HYDE PARK
Like

Cywilizacja (WARIACKA) Polska oraz Nawigatorzy (WARIACI) Jutra – to OBŁĄKANY BEŁKOT

30/08/2013
1010 Wyświetlenia
20 Komentarze
9 minut czytania
Cywilizacja (WARIACKA) Polska oraz Nawigatorzy (WARIACI) Jutra – to OBŁĄKANY BEŁKOT

Uwaga !!! Ostatnio w różnych miejscach internetu pojawiają się informacje na temat tzw. “Cywilizacji Polskiej” oraz reklama jakiejś firmy pod hasłem “Nawigatorzy Jutra”.

0


Obydwa przedsięwzięcia (na szczęście znacznie ograniczone terytorialnie, demograficznie i umysłowo) oparte są o INTELEKTUALNE OSZUSTWA.
.
1. CYWILIZACJA POLSKA.
Pomysł ten oparty jest o archaiczne, XIX wieczne, mechanistyczne (znowu ten Newton !!!) koncepcje człowieka. Uznano (np. idiota Freud, drugi kretyn Jung), że człowiek to taki mechanizm jak zegarek i można go precyzyjnie regulować (co za IDIOCI !!!). Podobnie myślał Koneczny wymyślając swoje koncepcje cywilizacyjne. Miał on co prawda kilka ciekawych i prawdziwych spostrzeżeń, ale jego najważniejsza koncepcja – koncepcja cywilizacyjna jest z gruntu fałszywa, gdyż posługuje się SKRÓTAMI MYŚLOWYMI.
.
Uznał on, że poszczególne “cywilizacje” mają określone zasady. Tymczasem te zasady są zmienne nawet w obrębie danej grupy kulturowo-religijnej, a nie mówiąc o tym, że ludzie działają wbrew swoim “prawom”. Przykładowo: chrześcijańscy i katoliccy Niemcy tworzyli obozy koncentracyjne, mordowali niewinnych ludzi i uważali się za “rasę panów”. Jaki to ma związek z ich cywilizacją ???
.
Tak naprawdę nie da się nawet postawić granicy między poszczególnymi grupami ludzkimi (jest ona płynna), a nawet w obrębie danej grupy nie ma jedności. W dodatku wszystko zmienia się płynnie w czasie. Przykład: pierwsi chrześcijanie – chrześcijaństwo rzymskie – chrześcijaństwo średniowiecza – chrześcijaństwo po protestantyzmie – XIX wiek – chrześcijaństwo po II soborze – obecne laickie chrześcijaństwo.
.
Przy czym zauważmy, że równolegle w Europie mamy przykłady każdego z tych etapów chrześcijaństwa !!!
.
Tymczasem Krzysztof Wojtas ubzdurał sobie (nie wiadomo na jakiej podstawie) istnienie “Cywilizacji Polskiej”. Co więcej: on chce pod tym hasłem w jakiś sposób zjednoczyć (!?) narody od Bałtów po Bałkany (z Węgrami) oraz wschód Europy. To jest CHORE dla każdego, kto naprawdę zna te kraje i narody. Nie ma możliwości, żeby Polak z Rosjaninem się dogadał i to nie chodzi o płaszczyznę emocjonalno-etyczną, tylko po prostu o POLITYKĘ i WŁADZĘ.
.
Pomysły Wojtasa to KOMPLETNA ABSTRAKCJA, projekcja jego urojeń i dowód OBŁĄKANIA.
Wskazuje na to fakt, że oznajmił publicznie, że jest astrologiem (zajmuje się tym 20 lat i uważa, że “coś w tym jest”). Co więcej: gdzieś określił nawet swoją ideę CP jako CS (cywilizacja słowiańska, a więc idiotyczny panslawizm !!!) oraz napisał o Polskim Imperium (trzeba być już kompletnie narąbanym IDIOTĄ, żeby BREDZIĆ o imperium).
.
Chcecie słuchać idei i pomysłów OBŁĄKANEGO ASTROLOGA o imperialnej Polsce ?!
.
Ale co nam szkodzi ??? Przecież obłąkanych idei jest bez liku !!! (np. Nawigatorzy Jutra, nikanderyści itp.)
.
Otóż problem polega na tym, że ludzie tacy jak Wojtas NISZCZĄ POLSKĘ i PATRIOTYZM. Odciągają swoimi chorymi ideami uwagę ludzi od ISTOTY problemu i kierują ich energię na jałowe pseudo-intelektualne BREDNIE o pseudo-filozofii !!!
.
Tacy ludzie są dla Polski SKRAJNIE NIEBEZPIECZNI, bo powodują zamęt pojęciowy. Ludzi, którzy walczą o Polskę nazywa Wojtas “żydami” lub “zdrajcami” itp.
.
Tymczasem to, co jest WAŻNE to: transparencja władzy, zmiana obecnego systemu administracji państwa, wybory BEZPOŚREDNIE na stanowiska szefów policji, prokuratury, sądów i paru innych organów.
.
Ale dla astrologa Wojtasa to nie ma żadnego znaczenia.
.
