Nowe Technologie i Medycyna
Like

Czarny humor

30/09/2013
1011 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Czarny humor

Szczepienie dzieci jest obowiązkowe. Lista szczepień – długa. Za niedopełnienie obowiązku – mandat. Taką właśnie karę nałożył Sanepid na pewną rodzinę, która świadomie nie zaszczepiła swojego dziecka. Rodzina odwołała się do sądu i w końcu NSA orzekł, że Sanepid nie ma prawa nakładać takich mandatów, to imponderabilia… wojewody.

0


No dobrze, ale gdzie tu tytułowy czarny humor?

Po pierwsze uzasadnienie pani Ewelina Buganik ukaranej mandatem: „To niedemokratyczne, że każą nam robić coś wbrew naszym przekonaniom”. Demokratycznie wybrani posłowie w demokratycznym głosowaniu demokratycznie uchwalili, że dzieci trzeba szczepić a koncernom farmaceutycznym demokratycznie płacić zaś społeczeństwo demokratycznie karać gdy się nie podporządkuje, a jak się nie podoba, to społeczeństwo może im demokratycznie naskoczyć. Słowem – demokracja pełną gębą.

Po drugie – argumentacja Jolanty Musiały, zastępcy lubuskiego inspektora sanitarnego: „szczepionki mogą być niebezpieczne dla dziecka, co nie znaczy, że trzeba ich unikać. Dlatego też przed każdym nakłuciem prowadzone jest lekarskie badanie kwalifikacyjne”. A na rtęć, która w niektórych szczepionkach używana jest jako konserwant? Biorąc pod uwagę, że ilość obowiązkowych szczepień rośnie i część jest wykonywana jednocześnie pytanie o potencjalną szkodliwość Thimerosalu (49,6% etylortęci) nie jest bezzasadne.

Fot.: internet

0

Michał Nawrocki https://3obieg.pl

232 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758