ONA I ON
Like

Co jeść, by być zdrowym?

15/06/2015
529 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Co jeść, by być zdrowym?   Sezon letni jest chyba najlepszą porą do zmieniania nawyków żywieniowych na zdrowsze. Na bazarach oraz w sklepach pojawiają się świeże warzywa i owoce, które warto wprowadzić do swojej codziennej diety.   Zdrowe, czyli jakie?   Żeby zachować zdrowie, w diecie każdego człowieka powinny się znajdować produkty pełnoziarniste oraz oleje roślinne, ale także kwasy tłuszczowe omega – 3 i 6, które zapobiegają chorobom układu krążenia. Ważne miejsce w diecie każdego człowieka powinny zajmować również  warzywa oraz owoce, które dostarczają naszemu organizmowi wiele niezbędnych witamin i składników odżywczych.   Niedobory witamin   Szkorbut jest chyba jednym z najbardziej znanych następstw niedoboru witamin, w tym przypadku witaminy C. W obecnych czasach zachorowania na szkorbut są rzadkością ze […]

0


Co jeść, by być zdrowym?

 

Sezon letni jest chyba najlepszą porą do zmieniania nawyków żywieniowych na zdrowsze. Na bazarach oraz w sklepach pojawiają się świeże warzywa i owoce, które warto wprowadzić do swojej codziennej diety.

 

Zdrowe, czyli jakie?

 

Żeby zachować zdrowie, w diecie każdego człowieka powinny się znajdować produkty pełnoziarniste oraz oleje roślinne, ale także kwasy tłuszczowe omega – 3 i 6, które zapobiegają chorobom układu krążenia. Ważne miejsce w diecie każdego człowieka powinny zajmować również  warzywa oraz owoce, które dostarczają naszemu organizmowi wiele niezbędnych witamin i składników odżywczych.

 

Niedobory witamin

 

Szkorbut jest chyba jednym z najbardziej znanych następstw niedoboru witamin, w tym przypadku witaminy C. W obecnych czasach zachorowania na szkorbut są rzadkością ze względu na to, że owoce zawierające witaminę C są powszechnie dostępne. Inną witaminą, której niedobór może mieć nieprzyjemne skutki jest witamina A, której niedobór prowadzi do tzw. kurzej ślepoty. Jest to nic innego, jak znaczne pogorszenie widzenia po zmroku i w nocy. Do innych następstw niedoboru witaminy A należą: suchość skóry, szczególnie na łokciach i kolanach, ale także ramionach i udach (suchość ta nie ustępuje po nasmarowaniu skóry balsamem) oraz suchość gałki ocznej, czyli brak łez.

 

Jak zapobiegać?

 

Najlepiej po prostu czerpać te witaminy z pożywienia, jednak gdy nie jesteśmy w stanie zapewnić naszemu organizmowi wystarczającej dawki witamin, warto skorzystać z pomocy suplementów diety, które zapewnią nam odpowiednią dawkę wszystkich niezbędnych witamin.

 

Jak doskonale wiemy, zdrowe żywienie jest dobrym nawykiem, którego powinno się pilnować, jeśli szukacie inspiracji na zdrowe i smaczne dania, to znajdziecie je tutaj.

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
kattell

10 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816