HYDE PARK
Like

Co planuje KRM? I moja prognoza na rok 2014

09/01/2014
1075 Wyświetlenia
42 Komentarze
5 minut czytania
Co planuje KRM? I moja prognoza na rok 2014

Już dziś Komitet Rady Ministrów ma zająć się nowelizacją ordynacji podatkowej, której głównym celem ma być walka z unikającymi płacenia haraczy publicznych. Na celowniku są więc  głównie przedsiębiorcy którzy przed rodzimym reżimem uciekają z płaceniem podatków do innych państw. Teraz dopiero faktycznie rozpocznie się upadek obecnego systemu – walka rządu z biednymi trwać może długo. Gdy jednak ktoś godzi w wielkie interesy naraża się na poważne konsekwencje i aż dziw bierze, że człowiek sprytny jak JE Donald Tusk, z całą swoją inteligencją i dodatkiem kilku pomagierów, decyduje się na tak, przynajmniej z pozoru, rozpaczliwy krok.

0


Interpretować można to dwojako: albo jest to krok jednak sprytny i „podłożenie nogi” kolejnej ekipie rządzącej po PO, na co jednak wydaje się za wcześnie; albo też obecny gabinet pragnie jeszcze ratować budżet państwa, inna sprawa, że w najgłupszy możliwy sposób. Trudno rozstrzygnąć, doszedłem za to do innego wniosku: jeszcze jakiś czas temu myślałem, że w Polsce przewrót i odejście socjalistów od władzy wyglądało będzie bardzo spokojnie: ot, kilku złodziei ucieknie z bankrutującego kraju. Dziś jestem w zasadzie pewien, że rację miał Czcigodny Euro-poseł Gotfryd Bloom który obecnie sprawującym władzę prognozuje stryczek i to w nieodległej przyszłości. Przyznaję się, kiedyś się pomyliłem – czasem i mi się zdarza… To właśnie dostrzegając redakcyjny kolega z Junty Patryk Miszewski zaapelował kiedyś do mnie, abym nigdy, ale to nigdy niczego nie prognozował. Pesymizmu kol. Patryka nie podzielam, niemniej jednak, jak do tej pory, przewidywania unikałem, dziś natomiast, dedykując wpis właśnie jemu, dokonam pewnej prognozy nadchodzących, moim zdaniem niechybnie, wydarzeń.
W roku 2014, w maju, odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jego realista przekonany jestem, że będzie to pierwszy krok do powrotu prawdziwej prawicy na scenę polityczną. Kongres Nowej Prawicy ma olbrzymią szansę na wprowadzenie do euro-sanhedrynu (jak mawia pewien mój znajomy) kilku członków. Biorąc pod uwagę, że w Anglii i innych państwach partie prawicowe cieszą się coraz większą popularnością, spełnią się najprawdopodobniej słowa wspomnianego już CEP Gotfryda Blooma,  że w czerwcu, w euro-parlamencie pojawi się największa w historii ilość tzw. eurosceptyków. Koniec UE już blisko? Wiele na to wskazuje, choć trudno pokusić się o podanie konkretnej daty upadku imperium federastów. Myślę natomiast, że w Europie zacznie dominować wzór Węgier JE Wiktora Orbana i w podobnym kierunku gospodarczo-politycznym podążać zaczną inne państwa. Jestem też pewny, że silną przeciwwagą dla Unii Europejskiej już w najbliższym czasie stanie się Unia Celna, w który to projekt wespół z Rosją już włączyła się Ukraina i Armenia.
Ciekawa będzie z całą pewnością sytuacja także w Polsce. Nastroje w państwie podsycą zbliżające się wybory, będzie to w końcu pierwsza otwarta konfrontacja rosnącego w siłę PiSu z gasnącą Platformą – starcia, z którego najprawdopodobniej zwycięsko wyjdzie Platforma jako że jej wyborcy są do Unii Europejskiej nastawieni pozytywnie, co też może zmobilizować ich do stawienia się przy urnach wyborczych. Do samych wyborów jednak nic, prócz medialnych przepychanek, się nie wydarzy – partyjni bossowie nie dopuszczą przecież do jakichkolwiek buntów w państwie zanim lud nie odda na nich głosów. Później natomiast może być faktycznie ciekawie – m.in. rosnące podatki i wszystkie tego konsekwencje chociażby w postaci drożejących produktów żywnościowych, doprowadzą do pospolitego ruszenia już na koniec wiosny, a konkretniej do manifestacji, strajków i takich tam rozrywek, które w zasadzie dla Warszawiaków są codziennością. Gdy jednak sytuacja zacznie się powtarzać w innych rejonach polski różnie już może się zdarzyć… Że polecą głowy kilku ministrów (znowu) to akurat prawie pewne, podobnie jak to, że z tonącego okrętu rządzącej partii trochę szczurów ucieknie choćby do Jarosława Gowina. Niewykluczone więc, że atrakcją roku 2014 będą nie tylko wybory do PE i strajki, ale i upadek obecnie rządzącej koalicji i zwołanie przedterminowych wyborów do polskiego parlamentu.
Rok 2014 będzie więc ciekawy, a całe środowisko polskich liberałów bacznie musi przyglądać się rozwojowi wydarzeń, bo szansa na zmiany być może nadchodzi już wielkimi krokami.

