Globalnie i Lokalnie
Like

Czy Gowin zdobędzie Podkarpcie?

27/10/2013
883 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Czy Gowin zdobędzie Podkarpcie?

W niedzielę (27 listopada) w auli Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyła się Podkarpacka Konwencja Regionalna nowego projektu Jarosława Gowina „Godzina dla Polski” (1godzina.pl).

0


Gowin-

W pierwszych rzędach siedzieli znani podkarpaccy politycy i samorządowcy. Był m.in. senator Kazimierz Jaworski (Solidarna Polska – wybrany z listy Prawa i Sprawiedliwości), Andrzej Szlęzak, prezydent Stalowej Woli, Robert Choma, prezydent Przemyśla (obaj byli kiedyś w PiS) oraz Piotr Przytocki, prezydent Krosna (bezpartyjny, w ostatnich wyborach wspierany przez PO). Na konwencję przyszli m.in. burmistrz Błażowej Zygmunt Kustra, burmistrz Łańcuta Stanisław Gwizdak, burmistrz Jasła Andrzej Czernecki, wójt Jarocina Zbigniew Walczak, wójt Brzyska Rafał Papciak, a także kilku radnych m.in. z Łańcuta (Jacek Bartman, Jakub Czarnota) i wielu innych. Na sali można było zauważyć wielu działaczy politycznych kojarzonych z prawicą, m.in. Mariusza Szewczyka, byłego komisarza Dębicy i do niedawna wicedyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Były minister mówił przede wszystkim o małych i średnich przedsiębiorcach oraz rodzinie. Słuchało go ponad 300 osób. Podczas konwencji przedstawiono koordynatorów powiatowych nowego projektu Jarosława Gowina „Godzina dla Polski”. Koordynatorem w województwie podkarpackim jest Stanisław Kruczek, radny powiatowy powiatu rzeszowskiego, wybrany z listy Prawa i Sprawiedliwości, prezes Okręgowej Spółdzielni Telefonicznej w Tyczynie.

Jarosław Gowin zapewnił, że nowy ruch wystawi na pewno listę w wyborach do sejmiku w Małopolsce. Nie wyklucza podobnej na Podkarpaciu. Liczna obecność samorządowców napawa byłego ministra optymizmem. Stwierdził nawet, że „po dzisiejszej konwencji trzeba postawić znak zapytania przy stwierdzeniu, że Podkarpackie to bastionie PiS”.

Z kolei Stanisław Kruczek, koordynator wojewódzki ruchu „Godzina dla Polski” na Podkarpaciu zapowiada, że chodzi o zebranie ludzi nowych, młodych, nie angażujących się do tej pory politycznie.

Koordynatorzy powiatowi to członkowie stowarzyszeń, klubów sportowych, społecznicy – powiedział Stanisław Kruczek. – Budowa list będzie też w oparciu o znanych ludzi, często nie zagospodarowanych – dodał.

W połowie grudnia odbędzie się zjazd nowego ruchu Gowina w Warszawie. – Tam zapadnie decyzja, czy zorganizować się w reprezentację polityczną – mówił Jarosław Gowin. – Ale są też głosy za samorządowo-obywatelskimi listami do sejmików.

***

Gowin-1

Czy Gowin zdobędzie Podkarpcie? To bardzo ważne pytanie. Pojawienie się na konwencji nowego projektu Jarosława Gowina „Godzina dla Polski” kilku prezydentów miast Podkarpacia daje do myślenia. Dołączają do nich burmistrzowie i radni. Tworzy się poważna drużyna. Do Jarosława Gowina dołączył senator Kazimierz Jaworski, a to poważny polityk. Złośliwi komentują, że szykuje sobie dobre miejsce w wyborach do Parlamentu Europejskiego. A niech tam, kto mu broni. Jeśli tak się stanie, to senator Kazimierz Jaworski będzie na pewno mocnym konkurentem dla europosła Tomasza Poręby.

Więcej o nowej inicjatywie Gowina: http://jgowin.pl/2013/10/godzina-dla-polski-pierwsze-podsumowanie/

0

Adam Kulczycki http://www.gazetaparlamentarna.pl

Doktor socjologii, dziennikarz, niezależny publicysta. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Zainteresowania: polityka wschodnia (Ukraina, Rosja, Białoruś), Francja, Polonia świata, poezja, problematyka społeczna, współczesna rodzina, problematyka regionalna

182 publikacje
62 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758