Z tego miejsca wzywam więc WAS WSZYSTKICH !!! Pogońcie tego człowieka z przestrzeni internetowej !!! Niech po “obłąkanej cywilizacji polskiej” nie pozostanie nawet NAJMNIEJSZY ŚLAD w internecie !!!
Proponuję aby każdy z Was pod tym tekstem określił się PRZECIWKO OBŁĄKANIU cywilizacją polską !!!
Napiszcie, DLACZEGO jesteście przeciwko tej chorej idei !!! Zbierzmy argumenty, a potem ten tekst skonsolidujemy i będziemy publikować wszędzie, gdzie to ohydztwo wypłynie na wierzch !!! Pamiętajcie, że idea Cywilizacji Polskiej nie jest niebezpieczna !!! Ona jest GŁUPIA, OBŁĄKANA, ŻENUJĄCO ŚMIESZNA i KRETYŃSKA !!! Ja się jej nie boję, tylko źle mi się robi, gdy na nią patrzę !!! To trzeba UPRZĄTNĄĆ !!!
.
Zatopmy razem łajbę OBŁĄKANEJ Cywilizacji Polskiej !!! Niech nie dopłynie do portu przeznaczenia ze śmiercionośnym ładunkiem OBŁĄKANYCH IDEI !!!
.
*****************************************************************************
.
2. “NAWIGATORZY JUTRA”.
.
Kolejny przykład OBŁĄKANEGO BEŁKOTU, który trzeba wypalić ogniem z przestrzeni polskiego internetu to koncepcja “Nawigatorów Jutra”, gdzie jakaś bliżej nieokreślona grupka ideologów pseudo-ekonomii chce ogłupiać naiwnych studentów bredniami Jacka Rossakiewicza (autora Nowej Architektury Finansowej, czyli kompletnego BEŁKOTU wynikającego z braku znajomości zasad ekonomii).
.
Otóż te ludziki postanowiły założyć jakąś uczelnię (wyższą !!!), ponazywali się profesorami, doktorami, rektorami i czym tam jeszcze i chcą uczyć młodych ludzi tych swoich BREDNI.
.
Jestem przekonany, że pies z kulawą nogą do tej groteskowej instytucji nie zaglądnie, ale mimo to postanowiłem się odnieść do kilku ich tez.
.
Otóż twierdzą oni, że obecnie gospodarka jest tak bardzo wydajna, że sklepy są zalane ogromem towaru, ale ludzie którzy chcieli by je kupić NIE MAJĄ PIENIĘDZY. Proponują więc, aby dawać ludziom pieniądze, żeby mogli sobie to wszystko kupić.
.
Błędne w tej BREDNI jest to, że pieniądza może być “za mało”. Otóż KAŻDA ilość pieniądza jest WYSTARCZAJĄCA do dokonania wszystkich transakcji, a jedyna różnica to będzie CENA. Gdy na rynku mamy tylko 1 zł, to cena zapałek będzie bliska wartości Plancka (10^-20), a gdy będziemy mieli 100 tryliardów zł, to cena zapałek będzie wynosiła 1 zł itd.
.
To proste, gdyż ceny są WZAJEMNĄ RELACJĄ WARTOŚCI POSZCZEGÓLNYCH DÓBR, a nie czymś obiektywnym !!!
.
Podobnych bredni i braku zrozumienia tego, czym jest pieniądz jest tam pełno w całej NAF, która ma być podstawą programu nauczania w tej groteskowej instytucji.
.
Ponadto autorzy tej chorej idei twierdzą że każdy człowiek powinien mieć zapewnione warunki do życia (dom/mieszkanie, żywność, edukacja, służba zdrowia, rozrywka, transport itp.), a tylko ci, którzy chcieliby mieć coś ekstra musieliby pracować.
.
Mamy więc powtórkę KRETYNIZMÓW z XIX wieku. Wtedy ten debilizm skończył się śmiercią SETEK MILIONÓW LUDZI.
.
Tym razem tak źle się nie skończy, bo pomysłodawcom damy KOPA W DUPĘ, żeby polecieli na Marsa i tam realizowali swoje OBŁĄKANE pomysły.
.
Ważne jest, abyśmy pod tym postem WSZYSCY (jak JEDEN !!!) dali wyraz swojej NEGATYWNEJ OCENY dla pomysłów “OBŁĄKANYCH WARIATÓW JUTRA” i Cywilizacji OBŁĄKANYCH WARIATÓW !!!
.
Nie pozwólmy OBŁĄKAŃCOM ogłupiać ludzi !!! Napiszcie tutaj zestaw Waszych argumentów przeciwko Wariatom Jutra (i głównemu wariatowi Czerwieńkiewiczowi) !!! Napiszcie, DLACZEGO ich idee są OBŁĄKANE !!!
.
Zestawimy to wszystko razem i będziemy wszędzie publikować !!!
.
Nasze publikacje będą BARDZIEJ ZNANE w internecie, niż oni sami !!! Na hasło “OBŁĄKANI WARIACI” nie będzie się już pojawiał Tusk czy Michnik, lecz “Cywilizacja OBŁĄKANYCH WARIATÓW” oraz “OBŁĄKANI WARIACI JUTRA” !!!
.
.
.

