HYDE PARK
Like

Co ludzie sukcesu robią zanim pójdą do łóżka

19/10/2013
423 Wyświetlenia
2 Komentarze
4 minut czytania
Co ludzie sukcesu robią zanim pójdą do łóżka

Niech żaden dowcipniś nie odpowiada na zadane  pytanie, kolejnym pytaniem : “zależy z kim”. Pomijam fakt że taka praktyką nie należy bo to jest kunktatorstwo lub oznaka niskiej inteligencji. No i całkiem poważnie pomyśl jaki jest Twój rytuał.

0


 

Może sobie nawet z tego nie zdajemy sprawy, byc może nsi domownicy też przestali na to zwracać uwagę, ale kazdy z nas ma pewne nawyki poprzedzające nocny spoczynek.

Oto kilka przykladów ludzi znanych. Ludzi sukcesu. Może te przykłady sklonią nas do autoanalizy.

 

 

 

Bejamin Franklin zdawał sobie każdego wieczoru jedno to samo pytanie. W swej autobiografii wspomina że ta parktyka prowadziła go do moralnej perfekcji. Dzięki temu pytaniu : ” Co dobrego dzisiaj zrobiłem” możliwe było samodoskonalenie. Inne czynności wykonywane przed pójściem na spoczynek określał tak : ” poukładać  wszystko na swoje miejsce, kolacja, relaks lub rozmowa, analiza calego dnia. Franklin kazdego dnia dokonywał oceny wlasnych postępów.

 

 

Winston Churchill. Zachowywał swój codzienny rytuał składajacy się z krótkiej drzemki, kapieli i “driknkowania” nieraz nawet po północy. Premier zachowywał swój “rytm” bez względu na okoliczności. O piatej po południu sączył szklaneczkę “whisky & soda” po czym ucinal sobie półtoragodzinną drzemkę.Churchill twierdził ze taka sjesta pozwałała mu pracować 1.1/2 dnia co 24 godziny. Gdy się budził udawał sie na kąpiel do łazienki po czym był gotowy do obiadu. Obiad jadał zwykle o 8-ej wieczorem a potem oddawał sie pracy paląc cygara i popijając swoją ulubioną whisky  nieraz dobrze po północy. Ponieważ jak wynika z powyższego sypial  raczej nieregularnie powiadano, że zdarzało się iż Rady wojenne prowadził siedząc w wannie.

 

 

Prezydent Barack Obama. Uzywając terminologi ornitologicznej mozna ludzi podzielić na ranne ptaszki i nocne sowy. GW Bush należal do tych pierwszych, obecny Prezydent okresla siebie jako “night owl”. Zdarza się że konferencję ze swoimi wyższymi urzędnikami organizuje nawet o 11 wieczorem. Swój typowy wieczór opisuje tak : obiad z rodzina, trochę zabawy z dziećmi ktore idą spać o 8:30. Potem jest czas czytania różnych informacji przygotowanych przez współpracowników, przygotowanie dokumentów, pisanie do około 11:30. Potem czytanie około pół godziny i marsz do łóżka około północy a czasem znacznie później.

 

 

Sheryl Sandberg szefowa Facebooka, wie kiedy należy się wyłączyć. To co robi jest jak mówi “bolesne” ale wyłącza swój telefon aby przypadkowo nikt jej nie obudził. Ostanią rzeczą jaką robie wieczorem i pierwszą jaka wyknuje rano jest sprawdzenie poczty e-mailowe.

 

 

Arianna Huffington, twórczyni protoplasty Nowego Ekranu- secundo  voto Neonu24. Poleca zakaz wjazdu laptopom, I-Podom i wszelkim innym urządzeniom elektronicznym do sypialni. Przed snem zajmuje się czytaniem ” prawdziwych ksiązek”.

 

Stephen Edwin King ,amerykański pisarz, autor głównie literatury grozy, jeden z najbardziej poczytnych autorów na świecie.szczotkuje zeby, myje ręce. Dlaczego ktoś kto idzie do łózka myje ręce? Nikt nie wie. On też, Pozostaje rzecz najważniejsza – ułożenie poduszek. Poduszka amerykanska ma nieco inną konstrukcje niż typowa polska puchówka.Koperta otwiera się z boku. To właśnie “otwarcie poduszki” musi być skierowane w przeciwna stronę łóżka. King nie też dlaczego ale tak być musi.

Co robi Nathanel?   Gdybym napisał wszystko o swoim rytuale, niektórzy przestaliby sie dziwić skąd bierze sie kilka moich  notek dziennie.

No, teraz mogę iść już spać.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816