Kasper Gondek, Junta.pl

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Kasper Gondek

Obiektywna rzeczywistość - Rozum - Własny Interes, Egoizm - Kapitalizm

70 publikacje
6 komentarze
 

42 komentarz

 1. Eeee tam! Lud wiele wytrzyma. Gotów trawę jeść jak w Koreii i się nie buntować. Musiałby się zbuntować jakiś spory fragment bezpieki, żeby się coś zmieniło w Polsce.
  Żurek Janusz

  0
 2. Co rusz Ktos pisze o tym Wielkim Buncie Polakow….
  Drodzy Panowie i Panie….
  uplynie wiele wody w rzekach nim ktokolwiek z nas sie ruszy…

  0
  • You could certainly see your eixsrtpee in the work you write. The world hopes for even more passionate writers such as you who are not afraid to say how they believe. All the time follow your heart.

   0
 3. Avatar Maras

  No cóż, KNP nigdy i nigdzie nie dostanie się,nawet polizać tortu nie dostaną.Słabiutkie struktury i czuć brak porozumienia na prawdziwej prawicy

  0
 4. Plan już dawno zatwierdzony. Młodych “na saksy”, a starych do dożywotniej roboty zgodnie z przesłaniem “Arbeit macht frei”. A jak będą grzeczni, to się im trochę sianka podrzuci na święta, żeby mogli chwalić dobrego pana. Zaś słabujących zachęci się do akcji “Popierajcie Partię czynem – umierajcie przed terminem!” – i fertig.
  Żurek Janusz

  0
 5. Avatar RICO

  TUSKOKURWIZM znowu zwycięży,ponieważ indoktrynacja i wyjątkowy kretynizm Polaków da znać o sobie !

  0
 6. A czyje głowy miałyby niby polecieć? A może każdy z ministrów sam spisze listę grzechów i podda się osądowi? Zaraz, zaraz, a kto ma sądzić? Polski sąd, co to jest niezawisły? Aaaa! już wiem! Naród! Naród dozna cudownego olśnienia i oddzieli ziarno od plew. W czasie tych przedterminowych wyborów, oczywiście. No a potem to już z górki. Nowy parlament przywróci ustawę Wilczka w pierwotnej postaci z drobną zmianą, że UBecy nie mogą zasiadać w radach nadzorczych. Podpiszemy nowe umowy gospodarcze z Chinami, Rosją, Uzbekistanem i Węgrami, dzięki którym będziemy mogli rozwijać gospodarkę tylko w oparciu o wschodnich partnerów. UE się rozleci, a lichwiarze-bankierzy umorzą wszystkie kredyty. Przywrócimy karę śmierci. Na prywatnych uczelniach nasze dzieci i wnuki uczyć się będą ekonomii (tej dobrej) i nauk technicznych. W języku codziennym zagości hasło “w zdrowym ciele zdrowy duch” no i staniemy się lepsi, mądrzejsi i zdrowsi. Aha, zapomniałem – żadnego GMO. POLSKAAAAA-BIAŁO-CZERWONIIII – POLSKAAAAA-BIAŁO-CZERWONIIII….