Inne zapisy autora:

0

Ultima Thule
Ultima Thule

In Ultima Thule We Trust ...

8 publikacje
159 komentarze
 

 1. Skoro nikt nie chce pisać to ja zacznę dla zachęty:
  .
  Proponuję wystąpić o odebranie tytułów naukowych osobom propagującym idee NAF i wykładające na studiach “OBŁĄKANYCH WARIATÓW JUTRA” …
  .

  0
 2. Czyli co? Pieprzyć wszelkie dyskusje, wykopać, wybić, zakrzyczeć bo obłąkani bo Ty tak twierdzisz?
  Ja uważam inaczej, że świat bez wymiany myśli i dyskusji dawno przestałby istnieć. Ba uważam że wszelkie lewactwo i lemingostan, a także sekta pisowska własnie takim sposobem ja ty proponujesz zakrzyczeli wszelką myśl niezależną i nieskończenie spłaszczyli internet.
  Weź no może zażyj bromu albo pooddychaj głęboko to może zrozumiesz jak obłakaną myślą i niebezpieczną jest proponowana przez Ciebie wariacka walka z coś tam kombinujacym sobie Wojtasem i ciekawą grupą Nawigatorów zamiast z ultraszkodnikiem Tuskiem czy Michnikiem.
  Masz argumenty dyskutuj jeśli tak miłujesz wolność jak zawsze twierdzisz. Czyż nie uważasz, że na rynku swobodnej wymiany myśli ta najbardziej wartościowa się obroni? Jeśli masz rację to będzie to ta Twoja. Musisz używać takiej nagonki i wendetty? Skrzyknijmy się?! Wykopmy?!
  To też własnie Twoje klony po innej stronie barykady tak wykopali z przestrzeni publicznej myśl republikańską, narodową, wolnościową.
  Nigdy nie poprę takiego podejścia.
  Nie zakładałbym żadnego z mediów które prowadziłem gdyby mi chociaż przez sekundę było bliskie to co piszesz. Ja chcę by ludzie zo sobą dyskutowali, spierali się, kłócili i polemizowali, by wspólnie do czegoś dochodzili, szukali porozumienia gdzie się da i wypracowywali nowe idee. Ty wyskakujesz z kosą. Mam nadzieję, że nic nie wywalczysz, nikt Cię nie posłucha i tylko sobie popiszczysz na portalach – co możesz robić jedynie dlatego, że prowadzący te serwisy mają inne podejście niż Ty.
  Co się z Tobą stało? Argumentów zabrakło? Przecież piszesz kapitalne merytoryczne artykuły. Wolisz się zachowywać jak ziemia z Twojego nicku? Nie dość że daleka, nikt tak jej już nie nazywa to jeszcze nie wiadomo czy w ogóle była tym czym myślimy że była. Bacz Ultima by nie zamienić się jedynie w Thule;-)

