Bez kategorii
Like

Co zrobić ze zniszczoną księgą świętą?

27/12/2012
459 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Biblia, Koran to księgi święte do których podchodzi się z pieczołowitością, ale zdarza się, że ulegną one zniszczeniu i co wtedy zrobić?

0


Pytanie to kieruję do wyznawców, katolików, prawosławnych, wyznawców odłamów post-reformatorskich…, może trafi się również osoba znająca kulturę islamu i może będzie znała odpowiedź na to pytanie.
 
Wiadoma rzecz, rzeczy święcone się pali, by nie poniewierały się po śmietniku. Katolicy palą palemki po świętach Wielkiej nocy, bez obawy spalił bym książeczkę do nabożeństwa, ale Biblia? Koran? Wydawałoby się, że należy właśnie spalić.
 
Jednak publiczne spalenie Biblii, czy też Koranu wywołuje ostre reakcje wiernych, jako zbezczeszczenie Księgi Świętej, ale przecież częste używanie tych ksiąg prowadzi w końcu do ich zużycia, w życiu również zdarzają się przypadki, że księga ta ulegnie zniszczeniu w sposób uniemożliwiający jej dalsze użytkowanie. I co wtedy zrobić?
 

Pytanie to kreuje również inne pytanie, dlaczego spalenie Biblii, Koranu stanowi taką obrazę, czy dlatego, że zrobił to niewierny, czy dlatego, że publicznie, czy dlatego, że nie była to księga zużyta a może z innego powodu? 

0

Zawisza Niebieski

Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuje, chce rozmawiac lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Prosze tylko, by nie obrazac gosci mego bloga.

64 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758