Komentarze dnia
Like

Czemu nie wspieram WOŚP? Przewałkujmy to jeszcze raz

06/01/2014
98 Wyświetlenia
2 Komentarze
2 minute czytania
Czemu nie wspieram WOŚP? Przewałkujmy to jeszcze raz

Jako że nieuchronnie zbliża się kolejny finał WOŚP postanowiłem “przewałkować” mój stosunek to tego przedsięwzięcia.

Pierwszym argumentem jest to że gdyby podliczyć pieniądze przeznaczone na organizację imprezy oraz czas reklamowy w TV (oczywiście należy wziąć pod uwagę że ludzie dosyć chętnie to oglądają) wyszłoby że jest to suma większą od zebranej, więc gdzie logika ja się pytam? Nie wspominając o przelocie F-16 czy innych fanaberii. 

Drugą sprawą jest sposób działania fundacji, zdecydowanie wolę pomoc “po cichu”, bez medialnego szumu ileśmy to nie zebrali. Słyszeliście kiedyś o drugiej takiej fundacji wspieranej przez media? Nie ma zwyczajnie potrzeby, a chociażby Caritas zbiera rocznie więcej i ta pomoc trafia nie do państwowych szpitali, załatwiając za nie psi obowiązek… Przez co ludzie uważają się za niemalże świętych, bo dali złotówkę Owsiakowi co ich rozgrzesza na następny rok z pomocy innym.

No właśnie, publiczne szpitale. W rzeczywistości wspomagany jest po prostu budżet państwa. I jest to na rękę wszystkim politykom, nawet PiSiorom którzy od czasu do czasu poudają sceptycznie nastawionych.

Moim zdaniem cały WOŚP jest po to bo… zwyczajnie taka impreza jest potrzebna, żeby ludzie poczuli się lepiej wspomagając tym samym budżet państwa. Ludzie dający na orkiestrę są zwyczajnie naiwni, kierują się często dobrą wolą, więc z tym za bardzo nie walczę , tylko próbuję im wpoić te kilka “zasad”, a p. Owsiaka nigdy nie lubiłem i to nie wcale za orkiestrę, bo nie wykluczone że i on nie zdaje sobie sprawy z tego czemu Ci wszyscy politycy go tak lubią. Spodziewam się także że dla większości “nie odkryłem Ameryki” tym wpisem. 😉

Polecam także:

https://3obieg.pl/owsiak-vs-caritas

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dlaczego-nie-daje-owsiakowi-argumenty-w-punktach-3-2014-01

Inne zapisy autora:

HubertKrzynowek

2 publikacje
2 komentarze
 

2 komentarz

 1. Max Otto von Stirlitz

  Herrn Krzynöwek
  *
  Miałeś kiepski dzień piszac beznadziejne socjotechniczna notke o jezyku kurwa Owsiak.
  ?
  Wkleiles klipy z cipy ilustrujac “padline literacka” muzycznym belkotem cwaniaczka komunistycznego Mario cow_boy’a Golonki.
  ??
  Uzyles krasnala jako afrodyzjaka intelektu , nota bene bardzo porzadna figurka ogrodowa wykorzystywana w jumie polsko-niemieckiej ..
  ???
  Wyobraź sobie taką sytuację: jesteś hetero, twój brat syjamski jest gejem, ma dzisiaj randkę, a jedyny wasz tyłek jest po twojej stronie.
  *
  Max Otto von Stirlitz.
  *
  PS. Przeczytaj, pomysl , moze napiszesz krwawa riposte wlasnych ( sic! ) skojarzen :
  — “Teleewangelista (rzecz o “Jurku” Owsiaku)”– Bibula pismo niezalezne ,aktualizacja:
  2009-08-2 8:22 am .

  😎

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217