  0
  • skoro uważasz, że “Nawigatorzy Jutra” to “ciekawa koncepcja”, to w takim razie wyjaśnij mi, jak rozumiesz ich koncepcję, że “pieniądza jest za mało” i dlatego “ludzi nie stać na kupowanie nadmiaru towaru” ???
   .
   Czy rozumiesz ich tezę ?
   .
   Czy zgadzasz się z ich tezą ?
   .

   0
 3. Ale ja tylko chcę dobrze !!!

  0
 4. Avatar ..

  ut, kto wyciął twój ostatni wpis na ne i co napisał w uzasadleniu?

  0
  • Administracja, ale nie wiem kto. Powód: działanie na szkodę wizerunku NE czy jakoś tak.
   .
   Bo nazwałem propagatorów CP “OBŁĄKANYMI”. Ale jak można ich tak nie nazwać, jeżeli promują ASTROLOGA !!! Dla mnie każdy astrolog to wariat – chyba, że cynik zarabiający na wariatach. Ale Wojtas nie jest cynikiem …

   0
 5. Poza tym o ile z NAF można logicznie dyskutować (bo NAF stawia KONKRETNE tezy, które można po prostu ośmieszyć logicznymi argumentami), to z CP nie da się dyskutować, bo tam nie ma logicznych argumentów, tylko SUBIEKTYWNE tezy (które każdy może mieć inne, np. ja mogę twierdzić, że “niebieski jest ładny”, a Wojtas będzie twierdził, że “zielony jest ładny”. Ale na takim poziomie dyskusja nie ma sensu, gdyż nie ma obiektywnych tez !!!
  .
  Jeżeli dodamy do tego to, że Wojtas jest astrologiem, to chyba można mieć już dość czegoś takiego ???
  .
  No i jego walka z KRK, Watykanem. To już jest kurs na szaleństwo.
  .
  Dlatego chcę walczyć z CP i NAF, gdyż są to ogromne OSZUSTWA INTELEKTUALNE, ale ku mojej rozpaczy są bardzo intensywnie promowane (NAF będzie miało swój kierunek studiów !!!).
  .
  A gdy napisałem wyważoną krytykę tych idei, to zostałem brutalnie skasowany !

  0
 6. I jeszcze jedno:
  .
  Zgadzam się, że trzeba dyskutować, spierać się, argumentować itp.
  .
  Gdy np. ktoś twierdzi, że: “E=mc2”, to ktoś inny może to potwierdzić lub zaprzeczyć.
  .
  Ale gdy ktoś twierdzi, że “wróbelek tym się różni, że ma jedną nóżkę bardziej”, to tu nie ma o czym rozmawiać …
  .
  A NAF i CP to takie właśnie bezsensowne zdania.
  .
  Przykład:
  .
  Ktoś z Nawigatorów Jutra stwierdził, że ilość pieniądza ma wpływ na gospodarkę (i dlatego trzeba go dodrukować).
  .
  Jak kogoś takiego można nazwać ? Debilem ? Idiotą ? Kretynem ? Obłąkanym wariatem ?
  .
  Bo dyskutować tutaj nie ma przecież o czym …

  0
 7. To dobieraj sobie dyskutantów wygodnych jak Kamil Durczok albo Gierek w komitecie centralnym ale nie zawracaj gitary z tą wolnością na pokaz bo zaprzeczasz sam sobie.

