Komentarze dnia
Like

Czy antypolonizm to geszeft a nie dyskryminacja?

28/12/2013
1339 Wyświetlenia
12 Komentarze
2 minut czytania
Czy antypolonizm to geszeft a nie dyskryminacja?

Tomasz Lejman: “A do tego wszystkiego w reportażu pokażemy tez metody działania Jugendamtów , czyli urzędów do spraw młodzieży, które bardzo często decydują o tym jak wyglądać ma spotkanie pomiędzy rodzicem i dzieckiem, no i tutaj dochodzimy do wniosku, że działania tych Jugendamtów nie maja nic wspólnego, czy maja mało wspólnego z dyskryminacją, to raczej po prostu czysta ekonomia.”

0


Wybielanie niemieckiej tradycyjnej i systemowej dyskryminacji Polaków w “polonijnym” z nazwy nadajniku “Polsat News” i montaż materiału pod tezę wybielania Niemców – którzy nie ukrywają przecież ich zakazów używania Polakom języka polskiego oraz ich zakazów widywania polskich rodziców – tezę wygłoszoną ustami berlińskiego korespondenta Tomasza Lejmana z początku audycji słowami – “działania tych Jugendamtów nie maja nic wspólnego, czy maja mało wspólnego z dyskryminacją” – jest relatywizacją, jeżeli nie nawet prostackim zakłamywaniem istnienia dobrze udokumentowanej systemowej, politycznej rzeczywistości dyskryminacyjnego działania SYSTEMU Jugendamtu. Jak nazwać planowe polityczne działanie i efekt zakazu widywania dziecka przez miesiące lub nawet lata i oduczania języka polskiego, poprzez bezpośrednie lub pośrednie zakazy w izolacji od polskiego języka, kultury i rodziny, wiedząc jak się ten proces od setek lat w niemieckiej kulturze nazywa – Zwangsgermanisierung – przymusowa germanizacja, lub obecnie eufemistycznie Assimilation – asymilacja obcokrajowców. Trudno podejrzewać niemieckiego korespondenta o to, ze nie zna niemieckiej kultury i metod przymusowej germanizacji, lub jest po prostu niedoukiem lub leniem, który nie sięgnął do Internetu ażeby się zorientować w liczbach przymusowo zgermanizowanych, wiec dyskryminowanych polskich dzieci i ich dyskryminowanych rodziców – dlatego nasuwa się inne podejrzenie. Czy antysemityzm to geszeft a nie dyskryminacja, Panie Lejman?

Polsat News, zaginione dzieci

Polsat News, zaginione dzieci

Audycja będzie powtórzona 29.12.2013 o godz 16:15. Płatna wersja jest dostępna tutaj -> http://programtvonline.pl/zaginione-dzieci

Inne zapisy autora:

0

Miroslaw Kraszewski
Miroslaw Kraszewski

Przenikliwy.Pisze o malo znanej patologii. Od stanu wojennego jestem glownie w Niemczech gdzie reaktywuje sie od roku 2000 politycznie sterowana kulture i Eksport NEOkultury - Wiodacej Kultury Niemiec - DEUTSCHE LEITKULTUR, zakazy jezyka polskiego

94 publikacje
70 komentarze
 

 1. @Tomasz Lejman -> Marginalizowanie/zakłamywanie dyskryminacji Polaków i tym samym wybielanie polityki Niemiec jest moim poważnym zarzutem, do którego się Pan redaktor nie odniósł. Przyznał jednak, że Jugendamt jest tematem pobocznym, wiec mój zarzut jest trafiony. Do tego miał nawet okazję przemilczenia zakłamywania dyskryminacji, ale tego nie zrobił – natomiast powielił niemiecką prawdę. Motywów się można domyślać – Niemcy tez mówią, piszą, że zakazywanie języka polskiego Polakom i ich wynaradawianie, to nie jest dyskryminacja. Polska prawda, polski punkt widzenia jest inny – to jest dyskryminacja. https://www.facebook.com/photo.php?v=717074138304915&set=vb.343689362310063&type=2&theater

