POLSKA
Like

Co pozostało z obietnic PiS?

22/06/2018
1526 Wyświetlenia
2 Komentarze
2 minut czytania
Co pozostało z obietnic PiS?

Przed i zaraz po objęciu władzy PiS wiele obiecywał. A to, że zreformuje sądownictwo, powsadza do “ciupy” odpowiedzialnych za afery i mega przekręty, ujawni Aneks do likwidacji WSI, ujawni Zbiór Zastrzeżony, zrepolonizuje media, pomoże rodzinom wielodzietnym (500+), zlikwiduje gimnazja oraz wprowadzi inne drobniejsze zmiany jak podatek bankowy i handlowy od hipermarketów, bezpłatne leki dla seniorów itp. . Dzisiaj z tych obietnic zrealizowano kosztem społeczeństwa praktycznie tylko dwie obietnice 500+ i likwidację gimnazjów. . Reformę sądownictwa zaczęto nieudolnie od mianowania w głupi sposób sędziów do Trybunału Konstytucyjnego. Potem do blokowania zmian dołączył się prezydent Duda, USA i UE. Jak na razie wiadomo jedynie tyle że, sprawa zmian w “polskim” sądownictwie jeszcze długo się powlecze. . Do więzień PiS powsadzał na razie […]

0


Przed i zaraz po objęciu władzy PiS wiele obiecywał. A to, że zreformuje sądownictwo, powsadza do “ciupy” odpowiedzialnych za afery i mega przekręty, ujawni Aneks do likwidacji WSI, ujawni Zbiór Zastrzeżony, zrepolonizuje media, pomoże rodzinom wielodzietnym (500+), zlikwiduje gimnazja oraz wprowadzi inne drobniejsze zmiany jak podatek bankowy i handlowy od hipermarketów, bezpłatne leki dla seniorów itp.
.
Dzisiaj z tych obietnic zrealizowano kosztem społeczeństwa praktycznie tylko dwie obietnice 500+ i likwidację gimnazjów.
.
Reformę sądownictwa zaczęto nieudolnie od mianowania w głupi sposób sędziów do Trybunału Konstytucyjnego. Potem do blokowania zmian dołączył się prezydent Duda, USA i UE. Jak na razie wiadomo jedynie tyle że, sprawa zmian w “polskim” sądownictwie jeszcze długo się powlecze.
.
Do więzień PiS powsadzał na razie “płotki” i też nie widać szans na powsadzanie tam rzeczywistych inspiratorów i beneficjentów afer i przekrętów, mimo intensywnego działania sejmowych komisji specjalnych.
.
Także zapowiadane wprowadzenie podatku bankowego i handlowego się nie powiodło.
Zaś w najważniejszych z punktu widzenia zmian ustrojowych sprawach, jak ujawnienie Aneksu i Zbioru Zastrzeżonego IPN sam prezes PiS powiedział “niet”!
.
Najgorsze jednak w skutkach, przynajmniej według mnie, jest to, że nie nastąpiła zapowiadana repolonizacja mediów, a przygotowana ustawa w tej sprawie trafiła do sejmowej “zamrażarki”.
.
Poza pozostającymi w gestii państwa wątpliwej jakości TVP i Polskim Radio pozostałe media w Polsce są w większości w obcych rękach (głównie niemieckich). Nie dość, że ciągną z Polski sporą kasę za reklamy liczoną w miliardach złotych, to serwują nam jeszcze propagandę zgodnie z wytycznymi ich niemieckich właścicieli.
.
Czy wyobrażają sobie Szanowni Czytelnicy sytuację, na przykład w Niemczech gdy media będące w większości polską własnością “wciskają” mieszkańcom Niemiec polski punkt widzenia? Bo ja nie. Niemcy by sobie na to nie pozwolili. A my? Kto tu jest zatem w Polsce panem, a kto niewolnikiem? Kto rządzi “naszym” rządem?
Żurek Janusz

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Janusz Żurek http://opty.org

Z urodzenia (1949) optymista, z wykształcenia inżynier elektryk (AGH), z zawodu elektronik, z poglądów liberalny (wolnościowy) konserwatysta.

147 publikacje
739 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758