  I dlatego prowadzisz tu głownie dyskusję sam ze sobą 😉

  0
  • I to jest właśnie powód mojej reakcji: czuję, że mój głos jest głosem na pustyni …
   .
   Jestem wypierany z przestrzeni publicznej, a idee CP i NAF zalewają media, przejmują uczelnie, niedługo mogą nawet dojść do władzy !
   .
   Wystarczy sobie poczytać teksty Wojtasa, żeby zrozumieć, jaki on jest groźny. Domagał się wywalenia mnie i innych blogerów jako wrogów Polski !!!
   .
   I w końcu osiągnął sukces !!!
   .
   Musimy zrobić wszystko, żeby powstrzymać triumfalny pochód NAF i CP do władzy !!!
   .
   Obawiam się, że niedługo zobaczymy nocny pochód zwolenników CP z pochodniami w rękach, z bojowym śpiewem na ustach, wsłuchanych w przemówienie Wojtasa w jakimś “pałacu sportu” …
   .
   Ja co prawda widzę to na razie mniej patetycznie i wyobrażam go sobie, jak sam stoi przed lokalnym GS-em z butelką samogonu w ręce i idąc chwiejnym krokiem bełkocze coś niezrozumiale do mijanych pod drodze przechodniów …
   .
   Ale mimo wszystko uważać trzeba …

   0
   • Wyobraźcie sobie zlot gwiaździsty zwolenników CP:
    .
    Wojtas stoi na trybunie i przemawia !!! Przed nim niekończące się szpalery młodych wyznawców jego idei z pochodniami w dłoniach !!! Stoją równo szeregi “Straży Syfilizacji” (SS), za nimi “Straż Alkoholowa” (SA – ta od pilnowania cytryńcówki), po bokach stoją “Główni eksperci Syfilizacji terenowej anty PO”.
    .
    Przemówienie trwa już drugą godzinę, na twarzach zwolenników CP powaga i zaciętość. Wiedzą, że Wódz wymaga od nich poświęceń. Wkrótce mają zostać wysłani na Front Północny, by walczyć z oddziałami Ultima Thule. Mają tylko jeden cel: ZNISZCZYĆ UT. I to CAŁKOWICIE !!! Wódz właśnie mówi swoim zwolennikom, że mają być szybcy jak harty i twardzi jak stal.
    .
    Ale wiedzą, że będzie to zadanie niezwykle trudne, gdyż UT to DOSKONAŁY WOJOWNIK, potrafiący walczyć w warunkach dalekiej Północy, w lodach i w sztormie Północnego Atlantyku nie ma sobie równych. Niedawno wysłano na Północ doborowe oddziały Stróżów Sifilizacji, ale słuch po nich zaginął.
    .
    Czy tym razem się powiedzie ?

    0
    • Avatar ..

     yea, tylko czemu ‘doskonały wojownik’ wycofał swą armię po stracie jednego zaledwie czołgu? czyżby ‘doskonałość’ tego wymagała?

     0
     • ja się nigdzie nie wycofałem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      .
      Dokonałem jedynie taktycznej operacji skrócenia frontu (niektóre moje oddziały były zbyt wysunięte do przodu co groziło odcięciem zaopatrzenia), a odwrót miał charakter planowy, zorganizowany i na z góry upatrzone pozycje.

      0
  • Avatar trybeus

   hej, Tomaszu Parol…to może przygarnij Wojtasa & Consortes do 3o..będziesz miał dyskusję jak diabli i ruch na portalu..jak na razie Wojtas , Spiryto i nikander to Trolle jakich mało…ale jak ich przygarniesz na 3obieg to może w końcu na NE będzie spokój…pozdrawiam niepoprawnie

   0
   • Ty patrz, to jest myśl 🙂
    Mam nadzieję, że przyjdzie większość tu gdzie perspektywy i to z wielu portali, oraz z różnymi wartościowymi pomysłami. Może nawet kiedyś i TY.
    Pozdrawiam Cię złośliwcze z mojej grzędy.

    0
 8. A najśmieszniejsze jest to, że udział w tej szkole dla “Magików i Czarowników Ekonomii” wynosi 3500 zł !!!
  .
  Tak mało za tak wiele !!!
  .
  Nauka czarów ekonomicznych za jedyne 3500 zł !!!
  .
  To już nawet szkoła dla astrologów Wojtasa nie ma tak doskonałej oferty !!!
  .
  Po przyjrzeniu się programowi tych studiów zauważyłem, że na 200 godzin studiów jedynie 18 jest poświęconych czarom finansowym, a reszta to przedmioty “miękkie” (czyli mówiąc wprost: BEŁKOT) w rodzaju “public relations”, “ekonomia społeczna”, “wartości etyczne”, a nawet “SEMINARIUM DUCHOWNE” (!!!).
  .
  Mam nadzieję, że nie uda im się uruchomić tej szkoły czarnoksiężników ekonomicznych, ale gdyby jednak tak się stało, to dotrę do materiałów z wykładów i opublikuję je wraz z moim komentarzem, żeby przestrzec wszystkich przed czarami w ekonomii …

  0
 9. No to wpisujcie się !!! Wszyscy, którzy jesteście przeciwko NAF, Nawigatorom Jutra i Cywilizacji Polskiej !!!
  .
  Pokażmy, ILU NAS JEST !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  .