  Sorry, za ten sarkazm. Nie mogłem się oprzeć.

  0
  • Avatar Rio

   I experimented with viwieng your website with my mobile phone and the design does not seem to be correct. Might want to check it out on WAP as well as it seems most cell phone layouts are not really working with your web page.

   0
 7. Avatar marek

  bunt w polsce zarty kto mial by to uczynic wszystkim jest dobrze 3 milion bez roboty milion bezdomny morze byc odwrotnie kogo to rusza

  0
 8. To WERWOLF przygotował w Polsce grunt pod obecne rządy folksdojczów które praktycznie zlikwidowały państwo polskie. Jutro ma być w Sejmie głosowanie nad tuskową ustawą o “bratniej pomocy” dzięki której Wehrmacht i Gestapo znów będą mogły swobodnie grasować po Polsce a w żydomerdiach o tym cisza..

  0
  • I have got one idea for your weblog. It seems like right now there are a handufl of cascading stylesheet troubles while opening a number of web pages in google chrome and safari. It is functioning okay in internet explorer. Possibly you can double check this.

   0
 9. a przepraszam, kto popieral stan wojenny Jaruzelskiego i jego proradzieckie rzady? Janusz Korwin – Mikke powinien byc w pierwszym rzedzie na szafocie. zdrajca jak Franciszek Ksawery Branicki. to jest jego pieprzony konserwatyzm. chcial zachowania ustroju komunistycznego w Polsce. na niego zaglosujemy? moze jeszcze za gospodarka planowana?

  0
  • Dobrze by było Pablo, abyś uściślił swoje informacje i podał jak i kiedy Korwin-Mikke popierał stan wojenny. W kiciu, po wyjściu z kicia (w TVP?), czy może później już w Magdalence razem z Lechem Kaczyńskim?
   Żurek Janusz

   0
    • Avatar Max Otto von Stirlitz

     Mr.Pablo3
     .
     Klon Gondek janusza kurwy Mikki to nieutylizowany smiec ubrany w nadzieje kariery , reprezentujacy styl wzorowany ” na miszcza ” ,agenta wplywu w srodowisku moronöw pseudoliberalnych Pomrocznej jasnej. Pozyteczny idiota majacy zludzenia,ze w oparciu o partyjne money zdobedzie rozglos , slawe i koneksje wzorem nauczyciela.
     Stad optymistyczna prognoza ( sic! ) na zlöb eropejsöw partii ,ktörej jest czlonkiem, penisem intelektu, a göwno jakie reprezentuje jak zwykle nie osiagnie wymaganego progu wyborczego.
     Tlumaczenie debilowi jest pozbawione sensu ,jedynie Michail Timofejewitsch Kalaschnikow jest stosownym argumentem w merytorycznej dyskusji.
     .
     Max Otto von Stirlitz.
     Widziane z IV Rzeszy.
     .

     0
     • Ależ drogi Maxie! Młodzi powinni mieć marzenia i działać. Co z tego wyjdzie to inna sprawa, ale nie można im do tego prawa odmawiać. Mają jeszcze czas na beznadziejne zgorzknienie w Twoim stylu.
      Żurek Janusz
      P.S.
      Czy to mamusia nauczyła Cię używać brzydkich słów?

      0
     • I got what you plan, realize it for pttuing up.Woh I am thankful to spot this website washed-up google. “The ogle of a person because is a microscope, which bears the universe seem bigger than it really is.” by Kahlil Gibran.

      0
    • Gratulacje za zdolność czytania ze zrozumieniem!
     Żurek Janusz

     0
     • Avatar Max Otto von Stirlitz

      Herrn Zurek Janusz.
      .
      Bingo ! by dr Jerzyk Sowiniec

      .
      Max Otto von Stirlitz.
      .
      PS. to jest argument panie Zurek 😎

      0
     • I tried viewing your wsbeite in my blackberry and the page layout does not seem to be right. Might wanna check it out on WAP as well as it seems most smartphone layouts are not really working with your wsbeite.

