Zdrowie
Like

Często przepisują leki, aby pozbyć się chorych

30/08/2014
291 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Często przepisują leki, aby pozbyć się chorych

Brytyjscy naukowcy wykazali, że połowa lekarzy wypisuje leki, aby pozbyć się upierdliwych pacjentów.

Badanie wykazało, że 45% lekarzy przepisywało leki, nawet jeśli wiedzieli, że te nie zadziałają. 90% medyków działa pod presją pacjentów! Lekarze, pracujący w różnych częściach kraju, którzy wzięli udział w ankiecie, nie mają pewności, że 25% leków wypisywanych w ciągu tygodnia, jest wskazane i konieczne.

0


 

44% medyków przypisuje medykamenty ludziom, bo ci są zbyt roszczeniowi i trzeba się ich jakoś pozbyć. Odmowa przypisania leków kończy się często protestem pacjentów, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci.

„Jeśli nie przypiszesz żadnego leku, ludzie powrócą następnego dnia, albo odwiedzą innego lekarza” – przyznał jeden z pracowników brytyjskiej służby zdrowia.

Należy pamiętać, że na początku tego miesiąca, brytyjskie ministerstwo zdrowia i University College London przeprowadzili badania, która wykazały, że liczba pacjentów leczonych antybiotykami przy drobnych dolegliwościach, znacznie wzrosła w ostatnich latach. Podczas, gdy w 1999 roku antybiotyki na kaszel i przeziębienie przypisywano 36% chorym, to w 2011 roku liczba ta osiągnęła poziom 51%.

70% ankietowanych stwierdziło, że lekarze przepisują antybiotyki, bo nie mają pewności co do rodzaju infekcji u pacjenta, a 24 % uważa, że to wina stosowania zbyt prostych metod i narzędzi diagnostycznych. Każdego roku w Anglii wydawane jest 35 milionów recept na antybiotyki. Od 2000 roku liczba ta wzrosła do 30%, podaje National Health Service. W międzyczasie, od zakażeń opornych na antybiotyki w Wielkiej Brytanii, umiera co roku 5 tys. osób.

Autor: tallinn
Źródło: Zmiany na Ziemi

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Wiadomości Zdrowie za Zdrowie

586 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816