WIEDZA
Like

Co niszczy nasze zęby

16/06/2015
375 Wyświetlenia
1 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Co niszczy nasze zęby   Każdy z nas codziennie myje zęby, dba o nie i stara się, by wyglądały jak najlepiej, a mimo to, ciągle się niszczą. Łapie je próchnica bądź żółkną. O to kilka rzeczy, o których warto pamiętać. A może lepiej często zapomnieć i nie robić tego więcej?   Wkładanie palców do buzi   Na palcach mamy przecież miliony bakterii, nie wkładajmy ich do buzi. Nie obgryzajmy paznokci. Jama ustna niestety jest idealną przestrzenią dla ich rozwoju, więc zwracajmy szczególną uwagę, by nie wkładać do buzi niczego, co nie jest jedzeniem.   Podpieranie brody i zgrzytanie   Wydaje się, że to nic ważnego, ale jednak przyczynia się do ścierania szkliwa, które zabezpiecza wnętrze zęba przed zarazkami. Jest to […]

0


Co niszczy nasze zęby

 

Każdy z nas codziennie myje zęby, dba o nie i stara się, by wyglądały jak najlepiej, a mimo to, ciągle się niszczą. Łapie je próchnica bądź żółkną. O to kilka rzeczy, o których warto pamiętać. A może lepiej często zapomnieć i nie robić tego więcej?

 

Wkładanie palców do buzi

 

Na palcach mamy przecież miliony bakterii, nie wkładajmy ich do buzi. Nie obgryzajmy paznokci. Jama ustna niestety jest idealną przestrzenią dla ich rozwoju, więc zwracajmy szczególną uwagę, by nie wkładać do buzi niczego, co nie jest jedzeniem.

 

Podpieranie brody i zgrzytanie

 

Wydaje się, że to nic ważnego, ale jednak przyczynia się do ścierania szkliwa, które zabezpiecza wnętrze zęba przed zarazkami. Jest to najtwardsza część naszego organizmu, ale jeśli jeden ząb będzie ocierać o drugi, to będzie powodować ścieranie się szkliwa. Natomiast podpieranie powoduje, że mocniej zaciskamy zęby i także ścieramy sobie szkliwo.

 

Używanie zębów jako narzędzi

 

Zdarza się, że używamy zębów przy otwieraniu butelek, ale też jako nożyczek czy nawet kombinerek. Powszechnie wkładamy do buzi długopisy, ołówki, linijki. A to właśnie tego typu zachowania przyczyniają się do szybszego psucia naszych zębów.

 

Nadużywanie gumy do żucia

 

Nadużywanie gum do żucia może prowadzić do nadwyrężenia stawu skroniowo-żuchwowego lub przerostu żwaczy, co w konsekwencji prowadzi do asymetrii twarzy. Sytuacja ta dotyczy osób, które przywykły do żucia tylko jedną stroną jamy ustnej. Dodatkowymi dolegliwościami mogą być bóle brzucha lub biegunki, spowodowane nadmiarem kwasów żołądkowych, wywołanych przez odruch żucia.

Jeśli uda nam się zwalczyć chociaż część z powyższych nawyków, będzie to duży sukces! Zobacz więcej.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
katallon

10 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

 1. Avatar Krzywousty

  Ale jajca. Dawno taki wspanialych rad nie czytalem!
  Czekalem tylko czy bedzie zacheta do kupna masci na szczury…
  Natychmiast przestaje sie podpierac, wyciagam olowek z buzi i od tej pory bede mial zdrowe zeby!
  .
  Och choroba, zapomnialem – ja mam zeby zdrowe hak kon!
  Od malego palce w buzi, paznokcie obgryzam do dzis, olowki i dlugoposy w gebie caly czas, no o zawsze przy biurku z podparta broda. Naprawde, nie zartuje.
  A moja bratowa – polowa zebow wymieniona, choc od dziecka religijnie u nich o zeby dbano.
  Dlatego dajmy spokoj tym bajkom. 99% to geny a nie palce w buzi.
  To tak jak z wrzodami zolodka. Dopoki nie odkryto co je powoduje to wszystko zwalano na nerwice. Wrzody powodowane byly nerwowym trybem zycia…

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816