BIZNES
Like

Co pokaże referendum w Warszawie

04/10/2013
906 Wyświetlenia
5 Komentarze
2 minut czytania
Co pokaże referendum w Warszawie

Skąd wywodzi się Platforma Obywatelska, to każdy wie. Grupy interesownych, skupione wokół szyldu Platformy Obywatelskiej, umocniły się przez ostatnie 6 lat znacznie. Donald Tusk okazał się idealnym gwarantem dla niezakłóconego funkcjonowania tych grup.

0


Wzmocnione grupy interesików zaczęły więc rozrastać się i tworzyć pokaźną część populacji większych aglomeracji. Struktura funkcjonowania większych miast pozwoliła partii miłości na przytulenie wszelkich znajomych siostry bratowej, wujka teściowej, brata znajomego, a nawet dziadka za rzepkę – żeby nikt nie powiedział, że poezji w tym sznurku zależności nie ma. Zamiast za poetycką rzepkę, wszyscy łapią się za pensyjkę. W ten sposób powstał pewien klan, kasta, pewnego rodzaju platforma obywateli, których łączy jedno – polskość to nienormalność. Polak rozłamany – czyli obywatel nowej platformy obywatelskiej – postanowił znaleźć sposób na to, aby swoją tymczasowość motyla i wstręt do mrówczej pracy przeistoczyć ostatecznie w … pasożyta.To dobra forma, w której nie ma rozgoryczenia, szarpania się o niepewny byt jutra.Ponieważ trudno jest Polakowi rozłamanemu wrócić do poprzedniego wcielenia, będzie bronił swojej nowej formy bytu za wszelką cenę.

 

Stąd szanowni Państwo, referendum w Warszawie nie będzie polegało w istocie na odwołaniu obecnej pani prezydent Hanny Gronkiewicz – Waltz. Nie będzie także polegało na stwierdzeniu czy obecny prezydent Warszawy jest zły, czy też jest dobry. Nie – to tylko wszystkim może się wydawać, że taki jest generalny cel tego przywileju obywatelskiego. Prawdziwym efektem tego referendum będzie policzenie współczynnika stanowiącego stosunek liczby pasożytów do liczby żywicieli. Poprzez referendum przekonamy się jaki jest stan zdrowia warszawskiego ekosystemu, a pośrednio, ponieważ jest to najbardziej reprezentatywna część kraju, całej Polski.

 

Z wiadomych względów każdy Polak rozłamany nie weźmie udziału w tym referendum. Zaś liczba żywicieli biorących w nim udział wskaże nam, czy Warszawa jest rzeczywiście zdegradowanym już organizmem, czy też ma jeszcze trochę zdrowia, aby móc powiększyć liczbę pasożytów.

 

 

Kto jeszcze żyw – na referendum !!!

 

Manifest Polaka rozłamanego

 

Inne zapisy autora:

0

Polaczok
Polaczok

Tu jest Polska

105 publikacje
95 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816