Zdrowie
Like

Coca-Cola zmienia skład napojów

16/08/2014
390 Wyświetlenia
0 Komentarze
50 seconde czytania
Coca-Cola zmienia skład napojów

Amerykańska firma Coca-Cola usuwa ze składu swoich napojów składnik, którego stosowanie jest zabroniony w wielu krajach świata. Mowa o dodatku E433 – bromowanym oleju roślinnym (BVO). Środek ten jest używany jako stabilizator smaku, ale również w celu ochrony napojów przed segmentacją osadów.

Decyzja, aby usunąć z napojów składnik E433, według rzecznika Coca Coli, nie była podyktowana względami bezpieczeństwa. Jest to wynikiem zwiększonego nacisku na producenta z powodu lęku części społeczeństwa o ewentualny wpływ BVO na ludzi. Jako negatywne skutki wskazuje się utraty pamięci oraz problemy skórne i związane z układem nerwowym.

0


 

Specjaliści dodają jednak, że przekroczenie stężenia niebezpiecznego dla zdrowia wymagałoby spożycia bardzo dużych ilości tych napojów. Japonia i Unia Europejska zupełnie zakazała używania BVO, a amerykańska Food and Drug Administration określa ten składnik jako „generalnie bezpieczny”.

Warto wspomnieć, że spółka Pepsi, w 2013 roku również usunęła BVO ze składu swojego napoju Gatorade. Coca Cola planuje usunięcie tego składnika z Fanty i Powerade. Zamiast niego stosowane będą estry glicerolowe kalafonii.

Na podstawie: www.bbc.co.uk
Źródło: Zmiany na Ziemi

0

Wiadomości Zdrowie za Zdrowie

586 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758