Globalnie i Lokalnie
Like

Czy Gowin zdobędzie Podkarpcie?

27/10/2013
630 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Czy Gowin zdobędzie Podkarpcie?

W niedzielę (27 listopada) w auli Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyła się Podkarpacka Konwencja Regionalna nowego projektu Jarosława Gowina “Godzina dla Polski” (1godzina.pl).

0


Gowin-

W pierwszych rzędach siedzieli znani podkarpaccy politycy i samorządowcy. Był m.in. senator Kazimierz Jaworski (Solidarna Polska – wybrany z listy Prawa i Sprawiedliwości), Andrzej Szlęzak, prezydent Stalowej Woli, Robert Choma, prezydent Przemyśla (obaj byli kiedyś w PiS) oraz Piotr Przytocki, prezydent Krosna (bezpartyjny, w ostatnich wyborach wspierany przez PO). Na konwencję przyszli m.in. burmistrz Błażowej Zygmunt Kustra, burmistrz Łańcuta Stanisław Gwizdak, burmistrz Jasła Andrzej Czernecki, wójt Jarocina Zbigniew Walczak, wójt Brzyska Rafał Papciak, a także kilku radnych m.in. z Łańcuta (Jacek Bartman, Jakub Czarnota) i wielu innych. Na sali można było zauważyć wielu działaczy politycznych kojarzonych z prawicą, m.in. Mariusza Szewczyka, byłego komisarza Dębicy i do niedawna wicedyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Były minister mówił przede wszystkim o małych i średnich przedsiębiorcach oraz rodzinie. Słuchało go ponad 300 osób. Podczas konwencji przedstawiono koordynatorów powiatowych nowego projektu Jarosława Gowina “Godzina dla Polski”. Koordynatorem w województwie podkarpackim jest Stanisław Kruczek, radny powiatowy powiatu rzeszowskiego, wybrany z listy Prawa i Sprawiedliwości, prezes Okręgowej Spółdzielni Telefonicznej w Tyczynie.

Jarosław Gowin zapewnił, że nowy ruch wystawi na pewno listę w wyborach do sejmiku w Małopolsce. Nie wyklucza podobnej na Podkarpaciu. Liczna obecność samorządowców napawa byłego ministra optymizmem. Stwierdził nawet, że “po dzisiejszej konwencji trzeba postawić znak zapytania przy stwierdzeniu, że Podkarpackie to bastionie PiS”.

Z kolei Stanisław Kruczek, koordynator wojewódzki ruchu “Godzina dla Polski” na Podkarpaciu zapowiada, że chodzi o zebranie ludzi nowych, młodych, nie angażujących się do tej pory politycznie.

Koordynatorzy powiatowi to członkowie stowarzyszeń, klubów sportowych, społecznicy – powiedział Stanisław Kruczek. – Budowa list będzie też w oparciu o znanych ludzi, często nie zagospodarowanych – dodał.

W połowie grudnia odbędzie się zjazd nowego ruchu Gowina w Warszawie. – Tam zapadnie decyzja, czy zorganizować się w reprezentację polityczną – mówił Jarosław Gowin. – Ale są też głosy za samorządowo-obywatelskimi listami do sejmików.

***

Gowin-1

Czy Gowin zdobędzie Podkarpcie? To bardzo ważne pytanie. Pojawienie się na konwencji nowego projektu Jarosława Gowina “Godzina dla Polski” kilku prezydentów miast Podkarpacia daje do myślenia. Dołączają do nich burmistrzowie i radni. Tworzy się poważna drużyna. Do Jarosława Gowina dołączył senator Kazimierz Jaworski, a to poważny polityk. Złośliwi komentują, że szykuje sobie dobre miejsce w wyborach do Parlamentu Europejskiego. A niech tam, kto mu broni. Jeśli tak się stanie, to senator Kazimierz Jaworski będzie na pewno mocnym konkurentem dla europosła Tomasza Poręby.

Więcej o nowej inicjatywie Gowina: http://jgowin.pl/2013/10/godzina-dla-polski-pierwsze-podsumowanie/

Inne zapisy autora:

0

Adam Kulczycki
Adam Kulczycki http://www.gazetaparlamentarna.pl

Doktor socjologii, dziennikarz, niezależny publicysta. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Zainteresowania: polityka wschodnia (Ukraina, Rosja, Białoruś), Francja, Polonia świata, poezja, problematyka społeczna, współczesna rodzina, problematyka regionalna

182 publikacje
62 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816