  0
 10. dodam jeszcze, że na końcu mojego artykułu są załączone dwa zdjęcia: symbolizują one to, co trzeba zrobić z OBŁĄKANYMI IDEAMI, zanim one to zrobią z nami …

  0
 11. I jeszcze krótkie addendum:
  .
  1. Sywilizacja Polska:
  .
  Promuje się (lub promują się) różni dziwni i NAWIEDZENI ludzie. OBŁĄKANI jakąś ideą. Idea ta zwykle jest abstrakcję i jest nieweryfikowalna, więc można sobie bredzić co się chce. CP jest nieporozumieniem, gdyż opisuje tradycje, których albo nigdy nie było, albo które tak samo były i są obecne w innych kręgach kulturowych. Co do tzw. “demokracji i równości” podobno będącej główną częścią CP to tak samo istnieje ona u Wikingów (np. Islandia), Indian, Aborygenów australijskich, ludów syberyjskich, amazońskich oraz od zawsze w kręgach chrześcijańskich i w cywilizacji łacińskiej/rzymskiej (prawo rzymskie itp.). Zresztą już Kodeks Hammurabiego był przykładem (huehuehue !) Cywilizacji Polskiej …
  .
  Ale problemem tej całej CP nie jest to, że promuje ona pewne zachowania egalitarne, demokratyczne itp., gdyż z nimi w większości się zgadzamy. Problemem jest wywodzenie tego z jakiejś nieistniejącej nigdy CP. Są to po prostu UNIWERSALNE ZASADY wspólne dla wszystkich ludzi i nie ma sensu w NADĘTY i BUFONOWATY sposób oznajmiać tego światu zawłaszczając sobie te uniwersalne zasady nazwą CP.
  .
  Wygląda to tak, że Wojtas naczytał się bajek o Piaście Kołodzieju, Wandzie i Popielu i z tych romantycznych opowiastek o krainie “mlekiem i miodem płynącej” przypisał Polakom nigdy nie istniejące cechy.
  .
  Co w zamian ?
  .
  Powinniśmy zajmować się realizacją projektów społecznych:
  – samorządy lokalne
  – spółdzielnie
  – reforma edukacji
  – transparentność
  – wybory bezpośrednie
  – Marsz Niepodległości 2013
  – walka z Unią Europejską
  – przygotowywanie społeczeństwa do świadomych wyborów do parlamentu, samorządów, na prezydenta, do parlamentu EU itp. w latach 2014 – 2015
  .
  Nie ma sensu otwierać “frontów ideologicznych” !!! Jeżeli powiemy, że chcemy TRANSPARENTNOŚCI WŁADZ LOKALNYCH, to przyłączy się do nas 90% zwykłych mieszkańców miasta, a przeciwko będzie 10% – urzędnicy, politycy i biznes z nimi powiązany.
  .
  Gdy natomiast dodamy jeszcze, że akceptujemy tych, którzy akceptują idee CP, to z nami będzie 2%, a przeciwko 98%.
  .
  Jak ktoś jest chory na umyśle, to tego nie zrozumie, ale każdy NORMALNY człowiek zrozumie, że nie należy tworzyć frontów ideologicznych, bo tylko dzieli się ludzi na małe grupki, każda pod swoim malutkim sztandarkiem i w takiej atomizacji NICZEGO NIE OSIĄGNĄ !!!
  .
  Tak więc każdy, kto promuje CP jest wrogiem Polski, wrogiem polskości, wrogiem Polaków i chce zniszczyć nasz kraj i jego podstawy gospodarcze konfliktując nas ze sobą. W czyim więc interesie działa Wojtas ? Na pewno nie w polskim !!! A w czyim w takim razie ?
  Np. w interesie tych, którzy chcą łatwo zarobić 65 miliardów dolarów …
  .
  .
  2. Nowa Architektura Wariacka / Wariaci Jutra
  .
  NAF zauważa, że coś jest nie tak z systemem finansowo-gospodarczym, ale nie rozumie, DLACZEGO tak jest i stawia FAŁSZYWE ROZWIĄZANIA.