      0
     • I experimented with viweing your website with my mobile phone and the design does not seem to be correct. Might want to check it out on WAP as well as it seems most cell phone layouts are not really working with your web page.

      0
    • As soon as I originally left a cnmoemt I clicked the Notify me any time new cnmoemts are added checkbox and now every time a remark is added I receive four email messages with the identical cnmoemt.

     0
  • Avatar Seo

   Thanks for the marvelous ptsiong! I certainly enjoyed reading it, you can be a great author.I will remember to bookmark your blog and may come back later on. I want to encourage you to ultimately continue your great work, have a nice afternoon!

   0
  • But be of good cheer! None of the above need happen to QuotesChimp. You have what it takes to be an “A #1” consumer of insurance services.

   0
 10. W jednym można się z płemierem Tuskiem zgodzić.Od 6 lat trwa w Lasach Państwowych proces redukcji-wywalania pracowników leśnych, gajowych czyli bezpośrednio związanych z pielęgnacją i eksploatacją lasów. Zamiast tego powstały i nieprzerwanie puchną coraz lepiej opłacane tzw. Regionalne Zarządy Lasów Państwowych. I efektem tego jest właśnie “nieracjonalne wydawanie środków”. Tylko notoryczny oszust zwany Płemierem jak zwykle zapomniał dodać że to efekt działania jego i sitwy PO-PSL

  0
 11. Kumpel Gowina dostarczy Ci pocztę. Kancelaria prawna doradcy byłego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina reprezentowała w przetargu na dostarczanie sądowych przesyłek firmę InPost, która wspólnie z Polską Grupą Pocztową przetarg ten wygrała. Właścicielem PGP jest cypryjska spółka Badenhop Holdings Limited, więc podatki od wartego 500 mln zł kontraktu zamiast wesprzeć polski budżet, trafią na Cypr.

  W zorganizowanym przez resort sprawiedliwości przetargu na dostarczanie korespondencji sądów powszechnych i prokuratur firmę InPost, która wspólnie z Polską Grupą Pocztową i Ruchem przetarg ten wygrała, reprezentowała kancelaria prawna GWW Legal. Jej wspólnikiem jest Mirosław Barszcz, który był doradcą ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. Oznacza to, że prywatni wspólnicy Barszcza byli stroną w przetargu przygotowanym przez resort, w którym był on zatrudniony.

  W przetargu tym trzy prywatne firmy bez doświadczenia w branży pocztowej pokonały Pocztę Polską. Jarosław Gowin nie krył, że cieszy go, iż państwowy urząd stracił kontrakt wart 500 mln zł. – Wygrała oferta tańsza. Poczta Polska musi wreszcie się nauczyć, że powinna konkurować o klientów – powiedział w radiowych „Sygnałach dnia”.

  Stanowisko takie zaskakuje tym bardziej, że Polska Grupa Pocztowa jest polska tylko z nazwy, bo w całości należy do cypryjskiej spółki Badenhop Holdings Limited. Eksperci twierdzą, że PGP może być tylko firmą wydmuszką, którą posłużono się, aby odebrać państwowej Poczcie Polskiej znaczną część wartego ponad 6 mld zł rynku. Straci na tym również skarb państwa, ponieważ właściciel PGP podatki płaci na Cyprze, a nie w Polsce.

  Więcej na ten temat w weekendowej “Gazecie Polskiej Codziennie”

  0
  • No i wszystko zgodnie z planem. Pieniądze, które nie wpłyną weźmie się od Ludu.
   Żurek Janusz

   0
   • Właścicielem Badenhop Holdings Limited jest chazar Boris Dawidowicz Kuzniecow (“Cypryjczyk” ?)

    0
    • Na mnie “od zawsze” krakowski gwiazdor Gówin sprawiał wrażenie pożytecznego idioty. jego “deregulacja” obowiązująca od 1 stycznia właśnie demoluje tzw. uwolnione zawody”. Gratuluję wspierania medialnego pajacyka ze stajni donia-pinokia….PANIE GOWIN – OTO JAK POCZTA POLSKA MUSI KONKUROWAĆ!!!!