  0
 2. “TV Polsat News Berlin Szanowny Panie. Tematem programu jest pokazanie błędów polskiego państwa, a temat Jugendamtow jest tematem pobocznym i tu tez pokazujemy w jak skandaliczny sposób one działają. Ma Pan prawo do tego, by traktować pokazywanie polskich błędów i niemieckiej skuteczności szkodzącej polskim rodzinom jest wybielaniem, ale tu muszę Pana z błędu wyprowadzić. Najważniejsza w tej sprawie jest dyskusja (bez obrażania), by politycy zrozumieli, że problem jest i że należy go wreszcie załatwić. I ja i Pan wiemy obaj, że od wielu lat nikt nie zadziałał skutecznie. Wiec bardzo proszę o nie przypisywanie politycznej stronniczości, bo do tego akurat mi daleko. Pozdrawiam serdecznie Tomasz Lejman”

  0
 3. Jak i po co ma ingerować polskie państwo, skoro według autora programu i jego, przez niego dowiedzionej tezy “działania tych Jugendamtów nie maja nic wspólnego, czy maja mało wspólnego z dyskryminacją” – skoro wszystko jest w zgodzie z niemiecką tradycją, kultura i polityką wynaradawiania Polaków w niemieckich domach dziecka i rodzinach zastępczych – co traktowane było i jest jako ukulturalnianie?

  0
 4. Chcesz dowiedzieć się więcej o Tomasz Lejman?
  Wystarczy zarejestrować się za darmo w platformie XING.

  Zarejestruj się za darmo
  Informacje profiluTomasz Lejman
  Portfolio
  Inne profile w sieci Web
  Kontakty
  Grupy
  Wydarzenia
  Aktywność
  Doświadczenie zawodowe

  5 lata
  7 miesiące
  06/2008 – dziś
  Deutschlandkorrespondent
  (Nazwa firmy jest widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników).
  Branża:
  Dziennikarstwo
  Typ organizacji:
  Spółka akcyjna emitująca akcje w obrocie publicznym
  Rozmiar firmy:
  1001–5000 pracowników
  Zatrudnienie:
  Wolny zawód
  Poziom kariery:
  Profesjonalista(-tka)

  0
  • I am most looking forwrad to my boys having fun in a children friendly environment that encourages collaborative creativity. I have twin 21 month year old boys and it can be hard to find events where they can go wild, and it’s encouraged. I am looking forwrad to the fact they can enjoy this while being the wild little guys they are.

   0
 5. To przedstawienie niemieckiego punktu widzenia sprawy w sensie “Polacy są sobie sami winni” – w domyśle czego – tego że Niemcy wychowują polskie dzieci na Niemców na zasadzie przymusowej germanizacji, wynaradawiania, wyobcowania rodzicielskiego i narodowosciowego, czyli z pogwałceniem Konwencji Praw Dziecka i Konwencji Praw Człowieka – stosując dyskryminację jest, zdaniem redaktora warte dyskusji? To są przecież proste sprawy – bezdyskusyjna dyskryminacja. Jeżeli ktoś nie rozumie litery KPD i KPC, nie ma pomysłu na rozwiązanie problemów, ma za suflerów polskojęzycznych Niemców, powinien się chyba jak najszybciej zająć czymś innym, niż powielaniem antypolskich poglądów zakłamujących dyskryminację Polaków. Sondowanie stopnia akceptacji dyskryminacji przez polskie dzieci i ich polskich rodziców prowadzone sposobem – wywoływania dyskusji jest ciekawym antypolskim zabiegiem socjotechnicznym.

  0
 6. Szanowny panie Lejman, skoro Pańskim zadaniem było spowodowanie dyskusji, to ja zapytuje uprzejmie kiedy, gdzie, jak i z czyim udziałem ta dyskusja jest przewidziana? Czy formula “bez Polaków o Polakach nadal obowiązuje”- czy polskojęzyczni Niemieccy aktorzy w roli Polaków i jednocześnie komercyjnie motywowanych obrońców Polaków z niemieckich stowarzyszeń, zostaną przedstawieni w prawdziwym świetle?

  0
 7. Zamiast programu Zaginione Dzieci o niemieckiej dyskryminacji polskich dzieci 29.12.2013 16:15 pokazują wypuszczonego z Rosji aktywistę Greenpeace..Czyżby pan redaktor Lejman kogoś zawiódł?

  0
 8. No proszę, polskojęzyczny Polsat news usunął ze strony FB https://www.facebook.com/polsatnewsberlin?fref=ts informacje i wszystkie komentarze dotyczące omawianej w artykule audycji. Jest to dla mnie następny dowód tego do czyich celów służy ten polskojęzyczny publikator zakłamujący dyskryminacje Polaków w Niemczech ustami Tomasza Lejmana. Pozostał tylko link https://www.facebook.com/photo.php?v=717074138304915&set=vb.343689362310063&type=2&theater

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816