  .
  Otóż problemem nie jest to, że Banki Komercyjne udzielają kredytów z depozytów, tylko to, że Bank Centralny dodrukowuje pieniądze !!!
  .
  A NAF właśnie proponuje DORUKOWYWANIE pieniędzy !!!
  .
  Tak więc NAF chce robić to samo, co dzieje się teraz, a jedyna różnica to sposób ROZDAWANIA tych pieniędzy !!! Otóż NAF proponuje rozdawanie pieniędzy NIE UZWGLĘDNIAJĄCE zdolności wytwórczych podmiotów otrzymujących pieniądze !!! A więc pieniądze pójdą jako ZAPOMOGI SOCJALNE, a nie jako pomoc dla producentów (co i tak byłoby skandalem i złodziejstwem, bo z jakiej racji wybrani producenci mają dostawać nagrodę od urzędników ???).
  .
  W XIX wieku z bajań kretynów w rodzaju Marksa czy Engelsa powstała pseudo-nauka o nieistniejących bytach (klasy społeczne), które jakoby “walczą” ze sobą. Ludzie w XIX wieku byli pod wrażeniem rozwoju techniki, uprzemysłowienia oraz determinizmu (świat/człowiek to wielki zegar). W efekcie powstały antyhumanitarne systemy mordujące setki milionów ludzi.
  .
  NAF to też taki chory system, który obiecuje ludziom “raj na Ziemi”, pieniądze za darmo, darmowe mieszkanie, wyżywienie, komunikację, edukację itp..
  .
  W praktyce bardzo szybko by się okazało, że te “darmowe” dobra wyglądałyby tak:
  – darmowe mieszkania to prycze w Auschwitz-Birkenau
  – darmowe wyżywienie to sztuczna żywność produkowana jak pasza dla zwierząt
  – darmowa komunikacja to oczywiście tramwaje i autobusy
  – darmowa edukacja to po prostu przechowalnia dla dzieci i “punkt indoktrynacji ideologicznej”
  – darmowa służba zdrowia to UMIERALNIA
  itp. itd.
  .
  Ale co w zamian ???
  .
  Otóż zamiast tych bredni należy urynkowić pieniądz, zrezygnować z dodruku pieniądza i uwolnić gospodarkę od biurokracji.
  .
  W celu lepszego zrozumienia istoty gospodarki i finansów proponuję wejść na stronę mises.pl i po prostu przeczytać tam kilkadziesiąt tekstów.
  To chyba najlepsza w polskim internecie strona na tematy gospodarcze.
  .
  Tak więc każdy, kto promuje NAF jest wrogiem Polski, wrogiem polskości, wrogiem Polaków i chce zniszczyć nasz kraj i jego podstawy gospodarcze konfliktując nas ze sobą. W czyim więc interesie działa NAF ? Na pewno nie w polskim !!! A w czyim w takim razie ?
  Np. w interesie tych, którzy chcą łatwo zarobić 65 miliardów dolarów …
  .
  I ciekawostka: dla niepoznaki zwolennicy NAF i CP zarzucają swoim przeciwnikom, którzy ich zdemaskowali, że są przeciwnikami NAF i CP, bo są “żydami” … Typowy “odwrócony antysemityzm (reversed antisemitismus).

  0
 12. Avatar Tomaniesku

  “Przykładowo: chrześcijańscy i katoliccy Niemcy tworzyli obozy koncentracyjne, mordowali niewinnych ludzi i uważali się za “rasę panów”. Jaki to ma związek z ich cywilizacją ???”

  proponuje poczytać co to było NSDAP i jakie był stosunek nazizmu do katolicyzmu i religii…
  A potemj dopisywać komentarze w stylu IDOCI, “???” “!!!” Straszne duzo emfazy mało treści 😉
  Pozdro. jou

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816