     Poczta Polska:
     —————

     * Umowy o pracę
     * Pełen ZUS
     * Pensje waloryzowane co roku o wskaźnik inflacji ( w/g GUS )
     * Zakładowy fundusz Świadczeń Socjalnych ( wczasy pod gruszą, zapomogi bez odsetek, kolonie dla dzieci, itp.. )
     * Ochronę musi zatrudnić w każdym większym punkcie poczty ( ze względu na SKARBIEC )
     * Utrzymywać na etatach doręczycieli

     PGP:

     * W sortowni chłopaczki na umowę zlecenie
     * brak
     * brak
     * firma zewnętrzna i tylko w kilku centrach spedycyjnych ( ochrona )

     Powiecie “dlaczego poczta taka rozrzutna?” To jest przedsiębiorstwo PAŃSTWOWE i nie może stosować umów śmieciowych
     Natomiast ZFŚS musi być z przepisów prawa.
     Podwyżki w/g inflacji wynikają z zakładowego układu zbiorowego z pracodawcą a w firmie prywatnej JAK SIĘ NIE PODOBA TO MOŻESZ SIĘ ZWOLNIĆ!

     Tak oto na wolnym rynku Poczta Polska “konkuruje” z prywatnymi.
     NIE KONKURUJE BO NIE MOŻE!

     0
     • Gowin to Tusk tylko, że siwy, wyższy i nie ma wady wymowy. Przez 7 lat pobierał “nauki” u cynicznego “gracza” by nagle doznać “olśnienia” i w nowy sposób opowiadać te same “bajki”! Gowin dla naiwnych!

      0
     • When I initially cenmemtod I clicked on the Notify me whenever new comments are added checkbox and now every time a comment is added I receive four emails with the same comment.

      0
    • jak Dawidowitz to na pewno Cypryjczyk ….taki z niego Cypryjczyk jak z Michnika Polak od pokoleń ….he he he

     0
   • Palestra już będzie wiedziała , jak przejąć stragan i sklep prywatny wraz z mieniem za źle wykonaną usługę wynikłą z podpisanej umowy cywilno-prawnej.

    0
   • Należy prześwietlić orzeczenie sądowe, które jest podwaliną przekrętu / pismo sądowe nie jest przesyłką urzędową / – tu jest myk w całej machlojce.

    0
   • Polska Razem to zlepek dezerterów i uciekinierów z innych partii: Za poszukiwaniem intratnych stanowisk. Partia Jarosława Gowina to zlepek naiwniaków, że znowu się uda oszukać wyborców, Jarosław Gowin był bramkarzem!!!! przez 10 lat podrzędnego klubu piłkarskiego!!!! jest naiwny praktycznie nie ma żadnych szans w wyborach jest FILOZOFEM ze studiów. Przy tak niskiej frekwencji wyborczej nie osiągnie nawet 3 %. Szkoda pieniędzy sponsorów, dość POLITYKÓW ZAWODOWYCH, dość skoczków Platformowych z platformy na platformę w wiadomym celu do żłobu, Rodacy zobaczcie kto w tej partii Polska Razem wylądował same skoczki platformowe z nadzieją na ODNOWA i ODNOWĘ mydlenia oczów.

    0
  • Dlaczego GPC nie napisała, że Mirosław Barszcz to Minister Budownictwa za Kaczyńskiego i PiS.

   0
  • Do you have a spam problem on this wetibse; I also am a blogger, and I was asking yourself your situation; weve developed some great techniques and were searching to exchange solutions with other people, be certain to shoot me an e-mail if planning to pursue.

   0
 12. Mimochodem dotknięto ciekawego tematu dotyczącego zamówień publicznych. Czy instytucja budżetowa nie powinna podczas przetargów uwzględniać tego, że oferent płaci podatki za granicą? Może dać niższą ofertę cenową, ale per saldo dla polskiego budżetu może się ta oferta okazać droższą.

  0
 13. Jag ff6rste5r att friidrottsdagen ke4nns lite avle4gsen nu, men jag sklule vilja veta vad det var som gjorde den rolig respektive tre5kig./Johanna

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217