele), wezwania Bł. Ojca Św. JPII wszystkich katolików do aktywności (tekst poniżej). Czy nasi wielbni pasterze zechcą to uczynić, nie jestem przekonany, ale trzeba tego od nich wymagać.  W tak ważnej sprawie warto rozmawiać bez tremy nawet z hierarchą najwyższej rangi. Dlatego postanowiłem w kilku kościołach, będących w moim zasięgu, przedstawić (dla przypomnienia) wielbnym proboszczom i Prezesom Parafialnych Odziałów Akcji Katolickiej (POAK), ten fragment Adhortacji,  spotkając się z pozytywną reakcją. Apeluję do licznych patriotycznych blogerów i komentatorów aby zechcieli oderwać się na krótko od klawiatury, i dla naszych wspólnych celów zrobili to samo. Wydaje mi się, że oprócz pisania wielu cennych tekstów, ważne (a może najważniejsze) są czyny
Ludzie  sumienia w dzisiejszej  Polsce (o których wołał nasz Papież) to na pewno nie ci, którzy lekceważą starania i przeciwdziałają dochodzeniu prawdy o przyczynach tragedii smoleńskiej, zamiatają pod dywan afery, korupcję, oraz są zwolennikami aborcji na życzenie, eutanazji  i legalizacji związków homoseksualnych jako małżeństw.

PS. Fragment Adhortacji jest łatwy do skopiowania w Wordzie 
 
                  
 
Jan Paweł II
POSYNODALNA ADHORTACJA APOSTOLSKA
CHRISTIFIDELES LAICI (fragment)
O POWOŁANIU I MISJI ŚWIECKICH W KOŚCIELE I W ŚWIECIE
Do biskupów, kapłanów, diakonów, zakonników, zakonnic i wszystkich katolików świeckich
3. PILNE POTRZEBY WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA
Nowe sytuacje zarówno w Kościele, jak i w życiu społecznym, ekonomicznym,politycznym i kulturalnym domagają się dzisiaj ze szczególną siłą zaangażowania świeckich. Bierność, która zawsze była postawą nie do przyjęcia, dziś bardziej jeszcze staje się winą. Nikomu nie godzi się trwać w bezczynności.
 
 
0

99999

Mam korzenie patriotyczne i chce to wyrazic w dzialalnosci blogerskiej

23 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758